Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rola
PostWysłany: 11 Maj 2010, 21:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Zapraszam Was do obejrzenia filmu pt. "Rola".

W rolach głównych: Marcin Kalisz i Martyna Krzysztofik
Scenariusz i reżyseria: Nikodem Wojciechowski
więcej na stronie https://sites.google.com/site/filmrola/
Czas trwania: 10 minut

Każdy odgrywa w życiu różne role. Bywamy dziećmi i rodzicami, wrogami i kochankami, gardzi się nami, kiedy indziej stajemy się czyimś wzorem. Czasem przychodzi nam to łatwo, innym razem odpowiedzialność nas przerasta i przestajemy czuć się dobrze w swojej skórze - jak superbohater, który śnił o tym, że jest człowiekiem.

http://www.vimeo.com/11248724


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Maj 2010, 22:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
No panowie, czapki z głów. Mnie się w każdym razie podoba. Niezły scenariusz, więcej niż dobre dialogi. Dobrze to zagrane, ładnie oświetlone. Wkurzały mnie tylko te ciągłe zmiany ostrości w trakcie ujęć, ale to jest jakoś do przeżycia, rekompensuje to ciekawa scenografia. Przeszło mi przez myśl, że ten tekst bardziej nadawałby się na scenę, ale ujęcie z krzeszącym iskry neonem tak mi się podobało, że szybko o tym zapomniałem ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Maj 2010, 09:32 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Niestety jak dla mnie to strasznie nudne. Dialogi momentami dobre ale w zasadzie to monolog. Montaż wkurzający. Najlepiej chyba wypadły zdjęcia, dość klimatyczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Maj 2010, 13:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2006, 20:24
Posty: 518
Miejscowość: Gdańsk - Osie - Łódz - Wawa
Nie wiem czy wybór sprzętu był odpowiedni.Mamy małą głębię ostrości fakt ale mamy też problemy z ostrościa i chyba migawką ,obrazki rozmazane jakieś + trzęsiawki. Do tego ujęcia z ręki.
Mając wybór wolałbym chyba kręcić kamerą minidv.Zbyt duży kompromis jakościowy.
Superhero też mnie kręci to się chwali niestandardowo końcówka coś jednak nie do końca dogrywa.Brakowało dopieszczenia tekstu.Gra ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2010, 15:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Dzięki za uwagi. Kenzo - czy mógłbyś rozwinąć temat "wkurzającego montażu"?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2010, 18:43 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Nikodem, dużo drobnych błędów jak odskoki i doskoki po osi (np. 2:25, 2:50 itd)
Irytują mnie trochę wstawki jak na 4:43, nie zawsze widzę celowość ich zastosowania, dodatkowo fatalna sklejka na 4:46
Kolejna "wstawka" na 5:22, nie podoba mi się wejście, kadr szeroki, bohater bez głowy, kamera jedzie w górę i w "polowie glowy" bohatera następuje cięcie. Dalej w "wstawce" ujęcie bohatera z kobietą w poprzedniej "wstawce" były tylko jego ujęcia więc mała niekonsekwencja (ale to już może trochę czepialstwo z mojej strony). Dalej na 5:34 przejście przez czarną dziurę na identyczny kadr, zabieg tego typu tylko raz zastosowany wygląda na błąd montażowy.
Kolejne przemyślenia bohatera w kilku kadrach na 7:30, mi takie zabiegi nie podobają się ale błędem jest za późno scięte ujęcie na 7:38, ewidentnie widać, że bohater coś "grzebie przy pasku" (na początku myślałem, że postanowił jeszcze raz bzyknąć pannę :)), później to samo na 7:48 ale mniej rażące.

To tak na szybko, jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Maj 2010, 19:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Zgodzę się, że odskoki po osi nie wyglądają za dobrze w tym przypadku, ale był to jedyny ratunek dla filmu. Nie zdążyliśmy nagrać wszystkiego - w założeniu miało to wyglądać inaczej a skończyło się na ratowaniu masterem. Cięcie w 5:22 również nie jest zbyt fortunne, trudno się sprzeczać. Chętnie poprawiłbym je, gdyby nie problem z ciągłością akcji. Opóźnione cięcia w 7:30 i 7:38 mnie osobiście bardzo nie drażnią choć przyznam, że mogłoby to być rozwiązane trochę lepiej.

Wstawki ze skokowym, urywanym montażem Ciebie irytują, innym się podobają, to chyba kwestia gustu i nie ma co na ten temat dyskutować. Sam w końcu piszesz, że Tobie się z reguły takie zabiegi nie podobają więc i ja nie mam co liczyć na pozytywną ocenę. Wprowadziłem je celowo, żeby wywołać określone wrażenie i zdynamizować scenę, tak samo przemyślana była wstawka z ujęciem kobiety i przejście przez pustą klatkę (mrugnięcie).

Dzięki za poświęcenie czasu i wynotowanie uwag. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rola
PostWysłany: 31 Mar 2011, 14:55 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 15 Cze 2007, 16:36
Posty: 47
Miejscowość: Koszalin
Bardzo fajnie, gratulacje w ogóle za zrealizowanie projektu. Zamysł był zacny, jednak ten montaż się na prawdę rzuca w oczy, są pewne reguły, kanony, które obowiązują na całym świecie; by nie irytować widza; polecam następnym razem zastanowić się dobrze nad cięciami, niektóre troszkę "z dupy" ale no całokształt git.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rola
PostWysłany: 31 Mar 2011, 16:19 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Montaż irytujący - nie wiem do kogo ten gość gada, gdzie się znajduje. No i ciągle gadają.... nic tam się nie dzieje. Scenka teatralna bardziej. Dziewczyna OK ale gość cokolwiek drętwy w podawaniu kwestii (chyba, że to też zamierzone). Przy kwestii o cholernym cwaniaku którego trzeba skopać normalnie usłyszałem jak korniki ruszają w stronę monitora.
Kadrowanie od sasa do lasa. Oświetlenie w zasadzie całkiem niezłe. Standardowy film studencki "o życiu" - jak dla mnie nuda.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rola
PostWysłany: 20 Kwi 2011, 11:33 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
[quote="santi"]nie wiem do kogo ten gość gada, gdzie się znajduje.[/quote]

Takie było zamierzenie. Odklejenie od rzeczywistości miało mieć swój wyraz w nerwowym, dezorientującym montażu. W spokojniejszych momentach montaż jest klasyczny.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group