Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Canon DC 210
PostWysłany: 03 Cze 2008, 18:35 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
Witam,

Mam problem, zakupiłem sobie kilka dni temu kamerkę. Ale pojawia sie problem w czym mam to obrabiać? Zapis oczywiście w dvd. Plyki mam dvd-rw. Ale w windows movie maker nie da sie, nie przyjmuje formatu wiec jaki program musiał bym mieć? Potrzebuje w tym programie zwalnianie, przyspieszenie filmu, jakieś tam napisy przed filmem i na koniec... No i dodawanie muzyki. Tylko nie wiem jaki program bedzie ok no i ze by przyjol zapis dvd. Nie chcial bym tracić jakości z konwertowaniu, zresztą... Any video converter tez nie przyjmuje dvd na konwertowanie :roll: Prosił bym o pomoc.

Pozdrawiam,
MakOa09


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 18:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Jaka żeś kamerę kupił tak masz chciało by się powiedzieć. A dokładnie w jakim formacie masz pliki?? Sfinalizowałeś płytę przed włożeniem do kompa?? Bo niemożliwe żeby ten Movie Maker nie przyjmował skoro zrobiłeś wszystko jak trzeba. A co do jakości to raczej jej nie stracisz i tak jest juz kiepska samo prze konwertowanie do avi przy dobrych parametrach nie powinno niewiele wnieść oprócz oczywiście zmiany wielkości pliku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 19:02 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
cezary188 napisał(a):
Jaka żeś kamerę kupił tak masz chciało by się powiedzieć. A dokładnie w jakim formacie masz pliki?? 1#Sfinalizowałeś płytę przed włożeniem do kompa?? Bo niemożliwe żeby ten Movie Maker nie przyjmował skoro zrobiłeś wszystko jak trzeba. A co do jakości to raczej jej nie stracisz i tak jest juz kiepska 2#samo prze konwertowanie do avi przy dobrych parametrach nie powinno niewiele wnieść oprócz oczywiście zmiany wielkości pliku.


1# - co masz na myśli?
2# - aha to nawet fajnie ale w takim razie jaki program?

Mam kamerke Canona DC 210, czytałem parametry i dla mnie wystarczy. Chodzi o to ze zapis jest dvd-rw no przynajmniej takie plytki wkładam. W windows media player nie odtworzę tylko w dvd odtwarzaczu wiec zapis jest dvd nie? Nagrywam, wkladam plytke do kompa i odtwieram program dvd player czy cos tam i oglądam. Jak płytkę odtworze to nie da sie usinac sposobem ( najezdzam, klikam lewym i usun. ) Windows movie maker nie widzi, tzn nie chce przyjac pliku. ... Jakies zlote mysli?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 19:59 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
MakOa09 napisał(a):
... Jakies zlote mysli?
Przeczytaj instrukcje obsługi :mrgreen: A tak poważnie to zgraj najpierw materiał np. wspomnianym movie makerem i on to już sobie zapisze do własnego formatu,albo przekonwertuj z dvd tym WinAviconverterem i tyle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 20:19 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
cezary188 napisał(a):
MakOa09 napisał(a):
... Jakies zlote mysli?
Przeczytaj instrukcje obsługi :mrgreen: A tak poważnie to zgraj najpierw materiał np. wspomnianym movie makerem i on to już sobie zapisze do własnego formatu,albo przekonwertuj z dvd tym WinAviconverterem i tyle.


Zgrac? ale ja filmu w WMM nie odtworze...
A ztym konvertowaniem to jak jest? Bedzie mniejsza rozdzielczość nie?

Aha i jescze jedno. Mam juz kamerke i wszystko gra tzn, odtowrzyc odtworze :D Tylko rpogram mi jakiś dajcie bo nie mam czym edytować.

PS: Czy na PS2 ( play station 2 ) nie ma odbiera zapisu - ? czy tylko zwykle dvd i = rw a - juz nie? Bo leciało na czarno bialo xD Jak wlozylem plytke...

A co do instrukcji to jakos nie ma z tym zrzucaniem i edytowaniem w czym i jak wiec... Prosze o jakis progrem, nie znacie zadnego ze by dvd dało rade?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 20:48 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008, 18:29
Posty: 105
Miejscowość: Chorzów
Z konwertowaniem to zależy czy zmienisz w opcjach rozdzielczość.

