Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Cze 2024, 19:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: newschannel
PostWysłany: 11 Paź 2005, 21:53 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
A ze kiedys tu (znaczy sie na forum) to wrzucalem, ale sie usunelo (dzieki dzialanosci pana o pseudonimie neo) to wrzuce ponownie. Jest to trailer do filmu "akcji" ;). Ogolnie film powstaje i powstaje i powstac nie moze. Niemniej jednak trailer jest :) Tym razem, zeby nie wprowadzic zamieszania datowego nie podam dokladnego terminu premiery samego filmu niemniej jednak moge powiedziez ze zostalo mu ok. 10% do konca...

link do trailera jest pod adresem www.navitas.pl/newschannel

//dla zainteresowanych podaje jeszcze adresy 2 plikow:
1) jedna ze scen: www.didasko.pl/scene1.wmv
2) pierwsza minuta filmu: http://www.navitas.pl/test.wmv (prosze sie nie zalamywac efektami - to moje pierwsze dzielo z ich zastosowaniem :) )

informacje techniczne:
kamera: canonXL1s ze standardowym obiektywem
stabilizator: glidecam 4000pro
swiatlo: 2 halogeny z supermarketu (z softoboxem w postaci bialej koszulki :D)
statyw: brak
montaz: adobe premiere pro 1.5
efekty: after effects + 3dsmax (jedno ujecie "tutorialowe" dostosowane dla potrzeb filmu - nie znam w ogole tego programu)
budzet: 200zł (w tym pizza)


-------------------------------------------------------------------
GOTOWY FILM
http://www.navitasstudios.com/films/nc_download.wmv
(prawym klawiszem i zapisz jako...)
//WMV9 ~107MB [probujcie jakims managerem downloadow zeby nie przerwalo]


Ostatnio edytowany przez navitas, 30 Gru 2005, 21:31, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2005, 22:54 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Musze przyznać że to jeden z najlepszych zwiastunów kina niezależnego jaki widziałem a na dodatek obraz jaki widzialem. Oczywiście jest pare minusów o których zaraz napisze tylko wytłumacze pierwsze słowa. Po pierwsze nie wiem czy użyłeś jakiegoś filtra jeśli tak to bardzo dobrze i efekt jak w hollywoockim :) kinie gdzie filtry sie nakłada na obraz przez co nie jest on taki sztuczny. Masz niski budzet a raczej 200zł to dla nei zerowy:) więc wiadomo że zawsze będzie czuć tandete ale jedna bardzo wazna uwaga czego niezależni nie robią niestety. Sceny walki czy coś są za wolne a to przez to że chyba boicie się skrzywdzić. Jak on znajduje mu się na plecach to ściągajać go z tych pleców niech porządnie nim trzasnie lub się z nim rzuca a nie jak na kursie baletu:)

Tak samo ze scanymi gdzie ktoś biegnie.. niech nie biegnie jak emerytka popierająca Leppera i słuchająca Radio MAryja tylko niech faktycznie biegnie:)(choć tak ciągle nie jest gdyż na drugim pliku który podales (scena1) jest troche lepiej). To mi się rzuciło w oczy. Szkoda że lepszego samochodu nie macie:)

Naprawde pod względem wizualnym film bardzo dobry oczywiście mam rozumieć że jakoś jest tak naprawde lepsza tylko kompresja zrobiła swoje gdyż kamere z tego co widze masz wporzo:).

Tak właściwie skąd jesteś? i jak bys szukał producenta to wal:P może się coś da zrobić hehe.

Widziałem ze interesujesz się grafiką i dobrze że to wykorzystałeś choćby na końcu zwiastunu gdzie pokazuje się napis. Nie wiem czy masz zamiar dużo uzywac efektów specjalnych ale czym mniej tym lepiej.

Strona filmu też fajna prosta przejrzysta ale mało informacji. I troche angielski za sztuczny moze dlatego ze zle nagrany bo taki troche moze jak w studni. Czasami warto zastosowac jak mi się raz zdarzyło że aktorzy mówią cicho lekko a potem dobrać głosy i podłożyć. Nie będzie tego widać.

