Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 06:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: One Quarter Mile - dzieło sztuki
PostWysłany: 07 Sty 2007, 22:01 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 26 Lis 2006, 18:45
Posty: 3
Miejscowość: Kraków - Bieżanów
Witam. Chciałbym wam polecic super film (42mb) o tytule One Quarter Mile. Moje pytanie jest takie: co myslicie o tym filmie ! O efektach, ogolnie o montazu ! Mnie podoba się super filmlook i miejscami swietny slow motion ! a tak na marginesie jak uzyskac taki filmlook ?

http://80.86.87.203/~movie-projects/fil ... erMile.avi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Sty 2007, 22:24 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2006, 00:49
Posty: 76
Miejscowość: Myslovitz×Silesia
filmlook? to nie filmlook a posprodukcja, wyciagniete kontrasty i sterowanie rozmyciem obrazu bo glebia tego nazwac nie mozna. Generalnie jestem pod wrazeniem, filmik mi sie podobal choc jakby to powiedziec miejscami jest zbytnio 'przypudrowany' i az szczypie w oczy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sty 2007, 00:11 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
No to jest dopiero montaż pod muzykę z prawdziwego zdarzenia. Ja jestem jak najbardziej pod wrażeniem. Genialnie to wszystko wygląda, świetna kompozycja, świetny klimat i co tu dużo mówić - kawał porządnej roboty.

Co prawda nie jest to raczej dzieło żadnego z użytkowników, ale pozwolę sobie przerzucić je do działu "Czy nas kręci...". Polecam do obejrzenia głównie wszystkim szaliko-palaczom. Macie się na czym wzorować...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Sty 2007, 17:05 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Jak już wspomniano świetny montaż. Muzyka pasuje do montażu lecz mi nie pasuje do tego filmu gdyż słysząc Andreasa Jonhsona, od razu mam przed oczyma nutellę i dzieciaki biegające po plaży (za dużo tv :P ). Bardzo podobały mi się rozmycia z boku ekranu tak, że w centrum uwagi widza staje piękne auto ( brzydkich tam nie ma :D ). Oprócz tego widać ,że było robione coś z kolorystyką, nie znam się więc nie powiem co, lecz wyszło to bardzo dobrze. No i jeszcze te świetne zbliżenia i oddalenia kamery które są wręcz nie widoczne dla oka ponieważ nie rzuca się to w oczy a bardzo ładnie się wkomponowuje. Polecam każdemu niezależnemu twórcy do obejrzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2007, 02:01 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 09 Paź 2006, 22:55
Posty: 57
Miejscowość: waw.pl
a ja powiem trochę pod prąd, tzn. film bardzo mi się podobał i kilku rzeczy nie potrafiłbym osiągnąć, jednakże: była kiedyś taka grupka filmowa, nazywała się elevation-studio. miałem przyjemność być jakąś tam jej cząstką. i ta grupka robiła relacje z pierwszych dwóch modlinów chyba w 2003 roku, totalnie amatorsko, jednak wyszły dwie fajne produkcje, z klimatem moim zdaniem wiele lepszym niż tutaj (bo gdzie tu szybkość, adrenalina?) i z kilkoma podobnymi pomysłami. filmiki bardzo się w środowisku streetracing spodobały. a były to czasy daleeeko przed tvnturbo..

no i może to tylko moja choroba głowy ;) jednak wydaje mi się, gdy oglądam obecne relacje z "ćwiartek" na rzeczonym tvnturbo, czy w ogóle produkcje tego typu w internecie o autach (np. adrenaline motorsport warsaw), że gdzieś tam w tle zawsze przebija troszkę tymi pierwszymi filmikami :)

tyle ze kamerki lepsze, topgear podpatrzone, programów do montażu większy wybór i prostsze... i tak to jakoś leci od paru lat, a ja wciąż niewiele nowego widzę. aha, to nie jest megalomania, bo mój udział przy tych produkcjach był minimalny naprawdę. no i wiem, że nie są pozbawione błędów, oczywiście..

linki poniżej, oceńcie sami, czy nie gadam głupot ;)

http://www.filmstudio.pl/filmy/modlin.wmv

http://www.filmstudio.pl/filmy/modlin2.wmv


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2007, 13:15 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
A ja nie podzielę Waszych zachwytów, pierwsza połowa tego klipu jest wręcz fatalna, kilka ujęć w ogóle nie powinno być klejonych ze sobą (nawet przenik tu nie pomaga, pomijając już fakt, że przeniki zawsze powodują spadek dynamiki). Druga część już lepsza, kilka fajnych bajerków podpatrzonych na Top Gear. Ogólnie nie najgorzej zrobione ale bez orgazmu :) (a już na pewno tytuł jest nieadekwatny)

UzA napisał(a):
filmlook? to nie filmlook a posprodukcja, wyciagniete kontrasty


Czy ty używasz innej definicji tego słowa niż wszyscy??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2007, 13:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Obejrzałem wreszcie to "cudo" i obawiam, że Kenzo ma rację. Najbardziej irytujący jest ten brak prawdziwej dynamiki której można by oczekiwać po wyścigach samochodowych. Trochę niepotrzebnych wodotrysków itp. Trochę taki katalog bardziej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Sty 2007, 18:18 
Offline
Klapser

Rejestracja: 31 Paź 2006, 21:48
Posty: 89
Miejscowość: Elbląg
Moim zdaniem to jest fantastycznie zrobione. Pełna profeska. Dzieło sztuki :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Sty 2007, 19:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 28 Maj 2006, 12:47
Posty: 12
Miejscowość: Świdnik
Nic specjalnego imo [; wiadomo ladnie i estetycznie, przyjemnie sie oglada, ale to nie jest trudno osiagnac. Wystarczy dobry pomysl i konsekwencja w jego realizowaniu, filtr na obiektywie, pare efektow i wyczucie. No i fakt, jak juz bylo wspomniane wczesniej, oglada sie to bardizej jak 'wspomnienia z wakacji', a nie jak spot, ktory ma mnie zachecic do zawitania na taka impreze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sty 2007, 23:25 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 12:23
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Ładnie to wygląda, ale trochę to monotonne. Ledwo wysiedziałem te 4 minuty. No i niestety nie lubię tej piosenki, bo już za bardzo mi się kojarzy z reklamą nutelli. Aha i te nałożone filtry czy coś też mi się nie podobają. Tak jakoś dziwnie to wygląda...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group