Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Cze 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kamienica
PostWysłany: 19 Lut 2006, 18:31 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Witam!
Tak ogladałem filmy innych i jakoś mnie naszło żeby pokazać i coś swojego.

Aktualnie montuje nowy film, ale chiałbym wam pokazać starszy film zrealizowany w zeszłym roku: "Kamienica"
Jestem autorem zdjęc do tego filmu i bardzo bym prosił o oceny głownie z tej strony...choć inne komentarze takze sa mile widziane.

Film można ściagnąć z mojej strony:
www.voytas.pl
lub bezposrednio tu:
http://www.saton.pl/wwysocki/kamienica/kwiwak-kamienica[70MB][voytas.pl].avi

milego seansu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2006, 23:51 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Witam.
Jeżeli chodzi o stronę techniczną, to ujęcia są strasznie niestabilne. Dopiero pod koniec zdaje się, że zastosowaliście statyw. Wcześniej wszystko jest strasznie roztrzęsione i przez to - niestety niezbyt miło się ogląda.
Nie wiem, czy taki był zamiar, ale kolorystyka jest przygnębiająca. Osobiście mam już dość filmów "blokowych", w blado-szarej dominancie. Ale jeżeli taki był zamiar - cóż, kwestia gustu..
Brakuje też jakiegokolwiek, chociażby najmniejszego oświetlenia. Światło słobneczne, czy włączenie światła w pokoju to za mało. Polecam zapoatrzeć się w sprzęt oświetleniowy (nawet zwykłe halogeny dużo dają). A przynajmniej mógłbyś dzięki temu stworzyć jakąś głębię w obrazie, oraz pobawić się w tworzenie klimatu.
Do kadrowania ogólnie trudno się przyczepić, jest ok (osobiście starałbym się bardziej różnicować plany. Treść filmu nie jest porywająca, dlatego przydałoby się nieco więcej "życia" w obrazowaniu).
I jak dla mnie za dużo transfokacji. Część jest przemyślana, celowa, ale zdarzają się też niepotrzebne zoomy. Zoom jest dla ludzkiego oka zupełnie nienaturalny, dlatego radziłbym nie nadużywać tego efektu.
W scenie z piątej minuty nieźle namieszałeś :) Radosne ustawianie kamery, efektem czego jest złamana oś, ale na szczęście tylko w tym miejscu rzuca się to w oczy.
I na koniec uwaga bardziej do montażysty (ale pośrednio do operatora). Zdarzają się ujęcia za krótkie, wybijające widza z rytmu, a z drugiej strony są też i ujęcia dłużące się w nieskończoność. Trzeba by to wypośrodkować.

Podsumowując, zdjęcia jak na film amatorski są poprawne. Ogląda się bez większych zgrzytów, ale zdarzyły się też wpadki. Proponuje postarać się o kilka halogenów i o statyw (koniecznie!). Gwarantuję, że uzyskasz dzięki temu o wiele lepsze efekty, zwłaszcza, że zajmujesz się fotografią, więc estetyka kadru nie jest Ci obca.

pozdrawiam i życze powodzenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2006, 23:56 
Offline
Klapser

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:50
Posty: 72
Miejscowość: Rawa/Łódź
Zmarnowałem właśnie pół godziny życia, oglądając "Kamienicę".

Gosh, naprawdę nie wiem kto i po co ów film nakręcił. Fabuła, a raczej jej zalążki, są po prostu denne. Scenarzysta silił się mocno na ironiczny portret społeczności (a przynajmniej jej części), ale to co wyszło spod jego pióra bynajmniej wciągające i żartobliwe nie jest. Wali widzów po umysłach wyświechtanymi postaciami-symbolami, kwestiami godnymi elementarza, wypowiadanymi w stylu "drewnianym" (na polu aktorskim broni się tylko Babcia i do pewnego stopnia dzieciaki). Oglądając niektóre sceny czułem zażenowanie. Pointy też się nie doczekałem, refleksji również - chyba że nad polskim kinem amatorskim.