P.S. mozesz mi powiedzieć w zwiastunie skad masz ta muze? akurat to moj ulubiony gatunek muzyki instrumentalna i fajnie jak by taka w filmie byla ale napewno to nei twoj utwor i z czego go wzioles bo mi sie kojarzy z czyms:)


Ostatnio edytowany przez Jacek Kaszewski, 11 Paź 2005, 23:29, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2005, 23:28 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
dzieki za przychylne slowa. Juz odpowiadam. Moze po kolei:

Jestem z Warszawy. Producent zawsze sie przyda wiec dzieki za oferte :P Grafika zajmuje sie od dawna. Glownie skladem i lamaniem ksiazek. Czasem jakies strony internetowe czy ulotki tez robie. Efektami w sumie nigdy sie nie zajmowalem. Poza moze photoshopem, ale to i tak klatka po klatce (kule) wiec duzo 3d w tym nie ma... Co do stronki filmu to rzeczywiscie nic tam nie ma i postaram sie pewnie po premierze filmu jakies info wrzucic.

Co do filmu: Angielski sztuczny jest... I tu sie te zarzuty powtarzaja na roznych forach. Nad dzwiekiem juz troche popracowalem niemniej jednak, trailer bedac sprzed kilku miesiecy nadal posiada stara wersje. biegi i walki staram sie w samym filmie przyspieszac a tutaj w trailerze je zwolnilem dla efektu dramatycznego :) moze rzeczywiscie za bardzo niestety... filtrow uzywalem jedynie cyfrowych. Troche pluginow w after effects i troche zwyklych ustawien (kontrast, jasnosc, nasycenie etc.) w zaleznosci od okolicznosci...

//niemniej jednak dziekuje za wszelkie opinie. Milo mi slyszec ze trailer sie podoba. Jest to w sumie moja pierwsza etiuda "fabularna". Zazwyczaj krecilem teledyski, male formy stawiajac glownie na strone wizualna, oraz filmy instruktarzowe. Jak tylko pojawi sie caly film niezwlocznie sie do was zglosze.

//jesli ktos z efixa jest jest aktywnym uzytkownikiem tego forum to informuje, ze z racji konczenia dzialanosci forum efix.pl, wszelkie info o filmie bede wrzucal tu. I nie martwcie sie. Ostatnio moj przyjaciel mnie przyciska co wieczor zebym konczyl wiec jak to mowili w matrix: I see the end coming... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2005, 23:34 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
A masz może GG lub inny kontakt dodatkowy?:) choc studiuje w lodzi zdarza mi się zaglądać do warszawki no i oczywiście czy masz coś wiecej nakreconego i podać tu pare danych np. dlugosc filmu i czy jakiejś pomocy potrzebujesz i temu podobne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2005, 23:44 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
gg mam. wysle ci jako pm (private message. tak to sie chyba nazywa). Szczerze na razie pomocy akurat nie potrzebuje. Do konca roku jestem graficznie i filmowo ustawiony na full. Moze bede cos w przerwie semestralnej krecil ale nie jestem na 100% pewien.


Co do innych projektow to np.:
//info zywcem skopiowane z efixa bo mi sie drugi raz pisac nie chcialo :)

----------------------------------------------------

Otóz około pól roku temu (grudzien 2005) miałem przyjemność pracować z 6 klasa szkoły podstawowej nad taka oto etiuda. Scenariusz napisała moja mama (właścicielka/dyrektor/nauczycielka w szkole), oboje wyreżyserowaliśmy a ja robiłem zdjęcia i montaż. Wystąpiły dzieci z 6 klasy, która wczoraj skończyła szkołe. Film nakręciliśmy na terenie placówki i pod domami centrum. Sceny we wnętrzach trwały ok. 4h a następnego dnia były już zdjęcia w centrum (1h bo ochroniarz z H&M chcial wzywac straz miejska wiec sie spieszylismy... Niestety czas nas gonił. Miałem tylko jeden wieczór na montaż. Wszystko przez to ze film mial byc wyswietlony na szkolnej wigilii a jej nie dało sie z tego powodu przesunąć :) Dla tego tez widac troche niedociagnieć...

Jest to mój pierwszy film, w którym bezpośrednio pracowałem na planie z dziećmi. Moje wcześniejsze doświadczenia w tym rejonie to było raczej filmowanie zajęć, festiwali, otrzęsin i innych filmów w którym dzieci raczej "były" niż występowały.

Co do spraw technicznych to: kamera canon XL1s (standradowy obiekty, standardowy mikrofon <- stąd metaliczny pogłos po wycinaniu WIELU szumów w scenie w centrum), ręczny stabilizator Glidecam 4000, montowane na: Adobe Premiere i poprawiane w AfterEffects.

