Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Cze 2024, 17:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: www.thefall.rox.pl
PostWysłany: 27 Kwi 2006, 23:33 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Kwi 2006, 23:30
Posty: 1
Zapraszam do ściągania filmu ze strony podanej w temacie i ew. oceny :) Pozdrawiam.

http://www.thefall.rox.pl/

MODERATOR: Nie utrudniaj ludziom życia i wstawiaj linki w treści.


Ostatnio edytowany przez QDC, 29 Kwi 2006, 13:05, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2006, 15:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Cóż... Film nazbyt "artystowski" jak dla mnie i przeładowany i za długi. Ot, facet leży/siedzi/łazi i wspomina/śni/cierpi/rozmyśla. Co poza tym? Nie udało mi się odkryć.

Parę ładnych ujęć ale tylko jako wyrwane z kontekstu fotografie. Montaż niezbyt szczęśliwy. Razi zwłaszcza brak ciągłości plastycznej (niektóre ujęcia z założenia w niskim kluczu są po prostu niedoeksponowane). Irytujące są też "efekty specjalne".

Całość przypomina fotograficzne portfolio i niestety jest to tylko jeden z wielu filmów "festiwalowo-studenckich" operujacych tymi samymi kliszami. Nie wiem czy była wtym jakaś konkretna treść czy tylko budowanie nastroju a sam film ma być impresją. Jeśli to drugie to należałoby go skrócić co najmniej o połowę i wywalić wszystkie ujęcia które są kiepskie, średnie i nic nie wnoszące. Przynajmniej nie będzie nudny.

Widać, że zamierzeniem był film "artystyczny' i obawiam się, że w tym artyzmie zgubił się gdzieś przekaz i coś co utrzyma widza przed ekranem. Nie wiem czemu stany depresyjne tak kręcą młodych twórców ale to już inna bajka.

Film na pewno przemyślany i na pewno włożono w niego dużo pracy niemniej jednak nie jest to rewelacyjne dzieło. Może jestem tendencyjny bo takie kino mnie totalnie nie kręci ale starałem się ocenić w miarę rzetelnie to co widziałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2006, 16:48 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2005, 10:53
Posty: 42
Widac ,ze garsciami czerpiecie inspiracje z Silent Hill'a :) Zarowno fabularnie jak i artystycznie . Caly film troche mnie wymeczyl tymi psychodelicznymi scenami - tak jak wszystkie artystyczne ujecia traca one na wartosci ze wzgledu na jakosc filmu. Ale wiadomo ,ze trudno o dobry sprzet. Tak jak pisal santi brakuje tu jakies fabuly, ktora napedzalaby caly film . Same artystyczne ujecia nie przyciagna widza. Zwlaszcza takie z kina offowego.
Jest kilka lepszych i gorszych scen.
Na plus mozna zaliczyc prace wlozona w film. Widac, ze nie powstawal w ciagu 1 dnia na windowsowym movie makerze ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2006, 14:58 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Tak jak to powiedział santi - film jest za długi. Coś się zaczyna dziać dopiero od momentu wejścia bohatera do tego mieszkania, a to już jest bodajże 7 minuta. Spokojnie można by skrócić wstęp. To co mnie urzekło w tym filmie to muzyka (momentami przypominała mi tą z gry Gorky 17) i klimat, zwłaszcza scena w której bohater odrywa fotografie a ze ściany wyłazi po nią ręka. Najbardziej zaś kuleje sam pomysł na film bo wątek "zrozumieć, że strata ukochanej osoby to nie koniec świata" jest strasznie oklepany :/, chociaż można to nazwać swoistym plusem, bo pokazaliście, że nawet z takiego banału można sklecić coś ciekawego. No i jeszcze symbolika, czasami jest tak, ze niektóre aluzje rozumie tylko autor, ale tutaj czasami miałem wrażenie jakby sam autor nie wiedział co ma oznaczać to czy tamto ujecie, byle tylko fajnie wyglądało (Po obejrzeniu filmu jeden wątek nie dawał spokoju, dlaczego on ma inne włosy niż wcześniej Oo. Przeglądnąłem film jeszcze raz w nadziei, że zwyczajnie coś przeoczyłem, nie, jednak nie. Siedzę, głowie się o co chodzi, aż w końcu tknęło mnie żeby zajrzeć na stron, znalazłem ten wątek, przeczytałem... szczere do bólu xD). Niemniej czekam na kolejny film ale tym razem z porządna fabułą :roll:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group