Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Kwi 2024, 14:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: HDV z Mac-a na PC-ie
PostWysłany: 13 Sie 2008, 14:28 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
Mam pewien problem :?

Mam materiał HDV zgrany z kamery na Mac-a w Final Cut-ie, zapisany w formacie .mov z codeciem HDV 1080p25 i za nic w świecie nie mogę tego otworzyć na PC-cie.
Instalowałem już najnowszego quicktime-a, jakieś codeci, ale nic nie pomaga.

Dźwięk jest a obrazu nie ma.

Jeśli ktoś zna ten problem, to będę wdzięczny za wszelką pomoc :D

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sie 2008, 14:41 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Miałem identyczny problem, długo szukałem prostego rozwiązania i takiego nie znalazłem, co nie oznacza że go nie ma. Zostają tobie dwa rozwiązania, pierwsze musisz załatwić oryginalne kasety i przegrać je w pc (rozwiązanie prostsze), drugie musisz uśmiechnąć się do kogoś z Mac i Finalcutem przegrać na jego komputer mov(co też będzie sprawiać problem bo mac nie widzi dysków PC, wiec trzeba przegrać te pliki pod Windowsem na przenośny dysk maca, np: programem mac drive) Następnie wyeksportować z Maca materiał na kasetkę minidv w HDV (co też w final cut nie jest takie oczywiste) i przegrać tę kasetkę na PC. Oczywiście zawsze można z MACa wyeksportować jakąś sekwencję obrazów albo próbować avi bez kompresji ale w przypadku 1h materiału będzie to trwało wieczność. Tak więc bez Maca i kamery HDV z możliwością nagrywania po fw lub magnetowidu hdv może być ciężko.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sie 2008, 16:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Najprawdopodobniej jest problem podobny jak z DV - kodowanie endianów wynikające z różnic konstrukcji CPU MAC-a i peceta oraz (a może przede wszystkim) zaniedbania/wygody programistów kodeków - nie wnikam po której stronie. Z tego, co mi jeden z dalszych znajomych montażystów wspominał - jest możliwość renderingu materiału do "pecetowego" avika czy mov-a w finalcucie, ale z racji, że "jabłuszek" nie używam - nie wiem dokładnie co i jak trzeba zrobić/zaznaczyć/użyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Sie 2008, 23:29 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
VM-Rexor - hmm twoja odpowiedz jest troszke przestarzala, nie ma najmniejszej roznicy w procesorach ( obecnej generacji). Apple to po prostu pc , tylko 2 razy drozsze.
Prawda jest taka ze apple prawdopodobnie nie chce zeby pliki te dalo sie odtworzyc na pc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2008, 07:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
W sumie w ciągu roku wiele może się zmienić (rok temu analizowałem ten problem z plikiem w formacie MOV). Założyciel tematu jednak nie wspomniał jaki to MAC (model) - więc nie wiadomo, czy mamy do czynienia z "pecetem z jabłkiem" czy z prawdziwym MAC-em (z procesorem POWERPC). Twórcom MACOS-a jak i finalcuta (po przejściu na platformę INTELA) myślę, że bardziej zależało na kompatybilności z starszymi MAC-ami a nie z pecetami i problem na ten pewno będzie występował nadal tam, gdzie oprogramowanie nie zostało dobrze napisane a format zapisu danych niesprecyzowany.

Chociaż z drugiej strony - może po prostu plik zapisany na MAC-u jest w nowszym formacie niż quicktime pecetowy jest w stanie obsłużyć. Próba z kilkusekundowym, nieskompresowanym materiałem powinna dać światło na tą kwetię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sie 2008, 22:07 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 27 Kwi 2007, 20:39
Posty: 20
Miejscowość: Olkusz
Jaroslavus napisał(a):


A nie prościej jest wypuścić .avi od razu na Maku? Zarówno FC Express jak i Compressor z FC Studio mają taką możliwość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sie 2008, 22:26 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
mario napisał(a):
Prawda jest taka ze apple prawdopodobnie nie chce zeby pliki te dalo sie odtworzyc na pc.


A co ma Apple do tego, ten plik został parwdopodobnie skompresowany jakimś własnym kodekiem FinalCuta i stad ten problem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group