Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: The Hunt for Gollum
PostWysłany: 04 Maj 2009, 16:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Najlepszy film amatorski jaki widziałem. Szczęka opada!

http://www.dailymotion.pl/pl/video/x93z ... shortfilms


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 19:10 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
To żaden amatorski film, profeska pełna gęba :mrgreen: Realizacja świetna szkoda tylko ze tak mało akcji przez te ponad 30 minut.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 19:24 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Wszyscy którzy obejrzą już film z linka niech klika tutaj zobaczyć jak on powstawał. Wydali na niego 3000 funtów - jak dla mnie bomba bo efekt jak za 30 000 funtów co najmniej :lol:


<div><object width="480" height="291"><param name="movie" value="http://www.dailymotion.pl/swf/x94v52_behind-the-scenes-on-the-hunt-for-g_shortfilms&related=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.dailymotion.pl/swf/x94v52_behind-the-scenes-on-the-hunt-for-g_shortfilms&related=1" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="291" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always"></embed></object>
<b><a href="http://www.dailymotion.pl/video/x94v52_behind-the-scenes-on-the-hunt-for-g_shortfilms">Behind the Scenes on The Hunt For Gollum - Official Doc</a></b>
<i>Załadowane przez: <a href="http://www.dailymotion.pl/HuntForGollum">HuntForGollum</a></i></div>


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 19:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Wizualnie wygląda nieźle, wiele osób zrobiło przy tym dobrą robotę, ale generalnie film jako całość przynudza, dramatyzuje i kopiuje Jacksona. Nie obyło się też bez kilku błędów montażowych i momentów pt. "nic nie widać, o co chodzi".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Maj 2009, 22:24 
Offline
Coś gdzieś słyszał

Rejestracja: 14 Paź 2005, 19:38
Posty: 208
Miejscowość: Warszawa
faktycznie dramatyzuje i kopiuje Jacksona to największe wady. Od strony operatorskiej ogromna niekonsekwencja, ujęcia z kamerą z Adapterem DOF montowane ze zwykłą kamerą na przemian przez co ujęcie w tej samej scenie różniły się mocno w plastycznie i kolorystycznie, mimo zastosowanej korekcji kolorów. Niezłe grafiki i compositingi na poziomie dobrego rzemiosła z filmów S/F klasy B. Film jest bardzo nie równy - dobre sceny, ujęcia, grafiki są poprzeplatane ze słabymi.
Co do samej historii to była dla mnie na tyle mało wciągająca, że zacząłem się doszukiwać błędów nieścisłości itp.
Gonitwa Golluma przez 40minut w której nie ma nic głębszego i ciekawszego oprócz widoków oraz kilku walk jest nudna. Świetna charakteryzacja oraz organizacja, to jest coś bardzo trudnego bez kasy i za to im się należą gratulacje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 08:08 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2009, 13:49
Posty: 71
Miejscowość: Wars i Sawa
EE napisał(a):
Gonitwa Golluma przez 40minut w której nie ma nic głębszego i ciekawszego oprócz widoków oraz kilku walk jest nudna.

Dla niektórych taki właśnie jest "Władca pierścieni", tylko że rozciągnięty do 10 godzin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 09:04 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Rzirzi napisał(a):
Dla niektórych taki właśnie jest "Władca pierścieni", tylko że rozciągnięty do 10 godzin.

Właśnie miałem to napisać. O sobie. :wink: Mam odruchy wymiotne jak widzę Władcę. Kicz i patos dla ubogich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 09:56 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
worldidol napisał(a):
Właśnie miałem to napisać. O sobie. :wink: Mam odruchy wymiotne jak widzę Władcę. Kicz i patos dla ubogich.


Bardzo prawdopodobne, że sam Tolkien również miałby te odruchy:
"Jeżeli jednak chodzi o Telewizję, osobiście wyrażam awersję do dramatyzacji moich pism, zwłaszcza jeżeli mowa o Władcy Pierścieni, który jest za długi, żeby go przepisać w formie scenariusza bez poważnych cięć i wtrętów redaktorskich. Byłoby to niszczycielskie albo co najmniej poważnie naruszające dla skomplikowanej ale zwartej w swej budowie opowieści." - J.R.R. Tolkien


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Maj 2009, 12:56 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Nie jestem fanem Tolkiena ani całego zestawu stworków występujących w jego powieściach. Dla mnie elf to format pliku, gnome to środowisko okienkowe, a orki to takie łaciate ssaki morskie. A hobbity to już w ogóle jakieś nie wiadomo co. Jedynie krasnoludki jakoś swojsko mi się kojarzą, ale bez tych siekier.

Mimo to sfilmowany LOTR bardzo mi się podobał. Głównie ze względów estetycznych. A i scenariusz moim zdaniem dobry. Odnośnie "kiczu i patosu": kicz jest pojęciem nie zdefiniowanym i bardzo względnym, więc nie podejmuję się dyskusji na ten temat, a co do patosu, to jest on obecny w zdecydowanej większości hitów kinowych ("Matrix", "GW", "Titanic", "Pasja", "Przeminęło z wiatrem" - wyłamują się chyba tylko produkcje Quentina i bajki dla dzieci). Mam wrażenie, że bez patosu to jak bez efektów specjalnych albo bez dźwięku przestrzennego - po prostu film się nie spodoba społeczeństwu (a przynajmniej nie na tyle, żeby się zwróciło). Trudno więc mieć do twórców pretensje.

Owszem, 10 h to długo, ale gdyby zrobić krócej, to znaleźliby się malkontenci, którym nie pasowałoby, że coś pominięto, albo że film nie oddaje epickiego klimatu powieści. W ogóle ekranizacja popularnej literatury to dość niewdzięczne zajęcie, od razu ma się na karku rzeszę niezadowolonych czytelników.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Maj 2009, 11:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Scenograficznie ładne, pojedyncze kadry niektóre śliczne ale zasadniczo potworna nuda, operatorsko nierówne. Cholera no.. chciałoby się powiedzieć, że zachwyca ale jednak nie zachwyca...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group