Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 11 Maj 2024, 08:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pare pytan techniczno-montazowych
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 15:18 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 16 Wrz 2007, 14:26
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
Witajcie,
To moj pierwszy post tutaj, wiec przy okazji sie przywitam. Witam.

Na codzien pracuje w duzym koncernie medialnym jako redaktor/dziennikarz sportowy. Z obrazem mam do czynienia na codzien (chociaz profesjonalnym operatorem/montazysta nie jestem), a w firmie uzywamy Macow z Final Cut Pro, a krece na Sony PD150.

Moje pytanie wynika z tego, ze chce zajac sie tez nieco amatorskim filmowaniem, do czego niestety nie bardzo moge wykorzystac sprzet firmowy. I musze sie obejsc tym, co mam w domu. Czyli domowa kamera JVC DVL 309 (MiniDV) i Adobe Premiere 7.0.

Czeka mnie kilka rzeczy:
1) Kupno karty do przechwytywania wideo. Co kupic zeby nie przeplacic? kamerka ma wyjscia AV, DV (in/out) oraz S-video.

2) Poszukuje tez muzyki pozbawionej praw autorskich. Na stronach zagranicznych takich rzeczy znalazlem od groma - wieloplytowe zestawy po kilkanascie dolcow - ale w Polsce nic. Czy znacie moze jakis serwis oferujacy taka muzyke, albo wiecie jak mozna cos takiego zdobyc?

3) Z Final Cutem za pan brat, ale Premiere'a nigdy wczesniej nie uruchamialem. Czy jest jakas stronka z w miare bezbolesna instrukcja wykonywania podstawowych czynnosci?

Dzieki z gory za pomoc,
Marcin


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 16:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
w dziale portfolio masz poddział z oprawą muzyczną i tam jest kilka stron do ludzi ktorzy robią muzyke do filmow za darmo albo za niewielką opłatą
http://forum.kamera-akcja.pl/viewforum.php?f=61

co do reszty ci nie powiem ale wiem ze do premiere jest troche wideotutoriali (niestety ja znam tylko płatne), ale ze nie korzystam z tego programu to nie poiadam zadnych komercyjnych oraz nie komercyjnych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:02 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Co do pierwszego myśle że do zwykłego zgrywania dv powinna ci wystarczyc karta za jekies 40-60.
Może tez być np. taka: http://allegro.pl/item240854492_karta_p ... _ak45.html

Co do utworów to np:
http://mp3.wp.pl/p/index/

Pierwsze co wyskoczyło w google.

Co do trzeciego to np. to :
http://www.tutorialized.com/tutorials/Premiere/1

Też pierwsze co wyskoczyło.


Jeżeli pomogłem kliknij. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:09 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
cezary188 napisał(a):
Co do utworów to np:
http://mp3.wp.pl/p/index/

Aleś pojechał. To że są do ściągnięcia za darmo nie znaczy, że można jest sobie za darmo wsadzać do filmu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:21 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Heh no w sumie, ale z drugiej strony co, w stanach oferuja całe składanki utworów do dowolnego wykorzystania??? Jeżeli tak to pokarzcie mi taką strone.


Ostatnio edytowany przez cezary188, 16 Wrz 2007, 22:27, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:35 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 16 Wrz 2007, 14:26
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
Dzieki,
Uruchomilem Premiere u siebie i zauwazylem niepokojaca rzecz - przy odtwarzaniu sekwencji pokazuje jedna klatke co sekunde, jakby komp byl za slaby. A mam Athlona XP2600+, 1gb ramu i GeForce 7600GS (256mb). Dysk tez jest dosc szybki, pierwszy raz cos takiego widze. Moze to wina konfiguracji albo umiejscowienia scratch diskow?

A co do muzyki to wlasnie w USA mozna kupic za kilkanacscie dolcow zestawy z muzyka do dowolnego wykorzystania. W Polsce nci takiego nie widze :(

Pzdr,
Marcin


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:36 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
są takie płyty z melodiami z ktorych mozna korzystac po zakupie.

ja czesto sam sobie ukłądam melodie tak dla zabawy (ale nie umieszczam ich w zadnych filmach)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 18:37 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
A czekałeś?? To nornalne jak pierwszy raz klikniesz na play to musi że tak powiem przetworzyć, potem pójdzie normalnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 20:50 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 16 Wrz 2007, 14:26
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa
Czekalem :\ Moze to kwestia formatu, mam na kompie troche *.mov-ów i to na nich eksperymentowalem. Moze Premiere ich nie lubi?

Bawilem sie tez ustawieniam playbacku...ale nic sie nie zmienia. Jakies pomysly? Odtwarza sekwencje przerazliwie wolno (i wideo i dzwiek), niezaleznie, czy ustawiony jest podglad wideo, czy tez wektroskopy etc.

EDIT: Juz wiem o co biega. Musialem przerenderowac sekwencje. Niby format jest Mac'owy...
Okej, kolejne pytanie: do jakiego formatu najlepiej przechwytywac z kamery zeby w miare bezbolesnie obslugiwal to Premiere?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Wrz 2007, 22:26 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Ja myśle że najlepszym rozwiązaniem będzie przechwycenie tego materiału bezpośrednio w premiere z tego co pamietam to F5 a w każdym bądź razie file>capture.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group