Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 15:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ja. Tylko (reż. Arczi)
PostWysłany: 10 Paź 2009, 18:15 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
Image

Krótki dramat o bezgranicznym egoizmie człowieka. Dwójka braci znajduje się na rozstaju życiowych dróg, o krok od realizacji swoich wielkich planów. Niespodziewanie w pożarze domu umiera ich ojciec, pewne rzeczy trzeba ułożyć na nowo. Trzeba zająć się starszą matką, trzeba stawić czoła błahym sprawom, które pokażą nasze prawdziwe Ja.

zobacz

Zapraszam do komentowania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2009, 18:24 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Ściągam sobie AVI-ka. W międzyczasie skomentuję plakat. Bardzo stylowy - tu widać wyczucie estetyki. Jest schludna kompozycja - oczki się cieszą. Gdybym miał się do czegoś przyczepić to jedynie do tego, że troszkę tytuł w samym centrum plakatu gryzie się z proporcjami tła. Ja rozplanowałbym to tak, by tytuł był w centrum samego nieba (czyli np. zamienił miejscami tytuł z napisem "Zostali pchnięci nad przepaść. Kim są naprawdę?"), ale i tak rewelka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2009, 19:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Widziałem ten film na przeglądzie w Rzeszowie i powiem to co wtedy chyba powiedziałem Arcziemu (o ile dobrze pamiętam) - bardzo dobry film. Nieźle zagrany, ładnie nakręcony i zmontowany, ze świetną charakteryzacją, muzyką i przede wszystkim dający do myślenia, nawet kiedy człowiek domyśla się jakie będzie zakończenie. Końcówka bardzo mocno wybrzmiewa. No i ten super napisany dialog pełen nieoczywistości :) Dla mnie rewelka jak na tak krótką formę :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2009, 22:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
dzieki
jesli ktos czuje chec podzielenia sie opinia zapraszam zapraszam
film dopiero poszedl w eter i jestem bardzo ciekawy co myslicie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2009, 16:36 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 11:25
Posty: 30
Miejscowość: Szczecin
Na początek wypada wspomnieć o aktorstwie, ponieważ jest świetne. Serio, zarówno Benon jak i starszy brat się nieźle popisali. Młodszy ponadto fajnie ucharakteryzowany, (lekko podmalowane oczy?), kojarzył mi się z postacią takiego złego kusiciela. Fabuła za to jak najbardziej na plus, końcówka daje do myślenia.

Co do zdjęć. Nie podobały mi się te ciągłe dozoomywania. Jak na klimat filmu (który notabene jest świetny) spodziewałem się standardowego rzemiosła, dużo statycznych zdjęć, parę jazd, bez udziwnień.
I tu właśnie wychodzi na jaw montaż. Jakoś mnie nie przekonały połamane osi, być może był to świadomy zabieg mający pogłębić zdezorientowanie widza w i tak niedopowiedzianej fabule. Ja się jednak przyczepię i stwierdzam, że jak na ten film powinniście się byli zastosować do podręcznikowej szkoły montażu. Zbyt małe zróżnicowanie ujęć, montaż ujęć, które nie różnią się przynajmniej 2 planami filmowymi.

Ponarzekam jeszcze trochę - nie podobało mi się również ujęcie w 2:43, domyślam się, że musieliście nagrać te dialogi osobno (brak czasu?) jednak rozjeżdżający się obraz z dwóch ujęć wygląda po prostu paskudnie...

Muzyka - nastrojowa. Lubię taką liryczną muzykę, zawsze jak pojawi się jakaś wiolonczela kotłuje się we mnie podniecający niepokój ;P Za to brawa !

Zatem na plus aktorstwo, charakteryzacja, muzyka, plakat (też bym dał napis "Ja.Tylko" na środku nieba, ale tylko się czepiam). Film bardzo mi się spodobał i czekam na dalsze dzieła. Zdecydowanie wybija się na tle forum.


Ostatnio edytowany przez JayB, 11 Paź 2009, 16:38, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2009, 17:05 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
zgadzam sie co do zdjec JayB
bez watpienia to slaby punkt jest :shock:

wiekszy plakat prosze http://jatylko.pl/im/jatylko-plakat-big.jpg
troche moznaby nad szczegolami posiedziec jeszcze

alee.. czas odpoczac :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2009, 17:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Jak dla mnie czołówka do wymiany. Zniechęca do dalszego oglądania. Zwłaszcza te "spłaszczone" napisy.
Cytuj:
ładnie nakręcony i zmontowany

