Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 05:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Paragraf na bierność
PostWysłany: 08 Mar 2010, 10:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Witam!

Prezentuję Wam najnowszy dokument.

http://www.vimeo.com/9998206

Paragraf na życie to metaforyczna opowieść o egzystencjalnym spełnieniu i poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Bohaterami dokumentu są zwykli ludzie, którzy przyjmując kontrastujące ze sobą postawy życiowe kształtują samych siebie, jak i rzeczywistość ich otaczającą.

Czas trwania:11:15 s.

Film wymaga skupienia:)



Pozdrawiam i liczę na komentarze!


Ostatnio edytowany przez chewbacca 08 Mar 2010, 20:23, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Mar 2010, 17:14 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Paź 2008, 14:32
Posty: 15
Miejscowość: Kraków
Film bardzo mi się podoba. Za pierwszym razem jak go oglądałem, to byłem zdziwiony że wpatruję się w plecy "szefa" i robotników i że nadal chce mi się go oglądać / słuchać - ale wyłączyłem się po 5 minucie. Myślałem, że być może jest za długi. Ale po drugim oglądnięciu odnajduję w drugiej połowie filmu nowe wątki - czym jest dla mnie praca. I teraz uważam, że długość filmu jest OK.

Podoba mi się to, że ci ludzie mówią o najważniejszych dla siebie sprawach i że pokazane jest to, jak te przekonania wpływają na to, co robią.

Odnośnie technicznych spraw to się nie wypowiadam - ale "techniczność" tego filmu nie przeszkadzała mi w odbiorze przesłania.

Podobają mi się też skojarzenia: cegły na początku i pies za kratą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 08 Mar 2010, 19:29 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 23 Lut 2010, 09:02
Posty: 5
Miejscowość: Lublin
Podoba mi się temat tego dokumentu. Obejrzałem cały, za pierwszym razem więc jest dobrze.

Uwagę najbardziej przykuwają wypowiedzi tych ludzi, są dobrze skontrastowane i dobrze się tego słucha (dźwięk jest co prawda kiepski, słychać że nie było to zbierane najlepszym mikrofonem, po za tym początek jest rozjechany)

Jeśli chodzi o zdjęcia, to mogłyby być znacznie lepsze. Mała różnorodność jeśli chodzi o plany, większość jest nakręcona w średnim, to trochę nudzi, przydałyby się jakieś bliższe plany (chociażby w momencie cięcia desek - detal; itp.)
Wkradło się również pare błędów montażowych. Po za tym przydałaby się jakaś lekka korekcja kolorów, nawet prostymi środkami (przyciemnić, zwiększyć kontrast, zjechać z kolorem) można by było uzyskać bardziej surowy klimat.

Symbolika bardzo fajna, zwłaszcza ta na końcu.

Zdaje się, że robiłeś wcześniej dokument "Boisko". Ten dokument jest lepszy, widać postęp. Więc jest dobrze, oby tak dalej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 18:06 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
Miejscami się nudziłem. Fajnie usłyszeć, że każdy dzień gościa składa się z praca - dom - spać, ale za czwartą taką samą historią (nie tylko tak samo opowiedzianą, ale i tak samo nakręconą (!) aa.. ziewnąłem).

Trzymanie dystansu w Boisku było dużym plusem. Tutaj, choć ziewnięć było kilka, to przyznam historia mnie zaciekawiła i chciałbym wejść głębiej. Sprowokować. Zrobić coś co popsuje tą ich 'zaprogramowaną' codzienność. Spytać jak przeżył śmierć żony. Czy zechciałby przechować mój motor na jakiś czas, chyba nawet byłby niezły na te wiejskie dróżki. Czy na mecz Polski weźmie kumpla z pracy i browar? Nie wierzę w programowanie! Może dlatego, że je studiuję :D

Choć mam mieszane uczucia co do tego dystansu. Tak jak jest teraz też jest ciekawie. Chyba taki masz już styl. Nietykalny. Gość-lornetka.

To maszerowanie za bosem steadycamem graliście? Tylko czasem jak na łódce się czułem.

+ !


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group