Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 10 Maj 2024, 09:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: JO-007
PostWysłany: 02 Lip 2006, 15:37 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lut 2006, 21:12
Posty: 191
Miejscowość: Mielec
Witam!

Chciałbym pokazać nasz nowy film „JO-007”
Jest to już siódmy odcinek z serii JO. Opowiada o tym jak zły Dr. Mad wykradł tają formułę JO i dzięki niej chce zapanować nad światem. Powstrzymać może go tylko tajny agent Joe Poncz.

Plakat filmu
http://scoty.info/jo007plakat.jpg

zwiastun
http://www.scoty.info/inne/zwiastun.rar

film (20 min, 140mb)
http://www.scoty.info/produkcje/jo007.rar

Zapraszam też na naszą stronę www.scoty.info gdzie można pobrać poprzednie części.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2006, 08:06 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Niestety muszę stwierdzić, że nie dotrwałem do końca filmu. A to chyba najgorsza z możliwych ocen, jakie chcielibyście usłyszeć. Poczynająć od fatalnego aktorstwa poprzez gatunkowe pomieszanie z poplątaniem. Sami chyba nie wiedzieliście w jakiej konwencji chcecie zrobić film. Wygląda to tak, jakby co chwilę wpadały Wam do głowy jakieś gagi (swoją drogą wątpliwej jakości), które od razu upchneliście w takiej sobie fabule. Osobiście naprawdę lubię Bonda, chętnie zobaczył bym parodię na jego temat, ale niestety Wasze film nie spełnia moich oczekiwań.

Jeżeli chodzi o techniczną stronę. Kadrujecie w zasadzie poprawnie, ale połączenia ujęć jeszcze nie są takie jak być powinny. O efektach niech wypowiedzą się inni, dla mnie ok. Tylko dlaczego nie zrobiliście korekcji barw? W dzisiejszych filmam amatorskich to już powoli standard. A jedyną próbę widać w pierwszej i ostatniej scenie filmu.
Dźwięk, hmmm. Nie jest źle, ale mikrofon na kamerze nie jest najlepszym rozwiązaniem. Muzyka, hmm. Pisałem już o pomieszaniu z poplątaniem?

Pomijam szereg mniejszych błędów i niedorzeczności. Moim zdaniem na Waszym etapie można już pokusić się o bardziej ambitne filmy.

Zwiastuna nie oceniam, bo niewiele w nim Waszej własnej inwencji. Pomysł z The Movies byłby całkiem fajny, gdyby cały film powstał za pomocą tej gry (może nawet wyszłoby mu to na dobre?), ale tak - przerost firmy nad treścią.

pozdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2006, 11:12 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Jak dla mnie - super! Mamy tu wszystko, co powinno być w Bondach. Piękne kobiety, szybkie samochody, pościgi, strzelaniny, wybuchy... Fakt, że samochody teoretycznie mogłyby być fajniejsze (niekoniecznie szybsze - 2CV w "Tylko dla twoich oczu" szybki nie był, ale miał swój klimat), ale w końcu to film amatorski. Do tego wszystkiego całkiem udane akcenty humorystyczne i mrugnięcia do widza. Efekty specjalne też na dobrym poziomie, zwłaszcza walka niewidzialnego z widzialnymi. Jak dla mnie, to lepiej byłoby, gdyby Poncz sam się uwolnił z krępujących go więzów, ale to drobna uwaga, dotycząca scenariusza. A Bondów nie ogląda się dla scenariusza. Bondy ogląda się dla pięknych kobiet, szybkich samochodów, strzelanin, pościgów i wybuchów. Oczywiście, znalazłoby się kilka poważniejszych uwag.

1. Pierwsza i ostatnia scena są przepalone i za różowe. To wygląda bardziej jak lupanar niż jak mieszkanie tajniaka, o którym nikt nie wie że jest tajniakiem (czyli po prostu jak zwykłe mieszkanie). Róż da się jeszcze wyeliminować. Zróbcie korekcję kolorów: usuńcie trochę czerwonego i dodajcie zielonego.

2. Drugą scenę nakręciłbym jeszcze raz, bo faktycznie może mniej cierpliwe jednostki zniechęcić do dalszego oglądania. Słabo słychać co mówi M (przydałby się jakiś mikrofon zewnętrzny), na 2:31 jest czknięcie, a dutch angle do tej sceny zdecydowanie nie pasuje. Warto ją jeszcze raz nakręcić, bo szkoda żeby psuła tak dobrą resztę.

