Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kompresja dla YouTube
PostWysłany: 01 Lis 2007, 11:13 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2007, 10:23
Posty: 72
Miejscowość: Piła
Witam. Ponieważ jakość wielu filmów na Youtube woła o pomstę do nieba, oto poradnik.

Jest napisany przede wszystkim z myślą o materiale DV.


1.Ściągacie Windows Media Encoder.
2.Film w formacie surowym, zanim trafi do WME oczyścić z noise'u, bo ów noise będzie potem zżerał bitrate.
3.Tuba wszystko co dostanie, niezależnie od formatu, rozdziałki, etc encoduje do flasha7, bitrate ok. 250, dźwięk mono, 22100, rozdziałka 320x240. Dlatego w WME robicie tak:
a)Po otwarciu proga klikamy ładnie sesja niestandardowa ;
b)Zakładka źródła wybieracie plik i wskazujecie o go WME;
c)Zakładka wyjście odznaczacie wszystko, zaznaczacie archiwizuj do pliku i wskazujecie gdzie ma to wypluć i jak się ma to nazywać;
d)W zakładce kompresja zaznaczacie tylko jedną opcję i to tą najlepszą, czyli 1128 kb/s, pamiętając o tym, aby zaznaczone było też przesyłanie strumieniowe i klikacie edytuj, taki prostokącik który jest zaraz obok;
e)Przechodzicie najpierw do zakładki 1128 (czyli parametrów kompresji) i w rozdziałce wpisujecie dla 4:3 640x480 a dla 16:9 448:252 piksele. Po wpisaniu tych wartości, wracacie do zakładki ogólne i zaznaczacie fps na 25, który teraz się zmienił na niestandardowy (dlaczego - nie wiem, zapytajcie Gatesa). Jeśli kręciliście w jakimś innym systemie, a w konsekwencji fps, to w zakładce 1128 możecie sobie ten fps ustawić, tak czy siak musi być taki sam jak surówki. Zaznaczacie też opcję zezwalaj na wyjście o niekwadratowych pixelach jeśli używacie panoramy.
f)Zakładka przetwarzanie i każecie usunąć przeplot;
g) W zakładce rozmiar wideo, pomagając sobie podglądem ukrytym pod guzikiem zastosuj ustawiacie aspect ratio, czyli format. Przy 4:3 nie ma problemu, przy 16:9 trzeba trochę popracować. Ja zawsze używam w przycięciu "brak przycinania", a w proporcjach pikseli "takie jak wejście". Uwaga, ponieważ to jest microsoft, sprawdźcie, czy WME nie zgubił rozdziałki, którą ustawiliście w opcjach kompresji. Po prawej stronie tego okna zresztą jest napisane z jaką rozdziałką WME będzie kompresował, więc upewnijcie się, czy mu nie odbiło.
h)Klikacie Uruchom kodowanie.
4.Czekacie.
5.Osadzacie film na Tubie.

Dlaczego WME? Nie wiem. Youtube najwyraźniej najbardziej kocha jako format surowy WMV. Trudno. Próbowałem ze wszystkimi formatami kodekami, na Tubę najlepiej wchodzi wg mnie WMV.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group