Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: PIKNIK NA SKRAJU DROGI
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 16:00 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
Witam
Otóż chciałbym Wam pokazać (celem zaopiniowania go przez Was) mój pierwszy film. Nakręciłem go z 2 kolegami i siostrą, którzy wystąpili w nim. Stroną techniczną zająłem się ja.
Czekam na Wasze opinie, konstruktywnej krytyki wysłucham z pokorą ;) To w końcu początki :) Aha, najlepiej obejrzeć w HD ;)

http://vimeo.com/3794584

Film bazowany na książce braci Strugackich pod tym samym tytułem.

Niestety, namiastkę steadycamu kupiłem już po zdjęciach, także niestety trzęsie.
Najbardziej ciekawi mnie opinia na temat zdjęć, montażu i efektów ;)

Pozdrawiam, Piotrek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 18:28 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Na chwilę obecną mogę Wam powiedzieć że najlepiej to wrzućcie to raz jeszcze do montażu i tnijcie,i tnijcie.Mi też nie za bardzo odpowiadały na początku takie uwagi,ale naprawdę z czasem zobaczyłem co postronni widzowie mają na rzeczy.I to naprawdę z czasem "zacznie znacznie" pomagać.Zdjęcia ładne jakościowo,yyy rozdzielczościowo,ale jak dla mnie to jednak nie postaraliście się na ile tak naprawdę mogliście.Ogólnie całość mnie jakoś nie zaciekawiła.Miłej zabawy przy następnych projektach,i nie zniechęcajcie się :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Kwi 2009, 19:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Początek trochę przydługawy. Efekty mogą być (podrasowałbym nieco ten statek kosmiczny, dodał więcej koloru bo jest trochę przepalony).

Według mnie ujęcia robione pod kątem nie pasują do tego filmu. Byłoby to uzasadnione gdy np. jest ujęcie z oczu człowieka leżącego na ziemi. Tak mi się wydaje.

Ujęcie z piszącą dziewczyną i szklanką trochę za długie IMO.

10:36 dźwięk trochę nie taki. Chodzi o to, że od jakiegoś czasu jest to samo pomieszczenie ale inne ujęcie, i właśnie w tym drugim ujęcia dźwięk dialogu zmienia się. Zapewne chodzi o inne umieszczenie mikrofonu. Czasami takie coś specjalnie się robi ale wydaje mi się, że tutaj to nie był zamierzony zabieg.

Zdaje się, że w jednym ujęcia (około 20:40) ostrość miała być na pierwszą twarz a potem na drugą, a jest na pierwszą a potem na roślinki z tyłu ;)

Pociskom dałbym i łuskom dałbym jakiegoś blura i zmienił kolorystykę bo za bardzo wybijają się z tonacji filmu i są zbyt wyraźne.

Czasami zbyt ciemne obrazy według mnie.

Dodatki do efektów z videocopilot? ;)

Na końcu czcionkę bym zmienił, zdaje się Arial Black.

Tyle moich uwag ;) Resztą w miarę okej. Jeżeli to twój pierwszy film to fajnie wyszło.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Kwi 2009, 10:32 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
Cytuj:
Zdaje się, że w jednym ujęcia (około 20:40) ostrość miała być na pierwszą twarz a potem na drugą, a jest na pierwszą a potem na roślinki z tyłu ;)


Racja, niestety camdial w soniaku to nie pierscien, a ja te kamere mialem w momencie krecenia moze 7 dni, wiec też wyczucia i wprawy jeszcze nie bylo ;)

Cytuj:
Dodatki do efektów z videocopilot? ;)


Troche tak ;) Zostalo kilka funtow z wypraw na wyspy, wiec jak to mowi borewicz: "Sie gra - sie ma!"

Cytuj:
Efekty mogą być (podrasowałbym nieco ten statek kosmiczny, dodał więcej koloru bo jest trochę przepalony).


Moim zamiarem bylo oddanie mocnego naświetlenia slonecznego, wiec doszedlem do wniosku, ze tak wygladaloby to w kosmosie, stad tez lekkioniebieskie zabarwienie całej sceny. Gdzieś mam ten plik, więc postaram się jakoś inaczej to skorygować.

Dzięki za opinie, czekam na dalsze komentarze! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Kwi 2009, 13:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Oj wszystko pokręcone, czeski film i full of after effekciar itp.
Musiałem przewijać bo bym zasnął.
Gdybyś więcej energii poświecił na planie i do przygotowań przedprodukcyjnych a mniej na efektach, mogło by coś tego wyjść ciekawszego.
Wiesz, efekty takie to zazwyczaj zasłona ;) trochę to i tamto ponaciągane. Spacer z odkrytym nożem, mieszanie ujęć trzęsących z ujęciami statycznymi... i kto w lesie siada na mokrym ;) przypomina to zabawę w "kamerka w rękę i ciekawe co wyjdzie" :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2009, 15:03 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 26 Kwi 2009, 15:54
Posty: 27
Miejscowość: el opo, mexico
Wydaje mi się, że aby opowiedzieć tę historię, niezbędnym było wykorzystanie animacji komputerowej, tak więc nie ma to być tylko zasłona. Zresztą, bez wprowadzenia jeszcze ciężej byłoby zrozumieć całą historię. Nie rozumiem też obiekcji co do faktu, iż bohater "siada na mokrym". Czy jakby siadł na krześle wyglądałoby to bardziej "pro"? Zresztą, przecież przez skórzany płaszcz gruby na prawie cm raczej woda się nie przedostanie. Chciałbym zwrócić uwagę na sytuację głównego bohatera, który jest wyraźnie rozbity, nie robiło mu zbytnio różnicy na czym siada, byleby mógł odpocząć i wysłuchać nagranie, które ma na palmtopku.

Zachęcam do dyskuji oraz dalszego komentowania.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group