Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 12 Maj 2024, 05:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LORNETKA
PostWysłany: 26 Lip 2007, 00:30 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 22 Cze 2007, 12:16
Posty: 178
Miejscowość: Poznań
od razu mówie, ze wiem, jak zrobić obrys lornetki w photoshopie :) chodzi o coś innego. przedstawię to punkt po punkcie, żeby było jasne:

1. tworze nową warstwę;
2. zamalowuje ją na czarno;
3. View - Rulers (pojawiają się miarki przy krawędziach okna);
4. ustawiam sobie linie graniczne celem stworzenia idealnych okręgów;
5. z paska narzędzi po boku wybieram zaznaczenie eliptyczne;
6. rysuje okrąg, który nie jest jeszcze okregiem idealnym w tym sensie, że nie styka się z liniami;
7. Edit - Transform - Scale (zmieniam wielkość okręgu, by mieścił się w wyznaczonych granicach);
8. naciskam enter, zatwierdzam zmiany;
9. sięgam po Move Tool i przesuwam zaznaczenie. Tutaj zaczynają się schody. W wyniku przesuniecie ukazuje się przeźroczysty spód, który nie pokrywa się z granicami zaznaczenia tylko odpowiada wielkością okręgowi, który narysowałem na początku, jeszcze zanim przystąpiłem do skalowania. dlaczego?

inna sprawa: jak skopiować okrąg (zaznaczenie), by drugi okular był tych samych rozmiarów co pierwszy? chodzi o szybkość pracy. mogę wszystko robić ręcznie, metoda prób i błędów i w końcu przecież uzyskam "idealny" okrąg", potem drugi... ale to raczej irytujące.

edit

ok, sam wykombinowałem rozwiązanie, które okazało się banalnie proste. wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąc na obraz w oknie głównym, wybrać nazwę projektu, po czym przy ikonie move toole pojawią się nożyce...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group