Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 12 Maj 2024, 19:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 16:9
PostWysłany: 15 Paź 2006, 11:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 15 Paź 2006, 11:17
Posty: 2
W kamerze ustawiam tryb nagrywania jako 16:9. Nastepnie w opcjach Capture w Premiere 1.5 ustawiam tryb Widescreen(16:9). Wszystko jest ładnie pieknie ale jak film tak wlasnie przygotowany i zrzucony otwieram w Winampie albo w Subedicie to rozciaga sie on na caly ekran :/ jak przygotowac film tak zeby wyswietlal sie w formacie 16:9 na kazdym komputerze i w kazdym programie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2006, 12:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
temat poruszany milion razy na kazdym forum mającym cokolwiek do czynienia z kamerami cyfrowymi. Jeśli zwrócisz na to uwage, to obraz, który odtwarzasz na winampie nie jest nawet 4:3, jest wyższy. Jest to spowodowane tym że i dla 4:3 i dla 16:9 format PAL przewiduje taką samą rozdzielczość, z tym że piksele nie są kwadratowe, ale prostokątne. I tak żeby uruchomić na kazdym jednym komputerze film jako 16:9 musisz po prostu zmienić rozdzielczośc na taką, która biorąc pod uwagę kwadraturę pikseli będzie 16:9
czyli na przykład dla pełnego PAL będzie to 1024x576, możesz oczywiście ustawić jakąś mniejszą rozdzielczość, aby komputer mógł łatwiej sobie poradzić z obrazem.
Generalnie ja robie to tak że z programu do edycji eksportuje DV, a potem na tym DV robie dopiero kompresję, w zależności od potrzeb virtualdubem (freeware)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2006, 12:14 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Wczoraj bawiłem się z tym po raz pierwszy i odkryłem coś, co mnie zaskoczyło...

Utworzyłem projekt dla 16:9, przechwyciłem obraz z kamery i pomontowałem. Lecz tak jak Ty, szuwar, przy eksporcie zawsze wychodził mi obraz "kwadratowy". Bezsilnie próbowałem przeróżnych kodeków. Aż w końcu przypadkiem w opcjach wcisnąłem, by wyeksportował to jako 4:3 i sprawa rozwiązała się sama...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Paź 2006, 19:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
U mnie było podobnie, wystarczyło wywalić kodeki ( szczególnie FD Show’a) i najprościej windows media player. Ja konwertuje canopus’em i u mnie ustawienia eksportu są o wiele inne.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group