Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 02 Maj 2024, 09:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: PYTANIE!! Jaki sprzęt do montazu??
PostWysłany: 06 Sty 2007, 13:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Sty 2007, 13:36
Posty: 15
Miejscowość: Bielsko-Biała
Witam! Jestem totalnym amatorem :mrgreen: i chcialbym sie dowiedziec jaki mam sobie sprawic sprzet do montazu itp. Głownie chodzi mi o wybor programu (Adobe Premier? jak tak to najlepiej ktory?, a moze lepiej Pinnacle?) Jezeli chodzi o komputer to mniej wiecej wiem, natomiast mam pytanie dotyczace jakis dodatkowych urzadzen typu dodatkowy monitor itp. ?

Chce nagrac jakis film i glownie zalezy mi na tym zeby jakosc byla dobra, glownie chcialbym sie skupic wklasnie na montazu a nie na scenariuszu i fabule, dlatego mozliwe ze nie bedzie to film fabularny, tylko cos w rodzaju videoklipu, ewentualnie trailera snowboardowego.

Z góry dziekuje za odpowiedz! Pzdr!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Sty 2007, 16:06 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 28 Mar 2006, 19:51
Posty: 18
Miejscowość: Sędziszów kielecki
Witaj, widze ze masz bardzo podobne zainteresowania jak ja. Ja z wielu powodow dlugo nie moglem realizowac swoich marzen (miedzy innymi wieczne powody finansowe).
W tym momencie koncze studia ale moje zainteresowania zawsze szly w kierunku grafiki, mediow. W wieku 14 lat zaczalem bawic sie w corelu, (a tak naprawde to liznalem kazdego programu do grafiki 3d i 2d) potem szkola srednia, studia i tak to jakos wszystko zaczela przeciekac przez palce. Teraz postawilem sprawe jasno i wiem ze opanowanie dobrze narzedzia w postaci programu (graficznego) daje korzysci.
Moj kolega pracuje w Warszawie i b dobrze sie ma :) Trzeba poprostu siasc i robic. Wiadomo z czasem jest coraz trudniej ale nigdy nie jest za pozno.

Teraz ucze sie Adobe premiere pro 1.5 i juz wiem ze jestem skazany na After Efect (faq) , mam tez Photoshopa (nigdy go nie lubilem), Corela (moja milosc) , i mase mase innych malych programow ktore niestety musze stosowac gdyz Premiere niektorych rzeczy nie zrobi.
Co do programu stricte montazowego , ja mam premiere i nie nazekam. Jest stabilny, nie ma duzych wymagan. Jest to naprawde potezne narzedzie choc ma razace braki. Mialem tez stycznosc z Pinnaclem i Video studio (Ulead) , z tych dwoch ostatnich wolalem Video Studio , jednak Premiere to juz inna bajka.
Co do sprzetu to mam amd-2.5 , 512mb ramu (za malo) dysk sata160giga a plyta to msi i wszystko chula :) do tego cyfraka 4.1 mp i handycama 800.000 pikseli. Tez planuje podlaczyc 2 monity.
Sprzet to nie wszystko. Wiele zalezy od nas.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 16:19 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 06 Sty 2007, 13:36
Posty: 15
Miejscowość: Bielsko-Biała
Dzieki za odpowiedz!
Czyli rozumiem ze jak zaczne od Premiera Pro i Adobe After Effects to powinno byc dobrze jak na poczatek, w razie czego jak zabraknie jakiegos narzedzia to bedzie trzeba siegnac po cos innego.
W sumie to mozna powiedziec ze juz tam w jakis sposob zaczalem, "liznalem" jak sie to mowi :D

MAm jeszcze jedno pytanie. Czy istnieja jakies monitory stworzone wylacznie do montazu video? Jakies o specjalnych realistycznych kolorach ? Jak tak to jaki jest koszt takiego cacka :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 17:43 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
ColorEdge firmy eizo - chodziaż nie widzę potrzeby kupowania czegoś takiego na początek gdzie najtańszy monitor z tej serii (19") kosztuje 5.5 tys a za 3tys spokojnie kupisz dobry LCD 24" a do podglądu zastosujesz zwykły tv.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 18:36 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 28 Mar 2006, 19:51
Posty: 18
Miejscowość: Sędziszów kielecki
Cytuj:
"Czyli rozumiem ze jak zaczne od Premiera Pro i Adobe After Effects to powinno byc dobrze"


Powinno byc b dobrze i powodzenia.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group