Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malo fps
PostWysłany: 29 Sie 2008, 13:47 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Witam !
Mam do opisania nastepujacy problem.
Nigdy nie mialem z tym problemu , lecz od jakiegos czasu dzieje mi sie tak ze gdy chce zrzucic film z kamery cyfrowej po przez port fire wire to tak:
Przy importowaniu plikow (jak juz sie zrzuci) zaczyna migac mi przy zegarku w prawym dolnym rogu zielona strzalka - od kodekow pewnie - VinDub (czy jakos tak) i miga i nie moze do konca zaimportowac , a jak sie uda czasami. to zrzucony film tnie sie i nie dziala prawidlowo tj zacina sie (liczba fps jest o wiele mniejsza niz 25,00 fps waha sie w granicy 15 fps) nie wiem czemu tak sie dzieje prosze o pomoc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Sie 2008, 14:04 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Wygląda na to, że komputer z jakichś powodów nie jest w stanie "wyrobić się" z zapisem. Te powody mogą być następujące:
1 - mocno sfragmentowany system plików
2 - wspomniana dodatkowa aplikacja, którą zainstalowałeś jakiś czas temu

Jak rozwiązać:
1 - użyć defragmentatora dysku (tego na który zrzucasz materiał - patrz w narzędziach systemowych w menu start) - zanim jednak go uruchomisz, zalecam przeniesienie duuużych plików na inny nośnik - skraca czas pracy defragmentatora.
2 - po prostu wyinstalować aplikacje i inne zbędne programy. Ilość kodeków zminimalizować do niezbędnych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 09:48 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Zrobilem defragmentache wszystkich partycji od instalowalem kodeki (Ace Codecs) i sprobowalem bez kodekow to zaimportowalo ale fps gdy wlaczam film jest 20 i powoli powoli rosnie do 24 -wiecej nie pojdzie nie wiem czemu tak jest zawsze mialem od razu 25 )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Sie 2008, 14:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Bardzo możliwe, że dysk nadal jest problemem. Obserwuj podczas zgrywania jego pracę - zwłaszcza diodę sygnalizującą dostęp do dysku. Podczas zgrywania powinna pobłyskiwać z niewielką częstosliwością. Jeśli jednak będzie się świeciła ciągle - to znaczy, że wolne miejsce na dysku jest mocno pofragmentowane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sie 2008, 11:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Zrobilem tak jak napisales zrzucalem film i patrzylem na diode dysku to pomaranczowa ani razu sie nie zaswiecila, tym razem film zrzucil sie dobrze (nie najlepiej ale moze byc) Jedyny problem jest wtedy gdy przesune pozycje filmu to wtedy fps spadaja do 16 i rosnie powoli w gore znowu.Zauwazylem jeszcze inny problem :
Gdy mam w sony vegasie plik filmowy i chce przejsc do renderingu i typ zapisu chce dac Windows Media Video V9 (.wmv) to nie moge takiego uzyc, w polu ponizej w "Description"
pojawia sie taki komunikat:
No existing templates support this media.(dla tych co znaja sony vegas)
Co moge zrobic prosze o pomoc - pozdrawiam

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 3:13 pm ]
Pomoze ktos ??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group