Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Kwi 2024, 07:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Video Studio 10 - opinie
PostWysłany: 18 Cze 2008, 17:13 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2008, 17:07
Posty: 72
Miejscowość: Bochnia
Witajcie!
Na wstępie chciałem wyrazić swoje zadowolenie, że znalazłem forum dotykające filmowania ;). A teraz czas przejść do mojej kwestii. Wszedłem w posiadanie programu ULEAD Video Studio 10 i chciałbym zapytać Was o opinię na temat tego oprogramowaniu. Wychwalaną opcją w nim jest tzw. Chroma Key. Rozejrzałem się za tym, zastosowałem i nie za bardzo mam koncepcję jak to działa ;]. Myślałem, że umożliwia to "włożenie" jakiegoś tła w miejsce np. białej palety, ale nic z tych rzeczy. Można prosić o małe wyjaśnienie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 18:54 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
Nie miałem styczności co prawda z "Ulead'em" ale generalnie "chroma key" właśnie do tego służy. Nie wiem na jakiej zasadzie działa on w twoim oprogramowaniu ale np, "keylight" do "After Effecta" którego używam regularnie potrafi kluczowac tylko kolor niebieski i zielony, co znacznie poprawia jego skuteczność. Natomiast "Primatte RT" - wtyczka do programu "Motion" na który musiałem się przestawić potrafi kluczowac też inne kolory. Generalnie zwykły "Chroma Key" z założenia powinien potrafić wykluczować biały kolor więc wydaje mi się, że po prostu robisz cos źle.

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Cze 2008, 15:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
Ja używałem Ulead Video Studio 10 plus, ale tylko do gruntownego montażu. DO jakichkolwiek efektów on się po prostu nie nadaje. CHroma Key, to po prostu usunięcie danego koloru z danego materiału ( Działa to tak żę na drugiej linii dajesz film z tłem do usunięcia, a na pierwszej lini dajesz tło, ale renderuje się to długo, a i efekty nie są zbyt zadowalające )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2008, 09:32 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2008, 17:07
Posty: 72
Miejscowość: Bochnia
Dziękuję za opinie.
Czyli reasumując, jeśli już korzystać z Video Studio to w duecie np. z Adobe After Effects, tak?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Cze 2008, 13:57 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2007, 15:18
Posty: 141
Miejscowość: Oleśnica
w sumie to zainwestuj w jeden dobry program, ale sądzę że to twoje rozwiązanie nie jest złe ;]


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group