Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Festiwal filmów forum K!A na łamach telewizji internetowej..
PostWysłany: 15 Sty 2007, 23:31 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Witam!

Już od pewnego czasu wraz z przyjacielem nosimy się z zamiarem zrobienia czegoś dla światka amatorskiego... Kino i muzyka amatorska, czy też niezależna, ma to do siebie, że niewielu na niej zależy. Chcielibyśmy to zmienić.

To co chcemy zrobić może wydać się nieosiągalne, ale wiele rzeczy na początku tak wygląda. O czym mówię? Wraz ze wspomnianym już przyjacielem - Kopruchem - chcemy otworzyć niezależną interaktywną telewizję internetową (trochę dziwnie to brzmi, nie?). Telewizję, którą - z braku innego określenia - możemy nazwać "Telewizją kulturalną". Jednym z filarów tego tworu ma być, jak już wspomniałem, promocja filmu amatorskiego. Po wstępnej rozmowie administratorzy forum Kamera!Akcja zgodzili się połączyć z nami siły w tej walce z wiatrakami.

Spoglądając trochę wstecz, możemy znaleźć post o zorganizowaniu festiwalu filmów forum Kamera!Akcja. Teraz nadażyła się taka możliwość. Kożystając z tego, że dysponujemy szybkim i dużym serwerem chcieliśmy zorganizować takowy festiwal. Jeżeli pozytywnie ocenicie pomysł, przedstawię Wam warunki uczestnictwa i bardziej szczegółowy zarys przedsiemwzięcie. Nie chcę nic obiecywać, ale jeżeli będziecie chcieli takiej formy festiwalu, jako nagrodę załatwię uśmiech Administratorów odciśnięty w betonie ;)

Pozdrawiam, pipeek


Ostatnio edytowany przez pipeek, 15 Maj 2009, 16:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2007, 23:42 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
W imię wspólnej sprawy przyklejam ten wątek i zachęcam do wypowiadania się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 03:22 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Wyrażam zainteresowanie. Czy mógłbyś - tak w ciemno, zanim wszyscy się wypowiedzą - przedstawić regulamin (lub jego szkic), i w ogóle więcej szczegółów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 15:16 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Jeśli tylko będę mógł jakoś pomóc, to oczywiście zrobię to! :D Walcie śmiało!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 15:43 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Ja także jestem zainteresowany i czekam na szczegóły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 16:16 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Zasady są proste:
Każdy zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsiemwzięciu przysyła do mnie płytę z nieskompresowanym filmem (żebym mógł przystosować go do "emisji") i kartą zgłoszeniową. Karta jest potrzebna by twórcy wyrazili zgodę na emisję swoich materiałów. Głosowanie odbędzie się na stronie telewizji i będzie podzielone na kategorie (scenariusz, zdjęcia, itd.). Prawdopodobnie trzeba będzie zgłaszane filmy ograniczyć czasowo, ale wszystko się rozwinie, gdy będzie jakieś zainteresowanie ze strony twórców.

To w czym możecie nam pomóc, to promocja... Zostaną przygotowane plakaty, wlepki, etc., które każdy będzie mógł porozwieszać na terenie swojego miasta. Osoby, które bardziej chciałyby się zainteresować organizacją takiego festiwalu, mogą dostać listy sponsorskie i szukać sponsorów, którzy ufundują nagrody.

Jeżeli połączymy siły, może z tego wyjść coś na prawdę ciekawego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 20:02 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2005, 23:05
Posty: 214
Miejscowość: Pogwizdów
Pipek napisał(a):
Każdy zainteresowany wzięciem udziału w tym przedsiemwzięciu przysyła do mnie płytę z nieskompresowanym filmem (żebym mógł przystosować go do "emisji") i kartą zgłoszeniową. Karta jest potrzebna by twórcy wyrazili zgodę na emisję swoich materiałów. Głosowanie odbędzie się na stronie telewizji i będzie podzielone na kategorie (scenariusz, zdjęcia, itd.). Prawdopodobnie trzeba będzie zgłaszane filmy ograniczyć czasowo, ale wszystko się rozwinie, gdy będzie jakieś zainteresowanie ze strony twórców.

A będzie jakaś selekcja filmów, czy wszystkie produkcje będą automatycznie zgłaszane do konkursu?

Ps. Narazie mogę reklamować Festiwal na forach internetowych :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 20:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Constantine11 napisał(a):
A będzie jakaś selekcja filmów, czy wszystkie produkcje będą automatycznie zgłaszane do konkursu?


Musimy dbać o poziom emitowanych materiałów, więc zgłaszane filmy zostaną poddane wstępnym oględzinom jury składającego się z administratorów forum i nas - twórców TV.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2007, 21:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
To napisz coś jeszcze na temat ordynacji wyborczej. Kto głosuje i jak - tzn. czy każdy może głosować tylko na jeden film, czy może na N filmów, czy na dowolną liczbę filmów, czy przyznaje oceny liczbowe poszczególnym filmom? (ta metoda jest najdoskonalsza)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Sty 2007, 14:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 12:23
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
zgłaszam swoją pomoc na terenie Poznania ;]
A kiedy wasza telewizja zamierza ruszyć? I macie już jakąś oryginalną nazwę poza "telewizją kulturalną"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Sty 2007, 16:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Nazwa na razie jest tajemnicą marketingową.
Ostatnio przesunął nam się termin otwarcia - startujemy koniec lutego, początek marca...