3. Machos klasy Bonda nie muszą podglądać w prysznicach. Nie zniżają się do takich rzeczy. Wyciąłbym to.

4. Na 4:31 jest trzask. Wyciąć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2006, 19:44 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Popieram Grzesa w każdym słowie D:
Moze i film nie ma skomplikowanej fabuły, jest kilka(naście) zgrzytów montażowych (własnie ten moment kiedy M w jednej chwili podpiera się ręką w kolejnym ujęciu już nie), kilka błędów w logice (bohater w windzie wciska parter, a startuje z parteru i wychodzi na bodajrze 8 piętrze...) gra aktorska jest bardzo średnia ale są fajne efekty specjalne (chociaż o ile niewidzialnosć za drugim razem dobrze wyglada o tyle za pierwszym przed włożeniem pierścienie na palec, na rękach aktora są "schodki" i w ogóle jakoś nieciekawie to wygląda), piękne kobiety :wink: , niektóre sceny walki i strzelaniny są nawet dobrze zrobione (rozumiem, że czasem są takie sytuacje, że z braku laku młodsi grają role dorosłych (sam mam ten problem :)) i o ile da się to przeboleć kiedy wszyscy aktorzy są w takim wieku a nie innym o tyle mało przekonująco wygląda dorosły Jo (albo po prostu jest wyrosnięty jak na swój wiek :P) walczący z bandą wyrostków na przełomie podstawówka/gimnazjum), pościg też prawdę mówiąc mi się podobał (chociaż moment w kórym im uciekli jest mocno umowny bo nie wiem jakim cudem nie zauważyli, że oni skręcili w boczną drogę...) no a poza tym film kilka razy mnie rozśmieszył (nie wiem dlaczego najbardziej przypadła mi do gustu scena w której sprzątacz wciera stół a później tak z bomby uśmiecha się do kamery :roll: ). Krótko mówiąc film jest bardziej dla ludzi potrafiących patrzeć na film jako "zwyły szary widz" który nie zwraca uwagi na ujęcia a montaż to mu wsio rybka, podobnie z aktorstwem. Byle było śmiesznie (w tym przypadku) . Czyli mniej wiecej dla fanów Skurcza :wink: .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Lip 2006, 13:42 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Michuchu napisał(a):
...i o ile da się to przeboleć kiedy wszyscy aktorzy są w takim wieku a nie innym o tyle mało przekonująco wygląda dorosły Jo (albo po prostu jest wyrosnięty jak na swój wiek :P) walczący z bandą wyrostków na przełomie podstawówka/gimnazjum...


James Bond vs Mali Agenci 3D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lip 2006, 00:42 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2006, 17:36
Posty: 114
Miejscowość: Elbląg
Muszę przyznać że mnie zainspirowałeś scoty . Zamierzam nakręcić film akcji . Podobał mi się w twoim filmie bohater epizodyczny - sprzątacz który ginie na końcu . Sceny walki , takie sobie , pośćig dosyć ładny . I niezły lovelas z tego poncza , co chwilę w wyrku z jakąś laską ;D . Podobał mi się film ;) Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lip 2006, 15:18 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Kolejny film o którym śmiało mogę powiedzieć to samo co o innych: za długi!

Może to tylko parodia Bonda ale na bogów: 007 z koszulą wyłażącą ze spodni? do tego sikorka w łóżku w bawełnianym podkoszulku! Często śpicie z dziewczynami nie zdejmując spodni? Szkoda, że nie w butach jeszcze :/

Wracając do dłużyzny: więcej zróżnicowanych ujęć bym prosił na przyszłość. Sekwencja pościgu jest trochę lepsza w tym względzie ale i tak jest monotonna i za długa.

Ten wstrętny "glow" z pierwszej i ostatniej sceny bym wywalił bo raz, że paskudnie wygląda a dwa nie pasuje do reszty filmu.

Agent w czołówce idzie jakby miał 90 lat. Garbi się, powłóczy nogami.... jak to zamierzona parodia to dajcie mu balkonik albo niech dostanie zadyszki czy coś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2006, 14:20 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2006, 23:14
Posty: 33
Miejscowość: Poznań
Jak dla mnie film całkiem spoko,widać dużo pracy.Myslę jednak ,że waszym najwiekszym problemem są te dzieci w filmie!!!!Porażka na maksa-mnie ma czegos bardziej kiczowatego jak dzieci udaja dorosłych w filmie!Nie mówie bo główna para bohaterów spoko(polecam kielicha na rozluznienie)ale reszta te dzieci z bronia to juz klęska.A szkoda bo widac ze potencjał macie.Bardzo fajne efekty!!Scenariusz troche naciagany.Ale szczerze przyznam że oglądało sie bardzo przyjemnie a chyba oto chodzi!!A jak macie tak "młodą" wiekowo ekipe to zróbie film w którym dzici beda grały dzieci!!!-wtedy może bedzie lepiej:)_
Ocena ogólna jak dla mnie to 7-/10!
POZDRAWIAM!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2006, 15:39 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
"Oczywiście żerowanie na młodości jest praktyczniejsze, ale to nie jest sztuka. Dawni malarze malowali ludzi starych, pokurczonych, i to są najpiękniejsze... jedne z najpiękniejszych obrazów."

;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2006, 20:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Z tymi dziećmi to poniekąd racja. Może gdyby znaleźć konwencję w której dzieciaki jako Bad Guys by się sprawdzały to by wypaliło ale takie standardowe "udawanie dorosłych" to porażka na starcie. Może przegiąć w drugą stronę i zrobić gang dzieciaków pod wodzą geniusza który chce opanować świat ale poza tym ma też typowo dziecinne potrzeby i zachowania (tupie i nadyma się jak zostaje pokonany albo rzuca się na ziemię i płacze, w centrum dowodzenia ma zabawki, popija kakao i takie tam. Jego najstraszniejszą bronią która powstrzymuje wszystkich Bondów świata jest konwencja praw dziecka :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lip 2006, 23:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Kakao zostawiłbym w spokoju, bo ten element został już wyeksploatowany we "Wściekłych Pięściach Węża" (Z.F.Skurcz). Zaś co do dzieciaków, to dużo gorsza jest odwrotna konwencja, wszechobecna w amerykańskich serialach, w których nastolatków grają trzydziestolatkowie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Lip 2006, 00:41 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Nie jestem fanem Skurcza więc nie wiem.

Cóż, prawda jest taka, że tak krawiec kraje jak mu materii staje. Jak nie ma dużych to trzeba dobierać z małych dlatego w tego typu produkcjach przymykam oko na aktorstwo i to czy aktorzy są w ogóle sensownie obsadzeni a bardziej partrzę na to na ile taki reżyser radzi sobie z opowiedzeniem historii, jak inscenizuje, montuje itp.

Pod tym względem JO 007 to taka klasa lekko-wyższa średnia. Jeszcze nie calkiem dobrze ale już oczko wyżej niż standardowa głupawka.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group