Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internetowy hosting filmów (tani lub darmowy:)
PostWysłany: 06 Paź 2005, 21:07 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Najpopularniejszym miejscem pokazywania filmów amatorskich i niezależnych jest, oprócz festiwali filmowych, Internet. O ile nie ma problemu ze znalezieniem darmowego miejsca na stronę www, problemy zaczynają się gdy chcemy umieszczać w internecie kilkudziesięciomegowe (lub większe) produkcje.

Jeśli znacie tanie lub darmowe serwery, które można polecić, czekam na wasze propozycje :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Paź 2005, 00:20 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Ciekawy temat aczkolwiek trudny. Osobiście polecam jeśli nie ma darmowych (a ja nie znam oprócz swoich serwerów na których też mam spore ograniczenia) podawać na stronie linki do torrenta i emule. Czyli to co w filmach amatorskich, niezaleznych itp. lubie czyli sieci P2P.

Jeśli ktoś koniecznie musi mieć to na serwie to niech idzie do jakiejś firmy dostarczającej net i przedstawi pomysł umieszczenia takich filmów. Ja nadal uważam że rozmową można dużo zdziałać;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Paź 2005, 00:02 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Jest to jakaś metoda, choć ogranicza dostęp do osób które z różnych powodów nie mają lub nie chcą mieć takiego oprogramowania.

Inną nietypową metodą jaką widziałem na tym forum jest umieszczanie filmu w niekomercyjnej skrzynce internetowej i podawanie danych dostępu do publicznej wiadomości. Raczej nie wygodne, ale można spróbować :P
Również z mailingiem związany jest serwis www.yousendit.com przy pomocy którego możesz wysłać plik do 1 gb, do kilku czy kilkunastu odbiorców jednocześnie. Odbiorca otrzymuje link do strony skąd może pobrać film/plik.
Korzystałem - działa szybko - w przypadku braku serwera można skorzystać.
Co do hostingu ceny spadają - nie ma chętnych do wypowiedzi, to sam będę musiał zrobić research :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Paź 2005, 23:30 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Norbert napisał(a):
Jest to jakaś metoda, choć ogranicza dostęp do osób które z różnych powodów nie mają lub nie chcą mieć takiego oprogramowania.


Pewnie dlatego że się odrazu kojarzy z piractwem(osobiscie uwazam ze takie kojarzenie się to G warte:) ja używam tego bardzo dużo i większosć materiałów nad ktorymi pracuje przesyłam dzięki temu oprogramowaniu.

Mail do dotychczas najgorszy sposób z jakim się spotkałem jedna osoba która zreszta ma dostep jak kazda inna moze materiały skasować. A ktoś się napoci by je na ten serwer wysłać. Możne uzywac torrenta ktory jest jeszcze lepszy niz emule:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: google video upload
PostWysłany: 19 Paź 2005, 17:47 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 22 Wrz 2005, 16:11
Posty: 109
Miejscowość: Wrocław
Działa już pilotażowy program google video upload. Dzięki niemu można, po zarejestrowaniu, wysłać na serwery video o dowolniej dłogości powyżej 10 s. (jak twierdzi Google). Film po weryfikacji można będzie wyszukać przy pomocy video.google.com i obejrzeć.

Podstawowe zasady:
1. Poszanowanie praw autorskich

2. Wymogi techniczne
NTSC (4:3) size and framerate, deinterlaced
Video Codec: MPEG2 or MPEG4 (MPEG4 preferowany)
Video Bitrate: co najmniej 260Kbps (750kbps preferowany)
Audio Codec: MP3 vbr
Audio Bitrate: co najmniej 70Kbps (128 Kbps preferowany)
Przeczytajcie więcej:
upload.video.google.com
upload.video.google.com/video_faq.html

No i polskie przykłady:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 2&q=polska
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4&q=polska


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Lut 2006, 22:27 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Najprosciej wżucić na jakąś stronę która zajmuje się amatorskim kinem np FilmForum lub FilmFX


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 18:11 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Polecam również www.virtv.pl . To młoda, dopiero co powstała strona telewizji internetowej do której można zgłaszać swoje dzieła. Może wyrośnie konkurencja dla filmforum? Bo ostatnio nie za wiele się tam dzieje jeżeli chodzi o udostępnianie nowych filmów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 19:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lut 2005, 16:38
Posty: 25
Miejscowość: Poznań
Nie ma sensu bawić się w skrzynki e-mailowe itd.
Na Allegro bez problemu można znaleźć niemalże darmowe serwery po 500MB (myślę że to aż nadto) w dodatko z full wyposażeniem. Chyba nikt mi nie powie, że 30 zł za rok dla niego to dużo. Jeśli chodzi o stabilność, nie ma problemów. Oczywiście jest ryzyko że w pewnym momencie się usługa urwie, ale za taką kasę nie warto? Ja korzystam już z drugiego tego typu serwera (500MB) w przeciągu ponad roku.
Pierwszy lepszy przykład z brzegu:
http://allegro.pl/show_item.php?item=84727717


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 19:24 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Nom, ładnie wygląda, tylko ten 3GB transfer miesięczny może nie wydolić. Z resztą wszystko zalęzy od wielkości filmów wżucanych na serwer i ich powodzenia.

