Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 11:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Następny mecz
PostWysłany: 30 Cze 2009, 16:29 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Zapraszam do obejrzenia mojego debiutu dokumentalnego ;)

Cz. I - http://www.youtube.com/watch?v=ybXXZOuli90

Cz. II - http://www.youtube.com/watch?v=cLdRilToJ_I

Pozdrawiam...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2009, 18:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
No to wypowiem się jako pierwszy. Drogi To maszu, obejrzałem od początku do końca mimo, że tematyka nie bardzo mnie fascynuje. No to jedziemy.

Podzielę wypowiedź na dwie części. Na sprawy techniczne i merytoryczne.

Technicznie uważam, że jest wyśmienicie. Najbardziej zadziwiła mnie jakość dźwięku, zwłaszcza w indywidualnych wypowiedziach. Obraz też mi się podobał, przeważają ładnie skomponowane, przemyślane ujęcia. Kolorystyka bardzo miła dla oka - taka jaka być powinna. Trzęsienie kamery w takich filmach to nie wada, czasem jednak trzęsło trochę za mocno. Montaż jak najbardziej w porządku. Czcionka w porządku :wink:

Merytorycznie już nie jest tak dobrze wg mnie. Film jest pusty, nic nie pokazuje. Zwyczajne chłopaki uprawiające zwyczajny sport. Wiem, że film miał ukazać ich codzienność, ale to nie jest ciekawe. Gdyby wśród nich był niepełnosprawny zawodnik lub film pokazywał ich drogę do sukcesu to w porządku. W tak krótkiej formie (mam na myśli przedział czasu, jaki film pokazuje - raptem jeden mecz) musiałbyś pokazać coś niezwykłego.

Podobały mi się osoby uczestniczące w przedsięwzięciu. W szatni leciały kur... tyzany, ale jakoś zyskałem do nich sympatię. Wydają się sympatyczni, to nie podludzie - zwierzęta jak w zaprezentowanym jakiś czas temu na forum filmie "Boisko". Gratuluję, że udało ci się namówić ich do udziału. Wypowiedzi chłopaków są naturalne, pod tym względem profeska.

Ogólnie bardzo mi się podobało, ale za chwilę zapomnę o tym filmie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Cze 2009, 20:44 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Mój sprzęt (poza wyjazdem i dodatkami) i pomoc na planie, więc technicznie musiało być świetnie :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2009, 11:19 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Muszę przyznać że oglądało się przyjemnie.Techniczne bez zarzutów.Obraz przyjemny dla oka,dźwięk dobrej jakości.Tematyka nie zła,jednak zapewne dałoby radę wycisnąć jeszcze więcej.Tak jak napisał worldidol,przydałby się jakiś "smaczek".Ale naprawdę pozycja na +.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2009, 16:44 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2006, 10:12
Posty: 109
Miejscowość: Katowice
Jako ze temat pilki okrutnie mnie nie interesuje przejrzalem pobieznie. Pierwsze co dalo sie zauwazyc to brak spojnosci kolorystycznej. Najpierw jedzie duzy fiat i jest ciemno , w nastepnym ujeciu pokazana niby dalsza jazda i ju z jest zdecydowanie jasniej. Nie podobaly mi sie ciecia dzwieku w montazu np 4:27. Kamera sie trzesie , widac ze byla bez stabilizacji obrazu. Dzwiek jak dla mnie wcale nie jest dobry , cos tam slychac jednak niezbyt dobrze. No i o czym jest ten film? Jakies przeslanie? No i najwazniejsze - co chciales przez to pokazac , na co zwrocic uwage??Bo ja nie moglem sie tutaj niczego takiego dopatrzyc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2009, 17:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Mario, może masz głośniki popsute? :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2009, 19:47 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2009, 10:54
Posty: 168
Miejscowość: Mielec
Zdjęcia bardzo ładne chociaż faktycznie momentami kamera zbyt się trzęsie. Co do dźwięku mam podobne wrażenia co mario. Odnośnie opowiedzianej historii to jak dla mnie w sobie nic nadzwyczajnego nie ma. Ot tak zwyczajna, którą zapomina się na drugi dzień. Mimo to oceniam pozytywnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Lip 2009, 20:26 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2008, 11:30
Posty: 216
Miejscowość: Kraków/Katowice
Co do zdjęć to prawda. Jest sporo brudnych ujęć. Tu się przyznaję...
Choć podczas kręcenia przyświecała mi idea "brudnej operatorki".
worldidol napisał(a):
czasem jednak trzęsło trochę za mocno.

Co prawda, to prawda - ślepy by zauważył ;)
worldidol napisał(a):
Montaż jak najbardziej w porządku

Miło, że doceniłeś montaż - trochę się pomęczyłem nad nim ;) Parę razy nieźle mnie głowa bolała...

Z dzwiękiem faktycznie miałem problemy i na planie (mikrofon efektowy w Panasonicu AG DVX 100B to nie jest szczyt moich marzeń) i potem na montażu.
Dźwięk w wywiadach jest OK (pchełka), gorzej z resztą...

worldidol napisał(a):
Film jest pusty, nic nie pokazuje...

A moje serce krwawi...

Co do wartości merytorycznych filmu, to chodziło mi o to żeby pokazać ludzkie pragnienia (chęć wygrania meczu, marzenia chłopaków) i ich zderzenie z rzeczywistością(przegrany mecz)... W sumie chciałem żeby to nie był film o piłce... tylko o ludziach.
Worldidol, piszesz, że polubiłeś te postaci - ja też. O to mi chodziło, żeby widz ich polubił i być może jakoś razem z nimi przeżył tę porażkę.

juan_krk napisał(a):
Mój sprzęt (poza wyjazdem i dodatkami) i pomoc na planie,

Gwoli ścisłości: Sprzęt(kamera, statyw i "pchełka") i pomoc Janka miała miejsce w następujących elementach: przyjazd trenera, wywiad z trenerem i wywiady z zawodnikami. I przy paru innych ujęciach.
I w tym momencie i z tego miejsca bardzo mu dziękuję!

No i wielkie dzięki za muzykę należą się Damianowi (deha21). Muszę przyznać, że wiele osób, które widziały film, zwróciło uwagę na muzykę i podpytywało skąd taką fajną muzę wytrzasnąłem ;)

worldidol napisał(a):
ale za chwilę zapomnę o tym filmie.

Nie zapominaj, nie zapominaj!!! Wyślę Ci na DVD ;)

To tyle moich tłumaczeń ;) Dzięki za komentarze, no i czekam na kolejne...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lip 2009, 21:53 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 28 Cze 2009, 11:50
Posty: 1
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
witam, z pewnością warto żebyś zainwestował w mikrofon kierunkowy.
co do samego filmu, jest krótki więc trudno "upchnąć" w nim wszystko, ale warto by było gdybyś pokazał jednego czy dwóch chłopaków w "cywilu", co robią i jak do tego ma się ta gra w piłkę. odniosłem też wrażenie, że z kamerą towarzyszyłeś im tylko na jednym teningu i meczu. Warto by było spędzic z nimi tydzień, a przynajmniej z dwa, trzy treningi przed tym meczem, może wtedy udałoby się uchwycić, że chłopaki "nakręcają" się na te derby. Nie wiem co działo się w przerwie meczu, czy byli zdenerwowani, motywowali się do wygranej, czy byli tak zmęczeni, że nie mieli siły ruszyc palcem. warto było to pokazać. tego mi zabrakło, trochę mało emocji jak na grande derby :wink:
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group