Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 07 Maj 2024, 02:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 00:00 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 09 Paź 2006, 22:55
Posty: 57
Miejscowość: waw.pl
hej Panowie, spokojnie.. ja nie chcę podjudzać nikogo do dyskusji o wyższości świąt bożego narodzenia, nad świętami wielkiej nocy.. nie o to chodzi..

fakty są takie, że avid jest najszerzej używanym systemem, przynajmniej jeśli chodzi o polskie TV, jednak i na premierze da się zmontować to i owo..

ja avida znam na tyle, na ile doradził mi Kenzo w innym wątku, tzn. mam freeDV + tutoriale, interfejs znam i choć wydaje mi się, że premiere lepszy, bardziej naturalny, to tłumaczę sobie, że to bzdura, bo przeciez świat cały (czyt. tvp, w większości tvn i polsat) robią na avidzie..

ale prawda jest taka, że chłopaki które robią w xpressie są w stanie łyknąć ode mnie materiał w DVavi, pochodzący z premiere'a, a mi w premierze robi się wygodniej..

jeśli dobrze rozumiem Wasze porady, to obecnie stoimy na etapie "olej stację roboczą, wybierz to na czym wolisz pracować"

no i z tego wynika, że moim wyborem jednak powinien być premiere.. na przykład konfiguracja zblizona do TEJ


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2006, 23:43 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
spotstudio napisał(a):
jeśli dobrze rozumiem Wasze porady, to obecnie stoimy na etapie "olej stację roboczą, wybierz to na czym wolisz pracować"


Raczej chodziło mi o o olanie dedykowanewgo komputera do Avida :)

Powiem tak, jeżeli ta kasa którą mógłbyś wywalić na Avida, to kasa, którą odrobisz w 1-3 miesiące to bierz Avida, ale jeżeli to wydatek, który się zamortyzuje po 2-3 latach to wejdź w coś tańszego.

Cytuj:
mam freeDV + tutoriale, interfejs znam i choć wydaje mi się, że premiere lepszy, bardziej naturalny, to tłumaczę sobie, że to bzdura, bo przeciez świat cały (czyt. tvp, w większości tvn i polsat) robią na avidzie


FreeDV ma już troche lat :)

Natomiast najlepszy program to ten... na którym się umie dobrze, szybko i wydajnie montować


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2006, 20:25 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 09 Paź 2006, 22:55
Posty: 57
Miejscowość: waw.pl
Kenzo napisał(a):
Powiem tak, jeżeli ta kasa którą mógłbyś wywalić na Avida, to kasa, którą odrobisz w 1-3 miesiące to bierz Avida, ale jeżeli to wydatek, który się zamortyzuje po 2-3 latach to wejdź w coś tańszego.


eech.. niestety moj przypadek to raczej ten drugi.. :/

Kenzo napisał(a):
Natomiast najlepszy program to ten... na którym się umie dobrze, szybko i wydajnie montować


no wlasnie, a w moim wypadku to premiere, wiec chyba podjalem juz decyzje.. pozostaje mi podziekowac wszystkim, ktorzy odpowiedzieli na moje pytanie. naprawde, nie ma chyba w PL drugiego forum o "tych sprawach" ;), gdzie userzy zaliczaja sie do tak kompetentnych, dzieki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Gru 2006, 19:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
miałem styczność z różnymi avidam, tzn z freeDV oraz z... kurde nie pamiętam nazwy... w każdym razie był to avidowy kombajn do wszystkiego, 2 model od góry, postawiony w montażowni tvp. Miałem również styczność z Premiere 1.5 i jest jedno wielkie (jak dla mnie) ale, w stosunku do premiere. Pani, która robiła na avidzie pracuje na nim od x (odkąd montować zaczęto inaczej, niż poprzez sklejanie taśm) i od wtedy powiesił sie jej 1 raz, jak zabrakło prądu, a ups od zewnętrznych hdd siadł. Premiere wiesza sie z zastraszającą regularnością...oby w 2.0 było inaczej, bo kupuje go za jakieś 3 miesiące. Wygoda avidów od xpress w górę jest inna niż freedv (lepsza!), ale do mnie również przemawia premiere. Proponuje rozważyć jeszcze sony vegas, sporo osób go sobie chwali, a w wydaniu z dvd architect kosztuje 600zł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Gru 2006, 17:58 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 09 Paź 2006, 22:55
Posty: 57
Miejscowość: waw.pl
dzieki za odpowiedz :)

Fast128 napisał(a):
...Proponuje rozważyć jeszcze sony vegas, sporo osób go sobie chwali, a w wydaniu z dvd architect kosztuje 600zł.


vegasa znam troche, dostalem z kamerą i nie podoba się :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2006, 21:22 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
mi niestety też nie podszedł, chociaż dvd architect odpowiada mi bardziej niż np encore.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group