A co się tyczy VirTV to nie jest ona żadną konkurencją dla FilmForum. Nie ma podziału na jakieś konkretne kategorie filmowe, jakość ściąganych plików jest podobna, ale przedewszyskim nie ma czegoś takiego jak wystawianie oceny.


Ostatnio edytowany przez StacH, 09 Lut 2006, 19:48, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 19:33 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 24 Lut 2005, 16:38
Posty: 25
Miejscowość: Poznań
eee, ja wrzucam linki do swoich filmów na wielu forach, o wiele bardziej obleganych od tego i zawsze jakoś wystarczyło. No, chyba że ktoś będzie wrzucał filmy po 100MB, ale wtedy i chętnych będzie proporcjonalnie mniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2006, 20:17 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Dużo zalerzy od opinii o twoim filmie. Im więcej chętnych, tym bardziej serw obciążony. No i faktycznie, dużo daje wielkość pliku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2006, 18:51 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
wysyłajcie filmy na www.szorty.pl - to chyba największy portal z kinem niezależnym i amatorskim. Są też organizacje, które zajmują się promowanie niezależnych twórców - np. www.wrofilm.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Mar 2006, 22:58 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Powiem tyle.. inwestycja w granicach 150zł+vat - 250zł + Vat.. (rocznie! z domena) daje serwer (jesli mowa o ym najdrozszym tzn. srednim za 250zł+vat) to:

5 GB na Dysku
300 GB/rok transferu
PHP, CGI, FTP x 5
Poczta bez limitu
Domeny bez limitu
Fantastico PL
bez limitu MySQL , Backup
Szablon graficzny!

zyc nie umierac czego trzeba wiecej ?:) i reklamować swoja ładna domene prosta i przyjemna.

Jak coś piszcie :)

[ Dodano: Nie Mar 26, 2006 11:59 pm ]
a jeszcze dopisze jesli kogos niestac to moze pare osob sie zrzucic i mi dac znac.. jakos to umieszcze i podziele za jakies zrzutki. Ale pokrywac kosztow serwera nie bede :) jak plik jest maly lub sredni to spokojnie starczy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2006, 18:18 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Najłatwiejszym rozwiązaniem są strony typu "you send it" (typu, bo sam "you send it" się do tego nie nadaje, plik trzyma sie tylko tydzień albo krócej, do iluśtam ściagnięć :/)
np.
www.savefile.com - plik jest usuwany miesiąc po ostatnim ściagnięciu, max wielkość pliku 60 mb
www.megaupload.com - tak samo jak wyzej tylko, że 250 mb, jedynym mankamentem jest fakt, że server jest często zapchany :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2006, 13:18 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Kwi 2006, 20:14
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
www.filefront.com --> Moim zdaniem bardzo dobry serwer , choc czasami troche wolny. Głowna zaletą jest nieograniczona przestrzeń dyskowa, a wielkość pliku jest ograniczona hmmm nie jestem pewien ale chyba do 1 GB w kazdym razie trzymam tam nawet pliki 600Mb 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 14:13 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Maj 2006, 11:02
Posty: 5
Filefront niezły, ale wolno się ściąga. Można przez torrent jeśli ktoś chce, ale najlepszym rozwiązaniem jest google video, ewentualnie jakiś hosting. Niezły jest rwi.pl nawet za smsa można założyć niezłe konto, właśnie z tego aktualnie korzystamy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Maj 2006, 17:02 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Kwi 2006, 20:14
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
hmmm ostatnio ściągałem plik z Filefronta z predkoscia 30-40 KB/s wiec powiedzialbym ze dosc szybko!!! 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2006, 16:43 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Maj 2006, 11:02
Posty: 5
Widzisz Krzysztofie, 30 kb/s to nie dla każdego jest szybko. Szczególnie gdy pobiera się coś sporego. Ponadto czasem prędkość spada. Coraz więcej ludzi w polsce dysponuje niezłymi łączami stałymi i na przykład dla mnie 30 kb/s to dość mało ;) Zresztą na filefroncie to my od dawna (września zeszłego roku) trzymaliśmy pliki, ale niektórych denerwowały problemy z obsługą itp. Ale najważniejsze, żeby filmy dało się ściągać. Wrzućcie filmy na google video... jak zobaczyłem statystyki, że nasze produkcje były oglądane ponad 5000 razy... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Maj 2006, 21:38 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Kwi 2006, 20:14
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
No ja nie mówie że 30 KB/s to jest jakos super szybko ale to jest porównywalna szybkość z wiekszoscia platnych!! serwerów ( z waszego serwera "wilkołak" pobierał mi sie ze stała prędkości ok 33 KB/s) A z google video prawdopodobnie nie skorzystam bo nasze filmy sa chyba troche za duze a po drugie nie chce mi sie ich wrzucac i zamulac sobie lacza :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Maj 2006, 15:31 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 18 Maj 2006, 11:02
Posty: 5
Małęgo offtopica sobie robimy - nasz serwer trochę szaleje ;d Mi pobiera full łącza (250kb/s) innym podobnie, a tobie i jeszcze jednemu człwiekowi ledwie 30 kb/s :P MOże flashgetem lepiej? 5 połączeń jednocześnie powinno sporo przyśpieszyć :) No koniec offtopicu malutkiego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group