A co do pytan Grzesia - głosować będą mogli zarejestrowani użytkownicy TV (planujemy zrobić transfer kont z K!A do serwisu telewizji, przez co użytkownicy forum będą już zarejestrowani w tv). System oceniania 1-10 jest chyba najlepszy i tego będziemy się trzymać...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 21:12 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2006, 15:04
Posty: 239
Miejscowość: Trzebnica
Jestem za tym pomysłem. Pomogę jak tylko będzie potrzebna jakaś pomoc z mojej strony ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 22:27 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Rozumiem ,że k&a będzie podczepionym forum pod ten serwis w innym przypadku
będą dwa fora o tym samym. A i sprawa jeszcze tego typu ,że ilość dzieł k&a
godnych obejrzenia jest naprawdę nieduża nawet w połączeniu z projektami z efixa .
Brakuje nam gwiazdeczek offu czyli magnesu przyciągającego chętnych.
A jak odwiedzający złapią bakcyla sami może złapią za kamerę i....... interes się kręci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 22:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Jestem jaknajbardziej za, oby się udało...
Macie moje pełne poparcie i wsprarcie na terenie Warszawy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2007, 22:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Cieszę się, że jest tak spore zainteresowanie. Na razie jednak priorytetem jest wystartowanie telewizji. Zaraz potem przystąpimy do organizacji festiwalu.

Pozostaje mi mieć jedynie nadzieję, że osoby, które zgłosiły swą pomoc nie rozmyślą się, tak jak to zwykle bywa ;)

Będę Was informował na bieżąco...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Lut 2007, 07:52 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
Zatem i ja zglaszam swoj akces na teren Podkarpacia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lut 2007, 19:49 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Pomysł szczytny i godny poparcia z mojej strony.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2007, 11:48 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
A tak od strony technicznej - w jakiej technologii mają być udostępniane te filmy, "kto za tym stoi" od strony powiedzmy finansowej? Multimedia generują na prawdę spory ruch, a za to teraz providerze kasują że aż boli. I - czym to się będzie (technicznie, bo mam nadzieję, że co najmniej poziomiem) różnić od Filmforum?
Bo z tego co czytam to w sumie niczym - zbiór filmów połączony z forum i system oceniania jakiegoś tam. Czy haslo "telewizja" nie jest w tym momencie na wyrost?

Maciej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2007, 12:38 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Macieju! Tworzymy 'Telewizję kulturalną' zajmującą się wszystkim co z kulturą związane. Jak wspomniałem 'film niezależny' będzie tylko jednym z działów owej telewizji - obok muzyki, teatru oraz innych wydarzeń dookołakulturalnych (fajne słowo :D).

Pozwól, że przemilczę sprawy finansowe, gdyż jest to tajemnica marketingowa ;)

Co do technologii umieszczania filmów, jesteśy rozdarci pomiędzy własnej produkcji playerem flashowym, a udostępnianiem tego w formacie .mov z wykorzystaniem standardowej wtyczki apple quick time for web.

Co do miejsca w sieci - tym też sie nie powinieneś przejmować o wszystko zadbaliśmy. Mamy duży, szybki serwer z dostępem do macierzy dyskowej, więc zmieścimy wszystko i jeszcze trochę.

Niestety start ciągle się odwleka z przyczyn różnych... Pozostaje mieć tylko cierpliwość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2007, 12:51 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Lut 2005, 14:45
Posty: 131
Miejscowość: Poznań
Cytuj:
Mamy duży, szybki serwer z dostępem do macierzy dyskowej, więc zmieścimy wszystko i jeszcze trochę.

Ale ja o tym nie mówię! Miejsce, macierze dyskowe itd. to jest pikuś aktualnie. Można za małe pieniądze (względnie) wynając zupełnie przyzwoite serwery. Ale transfer! Traaaansfer! Finansowanie - ja nie pytam o szczegóły, ale przy takim przedsięwzięciu, o ile ma mieć jakotaką jakość, to zwykle wchodzi a) bogaty wuja (w typie pracy dla onet.pl czy innego giganta), b) utrzymanie z reklam. c) płatny dostęp do jabardziej atrakcyjne zawartości.
Wszystkie trzy drogi powodują totalną komercjalizację serwisu (m.in. swego rodzaju cenzurę czy autocenzurę ze względu na prestiż tego, co daje kasę). I - choć co prawda piszesz że "to nie tylko filmy" ale w dalszym ciągu jest to dla mnie takie "Filmforum".
Telewizja... w tej formie o raczej chyba Video on Demand no nie? :)
I pytanie najważniejsze - albo będzie to kolejny youtube skrzyżowany z Filmforum, albo rzeczywiście coś "kulturalnego". A jeśli tak, czy w długofalowym planie (no bo chyba taki macie) macie zapewnionych autorów? Dobrych autorów? Nie autorów filmów, tylko redaktorów serwisu? Bo tak... sam nie wiem. Biorac pod uwage jak skończyło w Polsce wiele takich inicjatyw, widzę ciemność.

Maciej


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group