Wsadź płytkę do kompa i zobacz jakie masz tam pliki. Nie mam pojęcia jak nagrywają te kamery DVD, ale pewnie jakiś mpeg? Jak będzie wiadomo jaki to format to będzie można kombinować :]

cezary188 napisał(a):
graj najpierw materiał np. wspomnianym movie makerem


Czyli podłącz kamerę, w WMM Plik->Importuj z cyfrowej kamery wideo
może uda Ci się zgrać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 21:05 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Jeśli to są pliki w formacie mpeg2 i płytę czyta zwykły, stacjonarny odtwarzacz DVD jak i komputer za pomocą programu do odtwarzania DVD (np. windvd, powerdvd), to możesz spróbować odtworzyć i przekonwertować pliki z płyty na aviki programem VirtualDubMod (MOD - czyli wersja specjalna potrafiąca czytać mpeg2 (*.vob) - zwykły virtualDub nie zadziała). Dalej do obróbki - oprócz wspomnianego moviemakera można użyć większości programów wymienionych w specjalnie przygotowanym poście "programy montażowe - wstęp do FAQ"

Ogólnie kamery z DVD do zasosowań filmowych to chyba najgorszy z możliwych wariantów - nie dość, że zapis narzuca kłopotliwą kompresję, to jeszcze byle większy wstrząs lub zbyt szybkie ruchy kamerą potrafią zniszczyć nagrywany materiał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 21:41 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
Pliki mam takie: I chyba na tych są 2 filmy które nagrałem...

IFO
VRO

???

Aha i w kamerce jak nagrywam to pisze ze jest - RW VR

Jak wkladam nowa plytke to mma wybrac... video czy moze VR Jak wybralem vr to moge spokojnie zobaczyc filmik i jest looooz. A jak video to nie dziala.


Hmmmm

[ Dodano: Wto Cze 03, 2008 10:55 pm ]
VM-Rexor napisał(a):
Jeśli to są pliki w formacie mpeg2 i płytę czyta zwykły, stacjonarny odtwarzacz DVD jak i komputer za pomocą programu do odtwarzania DVD (np. windvd, powerdvd), to możesz spróbować odtworzyć i przekonwertować pliki z płyty na aviki programem VirtualDubMod (MOD - czyli wersja specjalna potrafiąca czytać mpeg2 (*.vob) - zwykły virtualDub nie zadziała). Dalej do obróbki - oprócz wspomnianego moviemakera można użyć większości programów wymienionych w specjalnie przygotowanym poście "programy montażowe - wstęp do FAQ"

Ogólnie kamery z DVD do zasosowań filmowych to chyba najgorszy z możliwych wariantów - nie dość, że zapis narzuca kłopotliwą kompresję, to jeszcze byle większy wstrząs lub zbyt szybkie ruchy kamerą potrafią zniszczyć nagrywany materiał.


:shock: Yyyy to do czego sa dobre jak nie do nagrwania? Pytam sie tylko bo nie wiem co robic...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Cze 2008, 21:59 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
cytat z artykułu "Pliki na płytach DVD" z strony IDG:
"W przypadku gdy mamy do czynienia z płytą nagrywalną DVD, mogą się na niej pojawić pliki VRO - są one odpowiednikami VOB-ów z płyt pochodzących z tłoczni."

Generalnie Google Twoim przyjacielem - na pierwszej stronie znajdziesz też garść aplikacji, które (oprócz VirtualDubModa) może pomogą w konwersji:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pliki+vro&lr=

cytat z dodanego fragmentu:
Yyyy to do czego sa dobre jak nie do nagrwania? Pytam sie tylko bo nie wiem co robic...

