Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jakość obrazu i dźwięku
PostWysłany: 12 Lip 2006, 21:15 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Lip 2006, 15:50
Posty: 7
Mam taki problem...już bardzo wiele amatorskich filmów widziałem na zwykłych płytach lub ściągniętych z internetu w wspaniałej jakości dźwięku i obrazu. Zastanawia mnie bardzo to jakim cudem film amatorski trwający 70 min zajmuje tylko 699MB lub to, że filmy koło 15 min zajmują ok. 117MB. Jakość obrazu i dźwięku jest doskonała w tych filmach...Słyszałem już, że wystarczy użyć DivX-a i taki powstanie efekt, ale już to kiedys robiłem i jakość mojego filmu była beznadziejna. (Od razu mówię, że filmy przeciągam z kamery na kompa przez "firewire" moze to dlatego) Bardzo proszę o pomoc lub o jakąs poradę co do tego...Z góry dziękuję :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2006, 06:56 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 28 Maj 2006, 12:47
Posty: 12
Miejscowość: Świdnik
firewire nie ma tu nic do gadania, tu chodzi o sposob kompresji, nie wystarczy tylko wybrac kodek i kliknac OK ;) nawet divx za ktorym nie przepadam ma mozliwosc kompresji kilkuprzebiegowej, ustawiania wielu rzeczy, wystarczy troszke poczytac na divx.pl i bedziesz wiedzial wiele wiecej. Dalej teraz wchodzi jakby nowy standard z tym calym elo haj definiszyn, czyli mamy x.264 ten kodek pozwala uzyskac lepsza jakosc przy takiej samem wielkosci pliku niz np xvid, dodatkowo dobrze sobie radzi z duzymi rozdzialkami, co xvidowi nie wychodzi tak swietnie. No i dzwiek, dzwiek tez nalezy kompresowac bo pcm czy wave to 40 mb na 3 minutach, kompresuje sie roznie albo do ogg albo do mp3 albo ac3 jezeli chce sie miec 5.1 albo i wiecej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2006, 15:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
1. Można odszumić obraz, wtedy jest lepsza kompresja, a i lepiej wygląda.

2. Ujęcia ze statycznej kamery kompresują się lepiej niż z ruchomej. Najgorsza kompresja jest w przypadku rozedrganych ujęć z ręki.

3. Im więcej szczegółów (a zwłaszcza ruchomych) w tle tym gorsza kompresja. Na przykład scena kręcona w czterech ścianach bez mebli da się skompresować dużo lepiej niż scena kręcona w lesie.

4. Audio: Jeżeli nie jest Ci potrzebne stereo, to zrób mono. Zajmuje mniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lip 2006, 15:49 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 07 Lip 2006, 15:50
Posty: 7
Ok dzięki, a mam jeszcze takie pytanie co do tego. Bo jak narazie moje filmy robiłem w Pinnacle'u Studio 9 i tam też kompresowałem je wybierając funkcję DivX, ale zabardzo nie wiem jak to ustawić żeby była w miare dobra jakość. A może ktoś wie na jakim programie najlepiej wychodzi jakość po zapisaniu tzn w jakim warto Waszym zdaniem montować, żeby to wszystko jakoś wyglądało no i żeby nie był on bardzo trudny w obsłudze...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lip 2006, 12:31 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 28 Maj 2006, 12:47
Posty: 12
Miejscowość: Świdnik
program nie ma znaczenia. www.divx.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group