Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 23 Maj 2024, 23:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Avid - konwersja z HDV na DV
PostWysłany: 29 Maj 2007, 23:21 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Witam wszystkich serdecznie!

Wątek o konwersji już się pojawił w moim poprzednim poście, ale jeszcze raz chciałabym zapytać Ciebie Kenzo lub jeśli jesteś obecnie zajęty wszystkich innych użytkowników Avida:

Mam kamerkę Sony FX1 i Avid Xpress Pro HD. Materiały są wgrane do Avida jako HDV w projekcie założonym jako HDV 1080i/50. Film chcę "przełożyć" na format DV.
Spróbowałam exportować materiał jako DV Stream na twardy dysk a potem importować go do Avida do projektu utworzonego już jako Dv, info na timelinie pokazuje, że jest to DV, więc powinno byc ok, jednak kamera obrazu nie widzi :roll:

I pytanka :

1. Dlaczego nie mogę zgrać zmontowanego materiału HDV prosto na kamerę, która podłączona do Avida nie widzi materiału ? Czy muszę materiał najpierw specjalnie potraktować ?

2. Wiele osób twierdzi, ze montowanie w HDV a potem konwersja na Dv ma sens bo jakość obrazu jest automatycznie dużo lepsza niżeli wgranie jako Dv i podciąganie do HDV, co sądzicie?

Jestem w temacie nowicjuszką i wszelkie kompresje i konwertowania czekają bym mogła je poznać i swobodnie się między nimi poruszać .... Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie :D

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2007, 18:17 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Jeśli założyłaś projekt w DV, wrzuciłaś do niego plik dv stream, a kamera go nie widzi - może masz problem z wykrywaniem kamery? Ale wnioskuję że nie, skoro wgrałaś materiał.

Spróbuj zrobić tak: otwórz swój projekt w HDV, w zakładce format ( zakładki nad binem) zmień z "1080i" na "25i" i spróbuj zrobić normalny digital cut. Nie mam pod ręką Avida więc teoretyzuję, ale może pomoże ;)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Cze 2007, 19:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Cześć Prozac!

Dzięki! Wszystko jest w porzadku, już dostałam instrukcję - zmieniłam format na 25i PAL i transkodowałam sekwencję do DV (zaznaczyłam w binach skopiowaną sekwencję i lewym przyciskiem myszy zaznaczyłam opcję Consolidate/Transcode). Żadnych exportów :)

Kamera nie widziała obrazu bo w Settings w zakładce Video Display miałam ustawione na 25 411, zawsze musi być 25 420! Wszystko gra :wink:

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group