Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 12 Maj 2024, 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zniknął dźwięk w projekcie w Avidzie :/
PostWysłany: 25 Maj 2007, 16:49 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Witam wszystkich ...

Cóż sie mogło stać z dźwiękiem, który istnieje fizycznie na timelinie, ale którego nie slychac?..., sprawdziłam wszystkie biny, wszystkie wgrane ujecia z surowego materiału i też nic ..., wgrałam nowy dźwęk "z zewnatrz", sciagnelam na timeline i jest wszystko ok.
Czy ktoś z Was spotkał sie z takim problemem? Nie chcialabym udźwiekawiac jeszcze raz calego filmu :|
Dodam tylko, ze niedawno zainstalowalam do Windows Media Player codec audio, zeby móc slyszec dzwiek z odtwarzanego w Media Player dvd. Czy ma to cos wspolnego z problemem w projekcie ?
Serdecznie pozdrawiam
Ania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Maj 2007, 22:17 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Sprawdz czy nie masz dzwieku przypadkiem w 44khz czy innego (zawsze powinno byc 48)

Sprobuj skasowac bazy danych w OMFI i niech Avid sobie zaktualizuje

Kodek w Media Playerze tez moze miec wplyw, chociaz w tym wypadku nie powinnas miec dalej dzwieku.

Jezeli ci sie nie uda nic zrobic to wyslij mi OMF'a z jakis 10 sek na maila i sprawdze :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Maj 2007, 16:11 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Dziękuje za odpowiedz,
Podejrzewam, ze dźwięk został usunięty z głównego źródła, przy usuwaniu innych plików w OMFI, ale spróbuję jeszcze poszukać przyczyny w codecach...

Mam jednak kolejne bardzo ważne pytanie, choć podstawowe; o konwersji materiału HDV zrzuconego do Avida Pro HD z kamery Sony FX1 na format DV, tak by można film z powrotem zrzucić na kasetkę DV i obejrzeć na Tv - jak to zrobić w Avidzie?
Gdy zmieniam format w Avidzie z 1080i/50HDV na 25iPal to kamera widzi obraz szarpany i tylko gdy stoi, gdy rusza jest czarny. :roll:
Nie posiadam obecnie urządzeń HDV pozwalających mi na zgranie w takowej postaci i obejrzenie.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i zaznaczam, że to moja pierwsza praca z materiałem HDV :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Maj 2007, 20:45 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Cytuj:
Gdy zmieniam format w Avidzie z 1080i/50HDV na 25iPal to kamera widzi obraz szarpany i tylko gdy stoi, gdy rusza jest czarny. :roll:


Tzn. konkretnie jak to robisz??


Przyznam, ze problem, który tutaj opisujesz jest dla mnie trochę obcy, bo raczej nie widzę większego sensu w montowaniu w HD, żeby to zrzucać na DV później.

Zazwyczaj ja robię tak:
Zakładam projekt w HD. Wgrywam materiały ale w DV. Montuję. Na koniec zmieniam pliki na HD i redigitalizuję do końcowej obróbki kolorystycznej i zgrania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Maj 2007, 22:13 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Format zmieniam w ustawieniach Avida w zakładce "format", nie jestem pewna czy wtedy dokonuje się rzeczywista zmiana na DV.
To prawda, że nie ma większego sensu montować w HDV a potem zmieniac na DV, ale słyszałam, że nie można robić odwrotnie. Proszę, wyprowadź mnie z ewentualnego błędu.

Jeśli można montować HDV jako DV a potem zmienić na HDV to jak to można zrobić?
Wtedy to ma sens, mogę mieć materiał również w dv, dvd, oglądać na standardowym telewizorze :D

Obecnie większość materiału mam już zmontowanego w HDV, chciałabym móc go zgrać na kasetkę, ale kamera materiału nie widzi.
Myślę, że jedyną radą teraz jest sprowadzić zmontowany materiał do Dv, by móc go obejrzeć na Tv czy dvd, proszę o poradę.

Dziękuję !

[ Dodano: Pon Maj 28, 2007 12:57 pm ]
Może zapytam jednym zdaniem :D

Jak zmienić materiał wgrany w DV na HDV i zredigitalizować do końcowego zgrania?

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję !


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group