Nie mylmy pojęć "zastosowań filmowych" z "nagrywaniem". Kamera DVD jest urządzeniem typowo konsumpcyjnym i dla ludzi, którzy nie tolerują strat czasu na zgrywanie materiału, konwersję do formatu DVD i nagrywania dodatkowo na płycie a także nie chcą przemontowywać swoich nagrań. Od tego wszystkiego uwalnia użytkownika kamera DVD, lecz niestety kosztem problemów - i z jednym z nich masz do czynienia, bo założyłeś ten wątek. Drugi problem to sama konstrukcja kamery - jest to nic innego jak układ optyczny kamery z przetwornikiem, komputer i nagrywarka DVD. Ta ostatnia część - tak jak jej odpowiedniki w komputerze czy innych urządzeniach, jest bardzo wrażliwa na wstrząsy i w przypadku częstego ich występowania, po prostu nie będzie w stanie nagrywać lub co gorsze - nagra tak, że nie będzie w stanie odczytać nagrania.
Oczywiście da się nią nagrywać jeśli będziesz łagodnie prowadził kamerę, unikał szybkich ruchów, ale czasami to trochę ogranicza pole manewru operatora.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2008, 07:50 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
MakOa09, Ja tu ściemniać nie będę :wink:
Masz najgorszy rodzaj kamery jaki można wybrać do robienia klipów. Widziałem surowe obrazy z tych zabawek na DVD i nic gorszego poza obrazem z web kamer, lub telefonów komórkowych nie widziałem.

Jeśli taka jakość Ci wystarcza, ok, działaj z nią dalej...
ale jeśli masz zamiar rozwijać się w temacie wideo i polegać na jakości, to po prostu czeka Cię wymiana kamerki na cyfrowe miniDV.
Masz tu wiele filmów do obejrzenia, chłopaki zwykłymi kamerkami robią niezłe bajery, ale zauważ, nie są to kamerki DVD :wink:

Tylko zanim zaczniesz kupować kamerę, szukaj, czytaj, pytaj - wtedy bankowo wybierzesz dobry model i zobaczysz jaką żyletkę obraz możesz uzyskać, bo to co masz teraz z przetwornikiem 0,4MP nie widzi szczegółów, tylko kształty, a precyzyjny mechanizm optyczny jest tak delikatny, że wkrótce może Cię nie miło zaskoczyć anomaliami w materiale.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2008, 20:56 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
Wiecie, dzięki, coś zalazłem... Pobieram ale czy istnieją programy do obróbki dvd i od razu obrabiasz i konwertujesz lub nie? Chodzi mi o programy w sklepie gdzie sie kupuje, nie darmowe. :roll:

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 10:06 pm ]
O lol. Jak pobralem 3 programy to pisze ze nie może przeczytac IFO file :O

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 10:10 pm ]
W dvdzip jak otwieram dvdrom w programi i wybieram plytkie z filmem to bledny dvdrom :O a jak chce odtworzyc IFO to pokazuje sie ze bledny plik IFO :evil: Ahhhh ja juz nie wiem...

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 10:17 pm ]
lol, znalazłem cos tylko e nic znowu nie działa. Jak w koncu wybrałem VOB bo może zadziała to wyszło jakiś ''bad block on file'' wychodzi na to ze jakaś blokada na tym jest... nie wiem ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Cze 2008, 21:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Może się sprawdzi Adobe Premiere, ewentualnie Sony Vegas z pluginem MainConcept, tylko, że w tym drugim nie będzie to obróbka samego DVD a wskazanych konkretnych plików (vob) z DVD.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Cze 2008, 21:36 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 03 Cze 2008, 18:29
Posty: 6
Miejscowość: BDG
Mam program, trial 30dni ale g kupie jak spełni oczekiwania. Na razie jest super, 'Powerdirector' Kamera tez spoko. dla mnie jest ok. dzięki za nie pomoc xD heh bo w końcu sam sobie pomogłem ale dzięki ze i tak próbowaliście mi pomóc. :twisted: :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Cze 2008, 10:05 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
No i widzisz :) większą satysfakcję daje znalezienie rozwiązania problemu samemu niż marudzenie na to co podadzą na tacy:) Z resztą (tak po przyjacielsku) - na tym forum ludzie znają się bardziej na kamerach DV, HDV, czy takich na taśmy filmowe - pozostałych modeli raczej unikają jak ognia i lepszym do zadawania pytań na temat takowych urządzeń będzie np. forum "swiatobrazu". Niemniej jednak dzięki za informację - z pewnością przyda się innym zaglądającym tu czasami posiadaczom kamerek DVD-R, czy HDD.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group