Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 01:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: FPS
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 08:16 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Witam wszystkich!
Prosze o pomoc - mam nagrany film na kamerze (miniDV) i kasete z tym nagraniem odtwarzam w innej kamerze (tez miniDV) i pojawia sie kilka problemow:

1.Przy odtwarzaniu w kamerze dzwiek "trzeszczy" obraz od czasu do czasu sie znieksztalca i rozne takie dziwne rzeczy co nie jets normalne
2. Przy zrzuceniu obrazu na komputer i zaladowaniu go do programu Adobe.. film ten odtwazra sie wolno a obok mi pisze fps 09,7\25,0 (NOT realtime) i nie wiem co zrobic. Jezeli ktos umie pomoc to porsze o odpowiedz
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 09:53 
Offline
Klapser

Rejestracja: 10 Sty 2007, 20:31
Posty: 89
Miejscowość: Mława / Warszawa
O jaki programie Adobe mowisz? z twojego opisu wydaje mi się że jest to After Effects - a after effect nie jest programem do montazu i to ze pokazuje obraz nie w czasie rzeczywistym jest dla oprogramowania do postprodukcji rzecza normalną.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 15:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
nom zgadza sie Adobe Fter Efeects 7.0 to co radzisz?? bo nie wiem co robic ;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 16:34 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2007, 09:32
Posty: 14
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Jesli robisz w AE jakieś animacje, to używaj Composition - Preview - RAM Preview. Stworzy to podgląd w czasie rzeczywistym (25fps). Niestety ma to swoją pojemność, można ją zwiększyć na przycisku pod Monitorem ae: jakość podglądu - full, half, custom. Im niższa jakość, tym dłuższy podgląd.

Jeśli montujesz dłuższe filmy... Wybierz Premiere lub inny z programów typowo montażowych - opis masz na forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 16:57 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
ale ja nie robie animacji , ja poprostu chce poprzecinac film podklad jakis i kilka efektow i tyle to nie jest jakis profesjonalny montaz ;p i chce jakis dobry program uslyszalem o Adobe to sprobowalem na pierwszy rzut oka jest skomplikowany slyszalem jeszczeo Sony Vegas 7.0 i nie wiem co wybrac jezeli chodzi o prostote


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 18:33 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Jeżeli chodzi o odtwarzanie w kamerze to weź sobie kasetka czyszcząca przeczyść głowice na 90% pomoże. Mogłoby to też spowodować że przy zgraniu nagrało się to z jakimś błędem dlatego tak dziwnie odtwarza,albo masz jakieś ustawienia,ale jeżeli reszta filmów chodzi u ciebie dobrze to musi to być problem z plikiem spróbuj użyć jakiegoś avifixa czy coś takiego na te problemy na pewno znajdziesz.Ale ja bym najpierw przeczyścił głowice i zgrał jeszcze raz na wszelki wypadek nic nie kombinując na komputerze podczas zgrywania.Heh a jeżeli nie radzisz sobie z Premiere Pro to może faktycznie spróbuj Sonego albo może Premiere Elements bardzo sympatyczny programik prosty a ma w zasadzie wszystko to co bardziej potrzebne z Premiere Pro.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 20:46 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
Adobe After effects jest do copositingu, animacji, efektów specjalnych itp.
Adobe Premiere Pro jest to program do montażu i to w nim powinieneś montować swój film a nie w After effects w którym podgląd nigdy nie będzie realtime zanim nie przerenderujesz kompozycji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Kwi 2008, 21:29 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 11 Mar 2008, 06:34
Posty: 36
Miejscowość: Przemysl
Juz wszystko rozumiem Dziekuje wszystkim ze chcialo sie odpisac :) pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group