Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 12:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: import do premiera i kilka problemow praktycznych
PostWysłany: 21 Mar 2008, 19:49 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2008, 19:32
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Hej
1. Mam premiere pro 1.5 i szlag mnie trafia bo prawie nic nie moge do niego imortowac - za kazdym razem ze niedopuszczalny format pliku. Co mozna z tym robic? Nie imortuje nawet wydawaloby sie zwyczajnych avi, Ulead importuje a Premiere nie.

2. Jak przeciagnac w Premierze wszystkie / kilka pocietych fragmentow na kilku sciezkach? Chodzi mi o to, ze np wszystko sobie zsynchronizowalem, ale na koncu okazuje sie ze musze troche calosc przesunac do jakiegos jednego klipu - jak to zrobic?

3. Jak w Premierze zrobic cos takiego, zeby w jakims fragmencie filmowym od pewnego momentu stopniowo sciszal sie dzwiek?

4. Czy w premierze mozna odszumic dzwiek? I na czym wlasciwie polega normalizacja?

wielkie dzieki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 22:31 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Hmm, po pytaniach wnioskuje, że jednak wersja zapożyczona z Internetu :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Mar 2008, 23:16 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2008, 19:32
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Dzięki za odpowiedzi.

Wersja pełna.

A co do mojego drugiego pytania, to źle zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że mam już na kilku timelinach wiele "fragmentów" video i audio i chcę je wszystkie naraz przesunąć (tak żeby ich wzajemny stosunek się nie zmienił). Wiem, że wcześniej w Premierze była po prostu taka rączka, nazywało się to chyba multi-coś tam. Tutaj tego nie widzę.

A jaki program polecacie do odszumienia?

Aha, jeszcze jedno: czy da się zrobić podgląd tego co akurat mam zmontowane w fullscreen?

thx


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2008, 09:07 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2008, 19:32
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
gdybym dawał sobie radę, to bym tu nie pisał. niezbyt "leży mi" interface premiera.
Byłoby miło gdybyś - np. z okazji Świąt - pofatygował się i napisał jak włącza się fullscreen :shock:

z tym importem w ogóle nie umiem sobie poradzic

dziękuję


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2008, 12:29 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Wszystko jest opisane w instrukcji i w helpie na miłość bogów :evil:
Nie pogrążaj się jeszcze bardziej....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2008, 13:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2008, 19:32
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Nie mam instrukcji, mam wersję bez helpa.

Spróbuję wyrazić się jeszcze bardziej jasno i dobitnie. Nie, nie jestem leniwy, przez wiele godzin próbowałem zaimportować to co potrzebuję, konwertowałem to też w różnych programach i nic. Podobnie z innymi moimi pytaniami: próbowałem, szukałem długo informacji w internecie, dalej próbowałem i nic. Dlatego napisałem na tym forum, wydaje mi się, że takie miejsca są właśnie po to, żeby komuś pomóc. Jestem przekonany, że czas przeznaczony na dawanie mi rad o korzystaniu z helpa i innych równie przydatnych instrukcji wystarczyłby na to, żeby po prostu krótko napisać mi co mam zrobić. Ale nie, przecież lepiej pokazywać jakim się jest mądrym.
Dlatego uprzejmie proszę: jeśli nie masz mi nic wartościowego do przekazania, po prostu nie pisz. Po co marnujesz swój cenny czas. Może znajdzie się ktoś naprawdę chętny do pomocy, którego nie zbawi minuta czy dwie na napisanie kilku zdań.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2008, 17:51 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
Da się dźwięk odszumić AP PRO 1.5. Wszystko zależy od rodzaju szumów. Oczywiście nie każdy szum. Jak dasz informację o jaki szum chodzi to może coś Ci poradzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Mar 2008, 22:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 21 Mar 2008, 19:32
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
nie wiem po co sondować czy ktoś ma oryginalną wersję czy jakąś inną, lepiej po prostu odpowiedzieć na pytanie. Jak juz wspomnialem,. szukalem pomocy w internecie.