Chyba oglądaliśmy dwa różne filmy. Zdjęcia raczej słabe. Po oczach biją przeskoki osi, czasem przewalona na tył ostrość. Jeżeli byłoby na tyle materiału to w montażu można by to trochę podratować.
Scenariusz dosyć ciekawy. Na pochwałę zasługuje muzyka. Nie przeszkadza, a pomaga budować nastrój. No i bardzo fajne kreacje aktorskie. Widać, że wszystko było dobrze przemyślane.
No i jak pozostałym podoba mi się plakat :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2009, 20:39 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
trafna uwaga o zdjeciach hirosz
jak wspomnialem, jest to element, ktory nam po prostu nie wyszedl

duza wina po mojej stronie, nie dopilnowalem storyboardu, zdjecia probne to byla mega-prowizorka, ale nie bede wdawal sie w szczegoly. Temat do poprawy przy nastepnym filmiku

natomiast uwierzcie, ze ostateczny montaz jest w 101% tym co dalo sie wyciagnac ze zdjec
bylo ok 10 wersji i w wielu miejscach musielismy sie po prostu starac polaczyc ujecia tak, zeby w ogole jakas historia z nich wyszla. Udalo sie, ale jak tam JayB wytknal, jest pare widocznych miejsc, gdzie "łataliśmy" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2009, 09:40 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 27 Sty 2009, 02:38
Posty: 2
Miejscowość: Global network
Jak rejestrowaliście dźwięk? Dla mnie bardzo drażniące są odgłosy kroków, na mokrej nawierzchni. Przez to dialogi sporo tracą. Do tego czasami poziom ich głośności jest różny w zależności od odległości aktora od kamery i czy aktor stoi twarzą do niej. Do tego przy scenie nad wodą podmuchy wiatru w mikrofon. Nie dało się tego usunąć? Muzyka trochę za jednostajna ale generalnie jak ktoś napisał wcześniej nie przeszkadza. Napisy początkowe jak dla mnie są bardzo słabe. Po co je spłaszczać, udziwniać i dawać na jakimś dziwnym tle? Nie można prościej i bardziej elegancko? Napisy końcowe o niebo lepsze! Co do reszty. Na zdjęciach się nie znam ale nie raziły mnie jakieś błędy. Oglądałem bez zająknięcia. Aktorzy spisali się bardzo dobrze. Sama historia jest o tyle ciekawa że temat jest zawsze aktualny i do tego bardzo trudny. Miałem najróżniejsze doświadczenia związane z tego typu tematyką i pokazanie tego na filmie uważam za bardzo trudne dla scenarzysty, reżysera i aktorów. Moim zdaniem pomijając powyżej opisane kwestie techniczne wywiązaliście się z tego na 4 z małym plusem biorąc pod uwagę czas, budżet i tak krótką formę.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Paź 2009, 20:46 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Historia bardzo ciekawa, w użytych środkach bardzo skromna - oparta na dialogu dwóch postaci (da się!) Ma swoja dramaturgie i głębię przez swoje niedopowiedzenia.

Moralne rozterki bohaterów wynikające z ich egoizmu świetnie odnajdują swoją odpowiedź w finałowej scenie – rozwiązanie przychodzi samo.

Krótka opowieść bardzo uniwersalna, siejąca moralny niepokój. Takie dylematy mogłyby dosięgnąc każdego z nas.

Pewne niedosiągnięcia w obrazie nie zniechęcają czy nie psują zanadto tej historii, bo chodzi tutaj przecież o pokazanie wyboru Benona i jego starszego brata. Wiadomość przyniesiona im w ostatniej scenie jest dla nich wybawieniem, dla widza moralnym kacem do przemyślenia. Oni wkrótce o tym zapomną, ta końcówka z nami pozostanie na dłużej.

Dialogi dobrze się ze sobą splatają.

Powodzenia przy kolejnych filmach, z chęcią je obejrzę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2009, 11:07 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
dzięki za komentarze

faktycznie przyznaję się do kilku błędów technicznych
nie pytaj ile osob probowalo poprawic dzwiek i za ktorym razem nam sie udalo osiagnac w-pół-zadowalajacy efekt xD

musze sie bardziej wkrecic w techniczne aspekty, bo po prostu w niektorych miejscach zle go nagralismy na planie i niewiele mozna bylo zrobic w postprodukcji


no ale ciesze sie, ze bledy nie sa tak razace, zeby przycmic historie przecietnemu widzowi
kinowym wyjadaczom obiecuje poprawe! ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Mar 2010, 08:13 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 14 Sie 2008, 06:52
Posty: 3
Miejscowość: Częstochowa
A muzykę pisałem ja:) Piotr Hummel, pozdrawiam i dziękuję za opinie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 14:53 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Obejrzalem film. Chociaz jak dla mnie to teatr telewizji. Co wcale nie oznacza ze mi sie nie podobal. Wrecz przeciwnie.
Moje uwagi:
1 dzwiek do poprawy( przynajmniej w przyszlosci )
2 praca kamery niespecjalna , duzo bledow ,niepotrzebnych przeostrzen z racji korzystania z automatyki.
3 Koncowka troche sztuczna ( wydaje mi sie bardziej naturalna bylaby rozmowa przez telefon komorkowy)

Ogolnie film na duzy +. dobra gra aktorska oraz odpowiednie dialogi. Lekko niedopowiedzony

W moim PRYWATNYM odczuciu to ze film zmienil charakter na teatr telewizji wyszlo raczej na plus. I mimo ze zapewne wasze zalozenie bylo inne ,film w moim odczuciu przez taka prace kamery duzo zyskal .


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group