Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 03:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czeski film
PostWysłany: 25 Wrz 2009, 10:49 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
CZESKI FILM

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jedynasty (czyli mła:)

ltrailer + link do pliku torrent


// Edit by cezary188



<object width="700" height="412"><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="movie" value="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=6754471&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=0&color=00ADEF&fullscreen=1" /><embed src="http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=6754471&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=0&color=00ADEF&fullscreen=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" width="700" height="412"></embed></object>

[ Dodano: Sob 26 Wrz, 2009 17:15 ]
Cezary, dzięki za wstawienie obrazka :)

[ Dodano: Pon 28 Wrz, 2009 11:41 ]
Długo film musi w poczekalni wisieć ? Nikt tu chyba nie zagląda...


Ostatnio edytowany przez sheben, 01 Sty 1970, 01:00, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Wrz 2009, 22:32 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 11:25
Posty: 30
Miejscowość: Szczecin
Kurcze, film dość długi jak na offowe warunki, toteż nieco czasu potrzeba było, bym w spokoju mógł się za niego zabrać...

Od początku:
Bardzo fajny montaż, ciekawie wstawione ujęcia 'przyszłościowości'. Nie zauważyłem jakiś rażących błędów, połamanych osi więc uznaję, iż takowych nie było.
Dobrym pomysłem było umieszczenie Terminatora i SW w czeskiej wersji. Szczególnie w pierwszej scenie, widząc Arniego, pomyślałem sobie o czeskim Vaderze i... później go dostałem ! ;P

Muzyka świetnie wpasowuje się w klimat i niejako nakręca tempo. Wielkie brawa dla zespołu, chłopaki podchodzą na luzie i nie smęcą, kawałki są po prostu 'soczyste' ;P
Rozbroił mnie także głos Knapika, świetnie współgrał z tamtym szwarccharakterem.

Aktorstwo bardzo przyzwoite. A szczególnie główna rola. Twardy glina, wie jak trzymać przy sobie kobiety;) Tego bohatera naprawdę daje się lubić (pomimo brzuszka i słabości do wódzi). Przyczepił bym się jedynie do postaci blokersa trzymającego bumboksa. Nie do końca zrozumiałem sens jego istnienia w filmie, sam pomysł również wydał mi się być chybionym.

Ogólnie film wstrzelił się w me wysublimowane poczucie humoru. Żarty trzymają poziom, autentycznie się wciągnąłem w klimat filmu, z czasem zrzucając fabułę na dalszy plan, wyczekując tylko kolejnych gagów.

Zabrakło mi jedynie większej liczby trupów wylatujących z okien. Gdy zobaczyłem po raz pierwszy motyw wypadającego manekina, omał nie straciłem kontaktu wzrokowego z monitorem na skutek upadku z krzesła ;P

Sry za tak pokręconą opinię, ale jestem świeżo po seansie toteż tli się jeszcze we mnie dość spory (pozytywny na dodatek) ładunek emocjonalny ;)

Podsumowując: gratuluję ! Kawał porządnej roboty, muszę obadać resztę Waszych filmów...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 04 Paź 2009, 15:24 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
Dzięki serdeczne za ocenę.

Co do kukieł wypadających przez okna to uniwersalny skurczowy pomysł na komedię :) Wracamy sobie z Bartkiem Walaszkiem (ZF Skurcz) z planu jednego ze skurczowych filmów i generalnie marudzę, że boję się, że film będzie mało śmieszny - a on na to: zrób kukłę :) To zrobiłem ;-)

Z drechem z boomboxem nie udało mi się zupełnie - nikt nie rozumie po co on. Po premierowym pokazie i tak skróciłem tę scenę o jakieś 30 sekund, ale w sumie mogłem to zupełnie wywalić.

Pozdrowienia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2009, 19:00 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
obejrzalem 20 minut, bo musze leciec, ale kupuje humor i powiedz mi..

jak Ci sie udalo zdobyc glos znanego Pana? ;D

biegaliscie z bronia po miescie, wszystko na zywiol czy zalatwialiscie sobie jakies pozwolenia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2009, 22:19 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
Tomasz Knapik - niestety komercyjnie (niestety, bo po kieszeni). Jakby ktoś potrzebował to mam namiary. Wymarzyłem sobie Knapika już na etapie scenariusza, jako że bardzo mi się kojarzył z filmami klasy C z dzieciństwa (Charles Bronson, etc.) :)

A co do biegania z gnatami - oczywiście bez zezwoleń - jeśli się dało. Np. przy scenie przy Komendzie Stołecznej, gdzie Zając ogląda pistolet, pokazaliśmy wcześniej gnata policjantom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lis 2009, 00:06 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
A więc i mnie udało się przebrnąć przez jakby nie było dość długie filmidło.Wnioski odnośnie fabularnej części to takie iż chore>>chorsze>>najchorsze,ale jeden wniosek wybija się ponad te,mianowicie odmiana "chore" nie przeszkodziła by móc oglądnąć i aby w co niektórych momentach pojawił się uśmiech na twarzy.Krócej mówiąc przy odpowiednim podejściu do "tego" jest całkiem strawne.

Realizacyjnie może bez bajerów,czasami nawet słabiutko mi się zdało ale akurat wkleiło się jakoś z postrzeganiem ogólnym filmu,to też wyszło na równo w ostatecznym rozrachunku.

Ostatecznie porównam do dziwnej trochę sytuacji w dawniejszych czasach.Mianowicie od tego jak się podeszło do kiosku(pomimo swej niepełnoletności) można było kupić papierosy.Jak tu podejdziemy równie jak należy,można kupić ten humor :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czeski film
PostWysłany: 08 Lis 2009, 16:08 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 08 Lis 2009, 15:49
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław
sheben napisał(a):
CZESKI FILM


Witam!
Obejrzalem film i podoba mi sie. Raz nawet zasmialem sie na glos;)
Widac, ze tworcy chcieli stworzyc klimat, ze wzorowali sie na skurczu, jest kilka dobrych dialogow, np:
- "-Myslalam, ze jeszcze pospacerujemy. -Ale jak mnie nogi bola? -No dobrze..";)
- "-Wstawaj! Zjemy na miescie.."
Scena w kiblu z prezydentem jest dobra. Brakuje troche chociaz udawanej nobilitacji dla scen z glowa panstwa;)
Pomysl z ToiToiem jako tekeporterem jest swietny ale jakos slabo sie trzyma reszty.
Tomasz Knapik - wspanialy lektor... Jego glos polepsza wizje;) (ale mi troche nie pasuje do amatorskich filmow)
- uwazam, ze film jest za dlugi
- niepotrzebne te "kur**" co drugie zdanie. To kiepski wypelniacz.

Gratuluje!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Lis 2009, 18:44 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2008, 18:29
Posty: 105
Miejscowość: Chorzów
Jutro, tj. 1 grudnia 2009, film poleci na TVP Kultura o godz. 22.10 w ramach festiwalu KultOffKino.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2010, 09:13 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2008, 16:14
Posty: 40
Miejscowość: Biała Podlaska
No to się pośmiałem :D. Na pewno duża w tym zasługa utworów wykorzystanych w filmie. Aktorsko przyzwoicie. Wspomniane wyżej "fucki" jakoś nie raziły i ogólnie seans mogę zaliczyć udanych. Myślę, że największą zaletą tej produkcji jest poziom humoru - pomimo tego, że nie jest wysokich lotów to w takiej oprawie jaką prezentuje film - pasuje jak ulał.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group