Ale, jako autora zdjęć na pewno interesują cię opinie właśnie o nich. Jak dla mnie, są OK. Bez wybitnej fantazji, ale zarazem bez błędów ( zauważyłem natomiast montażowe). Podobało mi się kilka pionowych panoram kamienicy, kilka ujęć było ładnie skomponowanych. Nie wiem natomiast po co sporo zoomowania, nie wpływa to raczej pozytywnie na całość. Kolorystyka zdjęć - nijaka, niestety. Bure, ni ciepłe, ni chłodne, gryzie się z błękitem nieba. Osobiście postawiłbym na konwencję (że tak powiem) cieplejszą.

Obejrzałem i swoje zdanie wyraziłem, proszę o łagodny wymiar kary ;-)

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2006, 16:59 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2005, 21:44
Posty: 31
Miejscowość: Szczecin
Dziekuje wszystki za opinie.
Jako że jestem autorem zdjec do tego filmu bede bronil ta strone projektu.

Cytuj:
Jeżeli chodzi o stronę techniczną, to ujęcia są strasznie niestabilne. Dopiero pod koniec zdaje się, że zastosowaliście statyw. Wcześniej wszystko jest strasznie roztrzęsione i przez to - niestety niezbyt miło się ogląda.


Nie uwazam zeby zdjecia byly STRASZNIE roztrzesione. uzywalismy statywow. nie chialem osiagnac statyczniosci kadru ala. dziennik telewizyjny. nie robi ona dobrego wrazenia dla filmu.

Cytuj:
Nie wiem, czy taki był zamiar, ale kolorystyka jest przygnębiająca. Osobiście mam już dość filmów "blokowych", w blado-szarej dominancie.


Cytuj:
Kolorystyka zdjęć - nijaka, niestety. Bure, ni ciepłe, ni chłodne, gryzie się z błękitem nieba. Osobiście postawiłbym na konwencję (że tak powiem) cieplejszą.


Taka kolorystykę chcial osiagnac rezyser. nijaka ...kolory sa ale niby ich nie ma....dokladnie rzecz gustu ale mysle ze to akurat pozytywnie wplywa na film.


Cytuj:
Brakuje też jakiegokolwiek, chociażby najmniejszego oświetlenia.


To fakt nie posiadalismy oswietlenia na planie, poniwaz nie mielismy do niego dostepu. Wiele mnie to nauczylo i przy nowej produkcji (ktora juz niedlugo) uzywalismy lamp.


Cytuj:
W scenie z piątej minuty nieźle namieszałeś Radosne ustawianie kamery, efektem czego jest złamana oś, ale na szczęście tylko w tym miejscu rzuca się to w oczy.


uwazam ze przejscie za plecy Mietka nie byly bledem. zauwaz ze kamera krazy wokol jego lewego ramienia nie przechodzi dalej. os nie zostalam przekroczona.


jezelie chodzi o uzywanie transfokatora to moze i jest przeszkadzajace ale tylko dla osoby ktora chce zobaczyc ten blad.

Kamienica byla pierwszym projektem ktory zrealizowalem ze wspolpraca z wieksza ilosci ludzi. rzeczywiscie byla robiona z rozmachem. brakowalo nam doswiadczenia i umiejetnosci. dzieki temu filmowi po czesci je zdobylismy. Nastepny film, ktory pojawi sie w polowie marca bedzie napewno skromniejszy i bardziej przemyslany ze strony zdjec. rezyser sie zmienia wiec od strony merytoryczne tez bedzie naczej.

pozdrawiam i dziekuje za komentarze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Lut 2006, 19:51 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2006, 20:40
Posty: 37
Miejscowość: Bytom Odrzański
Film ciekawy pomimo iż długi, jednak za dużo wątków bez rozwiązania.

Nie będe się czepiał do statyczności i jakości dźwięku bo pomimo iż nie jest idealny, to jednak wyrużnia się na tle innych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Mar 2006, 17:19 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
film nie przykuł mojej uwagi ani trochę, słabe teksty, w większości źle wypowiadane. Nie mogłem dopatrzyć się tu jakiegoś sensu, jakiegoś wyrazu. Przewijają się jacyś ludzie, ale brak głównego wątku sprawia, że film mógłby się kończyć w dowolnym momencie i nikomu nie brakowałoby dalszego ciągu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group