Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Cze 2024, 16:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Flying Butter-- Amatorska wytwórnia filmowa
PostWysłany: 25 Kwi 2006, 20:33 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Kwi 2006, 20:14
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
Witam,

zapraszam do podziwiania i komentowania naszych filmow tu badz na naszym forum.

http://flyingbutter.end.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Maj 2006, 23:37 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Hmm... czy wy panowie nie jesteście przypadkiem ze słonecznego Żoliborka?

Obejrzałem "Polskie drogi..." - Realizacyjnie nędznie choć widziałem gorsze. Całkiem sporo słychać nawet co już jest plusem. Podziwiam waszą odwagę i powiem, że spodobała mi się koncepcja i generalnie początek był całkiem niezły, potem od połowy jakoś siadło trochę ale nie w tym rzecz. Podoba mi się to cokolwiek obrazoburcze podejście a jednak udało wam się dotknąć bolesnego wrzodu jakim jest nabzdyczenie na punkcie własnej historii a motyw superbohatera jest strzałem w dziesiątkę. Kapitan Ameryka może się gonić.

Jako dzieło filmowe no cóż.. kuleje ale pierwsze kroki zostały zrobione.

"Popołudnie..." to już tylko sympatyczna głupawka choć pierwsze ujęcie było obiecujące.

Na razie tyle widziałem. Spróbujcie więcej ciąć a mniej biegać z kamerą. Zainwestujcie w statyw choćby najnędzniejszy. Aha... i nie śmiać się do kamery.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2006, 07:53 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 18 Kwi 2006, 14:18
Posty: 12
Miejscowość: Biłgoraj
Obejrzałem film "Polskie drogi..." i wolałbym niekomentować tego filmu, krótko mówiąc jest on do D**Y !! Sory ale tak wyszło :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2006, 09:46 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Nie da się ukryć, że niedopracowany to zbyt łagodne słowo ale ten filmik ma w sobie coś dziwnie bliskiego memu sercu i za to daję im dodatkowyc punkt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2006, 09:46 
Offline
Klapser

Rejestracja: 01 Maj 2006, 14:15
Posty: 91
Miejscowość: Wolin
Nie spodziewałem sie niczego wielkiego po "polskich drogach"... i miałem rację :wink:
Ale to był wasz pierwszy film a te w większosci przypadków tak wyglądają, kręcone na zasadzie: "ty mówisz mniej wiecej to i to, byle zachować sens, a ty to kręcisz. Jak? Jak chcesz." i tak wychodzą długie ujecia w których kamerzysta momentami sam juz nie wie co ma kręcić i na dodatek bawi się zoomem...
Sam pomysł na film faktycznie dobry :P , początek też ujdzie, szczególnie moment z Rejtanem i rozbiorem Polski :o , natomiast reszta filmu... szkoda gadać...
Ściagnałem wiec wasz ostatni film, "ostatni sławski smok" żeby zobaczyć czy czegoś sie nauczyliście. Niestety kamerzysta robi te same błędy co wcześniej :? . Znowu nie ma zaplanowanego ujęcia (najbardziej widać w momencie kiedy bohater unosi jajko, kamerzysta z początku nic nie robi aż w końcu decyduje sie wziąść zooma, ale sie spóźnia bo bohater już oddaje oddaje jajko...)
Rozmowy kręćcie w półzbliżeniach albo coś w tym stylu, albo przynajmniej głośniej mówcie, bo kiedy kręcicie w planie amerykańskim, kamera w waszym przypadku (mikrofon w kamerze) jest za daleko i słabo was słychać, a później musicie na kompie to podgłaszać i wtedy słychać prace kamery...
No i to chyba tyle, w tej chwili ściągam "krew na śniegu".
Rada na przyszłość. Dokładnie planujcie sceny, biorąc także pod uwagę pracę kamery (we wcześniejszej grupie miałem podobną sytuacje: "my mówimy to i to a ty to kręcisz" i oczywiście jak coś źle uchwyciłem to wszystko moja wina. :? ) i nie nadużywajcie zooma... a najlepiej w ogóle go nie używajcie bo jest zwyczajnie niepotrzebny i później film wali amatorszczyzną na kilometr, nie kręcicie imienin u cioci Wiesi tylko normalny film :/.
Weźmy np. scene w której bohater bierze jajko. Wypadało to jajko pokazać z bliska więc kamerzysta daje zooma. Błąd. Powinniście normalnie krecić tą scenę, później dokręcić jajko z bliska i następnie podczas montażu wpleść tą ujęcie do tego (ale się ucapiłem tego jajka ^^"). Przynajmniej ja to tak widzę. Ok, juz się nie wymądrzam xD, mam nadzieje, że rady sie przydadzą :P
Lece ogladać krew bo właśnei sie ściagneła.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Maj 2006, 12:00 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 25 Kwi 2006, 20:14
Posty: 17
Miejscowość: Warszawa
Witam, wielkie dzieki za wszelkie dobre rady i krytyke tego akurat nigdy za duzo ;) Szczerze powiedziawszy nie spodziewalem sie jakis super ocen szczegolnie jesli chodzi o nasz pierwszy film gdzie wszytstko bylo w 100% improwizowane, zadnego pomyslu, wszystko wymyslone na planie ;)
Szczerze powiedziawszy to polecił bym wam "koszmar z ulicy popiełuszki" badz "belfra" który w tej chwili jest niestety niedostepny na stronce ;/ jak tylko bedzie mozna go sciagnac to walne tu jakies info. Jeszcze raz wielkie dzieki za wszelkie rady bo właśnie zabieramy się do jakiejś duzej produkcji gdzie wszystko mamy zamiar pięknie rozpisać na sceny i ujęcia. (zobaczymy jak wyjdzie ;))

[ Dodano: Sro Maj 10, 2006 10:59 pm ]
Zatem pragne poinformować że "Belfer" jest juz na naszej stronce wiec zapraszam do ściągania!!!! www.flyingbutter.end.pl Ściągajcie i oceniajcie!!! 8)

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2007 8:29 pm ]
Nowy film Flying Butter! Mimo paniki przedmaturalnej bylismy w stanie cos wyprodukowac :) Zapraszam do ogladania i oczywiscie oceniania! 8) Narazie tylko na video goole jak beda jacys chetni to udostepnie lepsza jakosc na np megauploadzie http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 9469&hl=pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group