Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 04:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Znikajacy efekt
PostWysłany: 13 Maj 2008, 06:22 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Witam!
Proszę wszystkich o pomoc - robię film w Sony Vegas 7.0
Zastosowałem efekt ognia podczas wystrzału - tzn podłożyłem filmik ognia (muzzle flash) naniosłem na niego efekt chroma key - zamieniłem kolor na czarny nastepnie dalem Tack Motion ustawiłem ogień tam gdzie ma być i było wszystko ok - ale tylko w projekcie :/ . Gdy już miałem gotowy film dałem Render as... (format Video for Windows (avi) i zostawiłem - robiło sie to ponad 1,5 h . Co się okazało ? Okazało się , że efektu tego nie widać w otrzymanym materiale. Proszę o pomoc dlaczego tak się dzieję że w projekcie jest wszystko ok a gdy zapisuje to nie ma tego płomienia - będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2008, 07:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Może zbyt krótko trwa - sprawdź virtualdubem lub samym vegasem (w nowym projekcie) klatka po klatce czy nie pojawia się jako "półklatka". Druga ważna rzecz: wszelakiego rodzaju efekty dobrze sprawdzać też w jakości i rozdzielczości docelowej zanim uruchomi się render.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2008, 12:58 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
No właśnie ten efekt tzn tez muzzle flash - filmik wybuchu trwa bardzo krótko - bo to był filmik wybuchów seryjnych a ja chcąc przerobić to na jeden strzał z broni po przecinałem to na taki malutki fragmencik, żeby tylko jeden strzał - mignięcie ognia złapać.

[ Dodano: Wto Maj 13, 2008 3:29 pm ]
Proszę o pomoc - jak to naprawić? ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2008, 16:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
W praktyce prawdziwy strzał też ciężko jest uchwycić kamerą. Możesz spowolnić ten fragment wybuchu ustawiając we właściwościach klipu playback rate na np. 0,5 i nieco wydłużyć ten fragmencik (po takim zabiegu można nawet 2x). Dalej ciężko cokolwiek mówić bez wglądu na projekt - przestaw jakość podglądu na good, z trybem pełnej klatki i sprawdź przed renderingiem, czy pojawia się ten wybuch. Jeśli nie, rzuć screenshotem z okna ścieżek (oczywiście tylko odpowiednio powiększony fragment w którym jest ten wybuch)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Maj 2008, 20:40 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Już rozwiązałem problem - a problemem był za krótki muzzle flash - znalazłem inny efekt wybuchu dłuższy i działa - dziękuję za podpowiedzi Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group