Film miał przyjemność wyświetlany w jednej z sal przez 3 ostatnie dni przed wiglia w kinie muranów zamiast reklam.


http:///www.didasko.pl/bsr.wmv
(prawym klawiszem i "zapisz jako...")
~23MB / WMV9

----------------------------------------------------

// to tyle na razie. reszty filmow w necie nie mam niestety...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Paź 2005, 22:09 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Heh, szczerze mówiąc śledziłem dyskusje na temat "newschannel" na Efixie.. pamiętam, że dłuuuuugo trzeba było wyciągać z Was jakiekolwiek informacje na temat postępów pracy :)

O zwiastunie pisałem tam, więc nie mam zamiaru się powtarzać.. ale zwiastun nie jest celem samym w sobie. Owszem, wyróżnia się spośród innych nieprofesjonalnych produkcji, ale jaki będzie sam film?

Myślę, że już najwyższy czas pokazać coś nowego, a nie podtrzymywać się opinią o samym zwiastunie i kilku scenach.

Tak z ciekawości zajrzałem na Efixa - pierwszy post dot. newschannel - 09.02.2005. A data rozpoczęcia zdjęć - 27 grudnia 2004. Kawał czasu.... a efektów jak nie było, tak nie ma....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2005, 00:03 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Też byłe użytkownikiem efixa od paru lat.. nadla jestem neistety nie moge odzyskac hasla którego zapomniałem. Błąd kodu się pojawia:) ale ja to pierwszy raz tu widziałem i zgadzam się z tobą LGF że zwiastun nie jest celem samym w sobie :)

Oczywiście czekam na dalsze materiały.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2005, 15:17 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2005, 12:22
Posty: 14
Miejscowość: Wałbrzych
Zwiastun naprwdę świetny, w hollywwodzlim stylu :) Czekam na całość niecierpliwie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2005, 17:08 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 20 Paź 2005, 16:21
Posty: 65
Miejscowość: Wrocław
zwiastun naprawdę świetny, faktycznie chyba najlepszy, jaki widziałem w kinie niezależnym, chociaż obawiam się, że muza ściągnięta z innego trailera


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2005, 17:37 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
niestety pisanie muzyki nie idzie mi tak dobrze.... :)

To pierwsze to z "Tarawa" Jamesa Newetona Howarda z film Snow falling on cedars a to drugie to utwór firmy Immediate music - Fahrenheit, ktory zostal stworzony na potrzebe promocji filmu Ladder 49...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Paź 2005, 22:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Muzyki potrzebujesz? Wal na maila:
Fast128@post.pl
chętnie nawiąże pracę z tym projektem, nie tylko od strony muzycznej. Jestem operatorem, ale mój sprzęt (dopiero zaczynam, mam panasonica ms5, svhs) raczej sie tu nie nada, niemniej jednak jakbyście potrzebowali pomocy na planie to też daj znać, chciałbym wreszcie zacząć coś gdzies robić przy filmach :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Paź 2005, 14:23 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Fast128 -> takie posty to na priva a nie na ogólnym forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Paź 2005, 18:42 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
aha, przepraszam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 15:23 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2005, 19:44
Posty: 96
Miejscowość: Warszawa
Do wszystkich jeszcze oczekujacych dobra mikołajkowa wiadomość na stronie:
http://www.navitas.pl/newschannel

:) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 15:51 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Nie wiem czy u wszystkich, ale u mnie przy wchodzeniu na stronę wyskakuje błąd: "Nie można otworzyć miejsca internetowego" :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 19:11 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 06 Gru 2005, 11:45
Posty: 28
Miejscowość: Tarnobrzeg
u mnie dziala, nie ma to jak firefox


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Gru 2005, 22:16 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
u mnie tez :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Gru 2005, 08:49 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Noo, i mi wreszcie udało się dostać na stronę :) Hehe, czyżbyśmy się wreszcie doczekali ? :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Gru 2005, 15:18 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 13 Wrz 2005, 21:08
Posty: 114
Miejscowość: Opole/Łódź/Warszawa
Czyżby film był już gotowy?:)

newschannel status:
FINISHED !!!
(should be downloadable before this weekend)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Gru 2005, 16:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2005, 17:10
Posty: 46
Miejscowość: Rybnik
No dobra, gdzie mam kliknąć??

Szybko, powiedzcie!

Tak długo już czekam :(

Wszak łikend juz za niespełna 1,5 godziny (przynajmniej w PLUSie :) )


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group