Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 12 Maj 2024, 18:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wyeksponowanie koloru na czarno-białym tle
PostWysłany: 08 Sie 2007, 09:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
pamiętacie Liste Schindlera Spielberga i dziewczynkę w czerwonym płaszczu? albo Sin City i tego żółtego gostka? od dwóch dni próbuje stworzyć podobny efekt w premiere za pomocą filtrów Color Pass i innych, ale efekt jest żenujący. chodzi o wyeksponowanie jednej konkretnej barwy na czarno-białym obrazie, np. błękitu nieba albo zieleni listowia w lesie. znacie może jakiś skuteczny sposób na uzyskanie podobnego efektu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 10:35 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Ja znam. Przerobiłem sobie mencodera, żeby robił mi korekcję kolorów, szczególnym przypadkiem takiej korekcji jest zmniejszenie do zera nasycenia kolorów wszystkich poza wybranym przedziałem, dodatkowo można przekręcić - na przykład jak chcesz mieć dziewczynę w zielonej sukience na tle czarno-białych drzew, to ubierasz ją w niebieską sukienkę, kręcisz, a potem na maxa desaturujesz wszystko poza niebieskim, a niebieski przekręcasz na zielony (czyli jakieś 90-150 stopni w lewo, zależnie od odcienia).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
a mógłbyś podać nazwę plug-inu, który robi takie bajery? zmniejsza nasycenie wszystkich kolorów poza jednym wybranym etc? bo mnie chodzi o to, żeby soczewka lunety snajperskiej pozostała czerwona, a reszta czarno-biała. dotychczas udało mi sie uzyskać jedynie "filtr" z Black Hawka. oto rezultaty:

http://img165.imageshack.us/img165/8208/bhdpt5.jpg


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 13:48 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
U mnie to się nazywa meq, ale w oryginalnym mencoderze nie ma takiego czegoś. To są moje własne przeróbki. A z ciekawości: czemu ta soczewka ma być czerwona? Nie pojmuję tego. Soczewki są zasadniczo bezbarwne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 16:34 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
bo to materiał testowy.
a jest jakiś plug-in w premiere odpowiedzialny za saturacje, ale nie dla całości obrazu, lecz konkretnych barw?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 18:34 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie mam pojęcia. O Premiere wiem tylko tyle, że jest.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sie 2007, 22:29 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
oj oj oj. To nie jest takie proste. Gdyby mieć materiał nagrany taki jak w sin city, czyli wszystko na green screen-ie to można by się pokusić o stworzenie w pierwszej kolejności maski do kluczowania a następnie spróbować podnieść nasycenie i zakres koloru czerwonego a reszcie nasycenie zmniejszyć do zera, ale tutaj powiedziałbym że to jest loteria. bo jeśli w materiale jakiś inny obiekt poza tym swoim wybranym zawiera choćby częściowo kolor czerwony to automatycznie tez będzie on nasycony.

w takiej sytuacji tylko i wyłącznie rotoscopia, a premiere niestety nie znam zbyt dobrze i nie wiem czy pozwala na coś takiego. można się pobawić w rotoscopie w pierwszym lepszym programie 3d (lub program do kompozycji tj. After Effects,Combustion,Fusion etc)i zwyczajnie animować kształt a następnie wyrenderowany biały kształt na czarnym tle użyć jako maski do zabarwienia fragmentu obrazka w filmie.

czasochłonne bardzo rozwiązanie ale tak to się robi w hollywood :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sie 2007, 09:28 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
tak sobie myślałem. w photoshopie cs3 można przerobić klatka po klatce fragment wideo. dzisiaj spróbuje, zobaczymy, co sie urodzi...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sie 2007, 09:57 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2006, 10:39
Posty: 74
Miejscowość: Wrocław
to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo różnice między poszczególnymi klatkami mogą być zbyt duże i wtedy gdy puści się to z prędkością 25 fps to wszystko będzie wstrętnie migotać, ale spoko próbujcie, człowiek najlepiej się uczy jak sam kombinuje ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sie 2007, 15:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Ojej zwolnijcie. Photoshopem przerabiac film? :mrgreen: Wiedzialem ze tu mozna wszystko przeczytac, ale bez przesady :wink:

Adobe After Effect - zaznaczasz cyrklem obszar, który chcesz wyciąć, a nastepnie zmodyfikować. Mozesz zaznaczenie przesuwac i modyfikować w czasie, dzieki temu czesc pracy jest zautomatyzowanym procesem.
Mozesz tez w czasie pracowac na wielu warstwach i tworzyc cuda o wiele wydajniej.
Uwazaj - AAE uzaleznia :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sie 2007, 18:11 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 11 Cze 2007, 19:39
Posty: 130
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
loopack, czemu wysmiewasz photoshopa ? wiele filmow na nim obrabiali klatka po klatce...
jak chce to niech robi

mozna zrobic takie cos w programie fusion .
własciwie to był on używany do tego typu rzeczy w filmie sin city
, tylk zaznaczam ze to jest program do compositingu a nie do montażu i ma bardzo duze możliwości :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sie 2007, 18:37 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
A gdzie Ja wysmiewam photoshopa?
Photoshop to bardzo dobre narzedzie, ale jesli juz to wysmiewam sens uzycia photoshopa w celu uzyskania w/w efektu, to po prostu nonsensowne podejscie, skoro mozna zrobic szybciej i latwiej. 8)
JEszcze brakuje by ktoś zrobił film "nemo" za pomocą painta :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Sie 2007, 18:46 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 20 Sie 2007, 18:39
Posty: 2
Miejscowość: Głuchołazy
Nie wiem, jak koledzy, ale ja takie rzeczy robię w Vegasie, gdzie jest funkcja maskowania wybranego fragmentu i jazda klatka po klatce, zamiast Paintshopa,można to zrobić od razu w Timeline. Pewnie można też stosować trackmotion, ale ja jeszcze z tego nie korzystałem, ponieważ maska co klatkę musiała być inna, przez co przesuwanie już raz stworzonej maski nie wchodziło w rachubę. Jest nawet po polsku tutorialik jak to szybko zrobić: http://vmrexor.bora-komp.pl/TutekVEG/index.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Wrz 2007, 10:57 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Sie 2007, 19:44
Posty: 2
Miejscowość: Chorzów
Kilka przydatnych tutków. Może to Ci coś pomoże.
http://www.jappe.biz/xslimits/index.php ... &Itemid=35


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group