1. nie moglem tego zrobic, bo wlasnie probowalem zaznaczyc ctrl, ale juz zorientowalem sie ze w premiere trzeba to robic shiftem
2. chodzi mi o IMPORT, nie eksport. Mecze sie z tym juz 2 dni. Sciagnalem mnostwo roznych innych programow i nic, albo zle konwertuje, albo wyskakuja errory albo premiere dalej nie chce zaimportowac. Bardzo mi na tym zalezy i juz naprawde puszczaja mi nerwy bo tyle sie z tym mecze, wiec opsize Wam dokladnie jak wyglada sprawa.
Sciagnalem filmik z youtube przy uzyciu Save2PC. Jest to .avi ktore da sie otworzyc w kazdym odtwarzaczu i edytorze video, tylko nie w Premierze. Dlaczego? Probowalem go przekonwertowac w wielu innych programach, ale zawsze jest cos nie tak. Dlatego prosze, poleccie mi kilka programow, najlepiej darmowych i malych, do ktorych po prostu moglbym wrzucic ten filmik i jeszcze raz go zapisac w formacie ktory odczyta Premiere (czyli pewnie nieskompresowany avi).

3. Co do fullscreenu, to w ten sposob jak napisales go nie osiagam. Po prostu w oknie powieksza mi sie obraz. Chcialbym zobaczyc podglad na caly monitor.

4. Chce odszumic trzaski towarzyszace rozmowie, szum w tle. Albo po prostu poprawic jakosc nagrania z dyktafonu.

dziekuje i zycze wesolych Swiat ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 23 Mar 2008, 21:37 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 04 Maj 2007, 11:00
Posty: 101
Miejscowość: Puławy
Podeślij mi jakiś plik którego nie możesz zaimportować oraz dźwięk z szumami. Może znajdę problem. Co do trzasków to Premierak raczej nie da sobie rady (ja nie znam takich filtrów).
e-mail: kwant@konto.pl

[ Dodano: Pon Mar 24, 2008 11:34 pm ]
Airstorm - otrzymałem twoje pliki.

1. Rzeczywiście pliku avi nie da się zaimportować do Premieraka. Jast to plik NTSC - 29 fps, kodek dixv, dźwięk mpg. Ale to nie ma nic wspólnego z importem. Problem leży po stronie błędu w dźwięku (być może formatu dźwięku). Jak oddzieliłem dźwięk od obrazu to nie miałem problemu zaimportować obraz. Niestety za każdym razem przy próbie zaimportowania dźwięku pojawiał mi się problem. Niestety nie udało mi się dźwięku przekonwertować. Moje programy napotykały ciągle błędy i nic nie mogłem zrobić. Np. w VirtualDub przy imporcie pojawiała mi się taka informacja Image . Spróbój ściągnąć jeszcze raz plik może będzie bez błędu albo znajdź program do przekonwertowania dźwięku.

2. Co do pytania o "fullscreen" to rozumię że chodzi Ci o to aby film 320x256 pokazać na pełnym ekranie. Sa dwa sposoby:
a) W Premieraku po włożeniu pliku na ścieżkę montażową w oknie "Monitor" zakładka "Efect Controls" rozwiń "Motion" -> "Scale i dopasuj wielkość skalowania (mnie wychodziło ok. 240%). Jak odznaczysz "Uniform Scale" to będziesz zmieniał niezależnie wysokość i szerokość obrazu.
Jednak nie polecam powiększać tego pliku w Premieraku. Wyjdzie bardzo zła jakość. Zrób to lepiej w:
b) VirtualDub - Po otwarciu pliku :
- Video->Filters->Add...-> resize i wpisz rozmiar np. 720x576. następnie
- Video-> Ful processing mode (oczywiście zaznacz)
dla dźwięku
-Audio->no audio (inaczej będziesz miał plik z dźwiękiem z tymi samymi problemami).
Osobną sprawą jest zmiana 29fps na 25 fps.
np.
- Video-> Framr rate...-> zaznacz opcję "Change framr rate to (fps)" i wpisz 25

3) Co do dźwięku który mi przesłałeś. Jakość jego jest fatalna i osobiście uważam że szkoda na niego czasu. Dźwięk jest w mp3 i to bardzo żle zrobiony. Dźwięk nagrywany z sali, metaliczny, "płaski" (brak przestrzeni) bardzo silna kompresja spowodowała aż w niektórych miejscach efekt przesteru, słowa stają się lekko niezrozumiałe.
Jeżeli Ci na nim zależy to w Premieraku filtry do dźwięku stereo:
- Tremble
- Bass
- Parametr EQ
- EQ
- Multiband Compressor.
Mnie się trochę udało poprawić. Podnieś np Tremble nma jakieś 5~6, Bass na 3~4, Parametr EQ dla częstotliwości 100~150 Hz podnieś o 5~10 dB, itp. Poeksperymentuj.

4. co do szumów - to dla szumów własnych (być może i od wiatru) filtr "De Noiser"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group