Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: DRODZY PRZYJACIELE
PostWysłany: 24 Kwi 2009, 12:23 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 15 Kwi 2007, 15:29
Posty: 14
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA MOJEGO NOWEGO FILMU pt. "DRODZY PRZYJACIELE".

Link do filmu: http://www.vimeo.com/4301290

Jeśli się spodoba a nie widziałeś/nie widziałaś moich poprzednich filmów to zapraszam na stronę www.goldennail.arytmia.eu

DRODZY PRZYJACIELE
rok prod: 2009
czas: 18min
obsada: Łukasz Pracki, Kamil Migoń, Jarek Cyba, Marcin Kaczmarzyk, Maciej Patucha
produkcja: Piotr Król
zdjęcia: Szymon Szymonovitz
montaż: Cezary Grot
dźwięk: Marcin Kaczmarzyk
muzyka: Kevin Macleod
scenariusz: Marcin Kaczmarzyk, Przemysław Kaczmarczyk na podstwaie opowiadania Rolanda Topora
reżyseria: Przemysław Kaczmarczyk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Kwi 2009, 15:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 29 Sty 2009, 22:09
Posty: 160
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Na samym początku jest ujęcie nóg idącego, potem teczki, a potem znów nóg. Te drugie nogi na coś bym zmienił bo wyglądało mi to tak jakbyście nie mieli materiału żeby wcisnąć tam coś ciekawego ;)

"po co o tym wszystkim myślę? Przede mną 10 dni urlopu" - nie wiem po co te napisy ;) MI to psuje obraz całości. BTW jest tam taki napis "Za co chcą mnie ukarać?". A ja się pytam, skąd bohater wie że ktoś go chce ukarać? ;)

Jak koleś siedzi w tej kawiarni na początku to wg powinno być pokazane, że to kawiarnia. Zrobić większy kadr bo gdyby nie przyszedł kelner to myślał bym, że bohater siedzi u siebie w domu.

Czasami sceny są zbyt długie i nic nie wnoszące. Np. bohater wychodzi z domu a w następnej scenie wraca. Między tym nic nie ma, a sceny wyjścia z domu i przyjścia chyba nie są aż tak ciekawe same w sobie, żeby były warte uwagi ;)

Wkurzyła mnie trochę końcówka. Wychodzi na to, że aby mieć przyjaciół nie wolno być dla nich zbyt dobrym.
Ogólnie treść mi się nie podobała ale widzę, że to na podstawie opowiadania to się nie będę czepiał ;)

To co na plus to ogólnie ujęcia, montaż. Główny bohater ma fajny głos - mógłby robić dubbing ;) Mam też wrażenie, że niektóre dialogi były dogrywane w postprodukcji.

EDIT: Z tego co widzę, to wszystkie Wasze filmy mają negatywną wymowę ;) Nie oglądałem wszystkich, tylko tak przeleciałem więc mogę się mylić. Macie za to bardzo fajne plakaty ;)

P.S patrz mój podpis ;p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Kwi 2009, 16:38 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2007, 19:01
Posty: 36
Miejscowość: Katowice
Podpisuje się pod kolegą z góry. Pewnie też się nie znam :D
Tak szczerze mówiąc to puściłem ten film by się do czegoś przyczepić i po pierwszej minucie byłem troche zawiedziony. Ale potem zaczęło się dłuuuuuużyć i przyczepiać się było można bardzo. Zagrane toto nie było źle. Całkiem ładnie można nawet powiedzieć. Nie wiem co dokładnie chcieliście przekazać tym filmem i to chyba jego największy minus. Ja czekam na jakiegoś kopa wielkiego na koniec, a tutaj nic. Chyba za bardzo trzymaliście się fabuły opowiadania, na którym film był oparty i zapomnieliście, że to co przechodzi w książce nie przejdzie w filmie. Te przemyślenia to ciekawy zabieg, ale nic nie wnoszący, a zatem niepotrzebny.

Ale macie potencjał, bo to wszystko sprawnie zrealizowane było. Tylko chwyćcie się dobrego i zrozumiałego tematu.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Kwi 2009, 14:02 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Oj... statyw, żarówka, dyfuzor i postacie już by lepiej były oświetlone, znunciło mnie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2009, 18:03 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 15 Kwi 2007, 15:29
Posty: 14
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
To ja bym jeszcze bardzo prosił, żeby się wypowiedzieli w temacie: santi, worldidol i zoombie1.. reszta też może:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2009, 18:42 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
goldennail napisał(a):
To ja bym jeszcze bardzo prosił, żeby się wypowiedzieli w temacie: santi, worldidol i zoombie1.. reszta też może:)

Auć... cokolwiek zaszczycony się poczułem :)

No więc od strony technicznej zacznę: obrazek zasadniczo ładny ale... cholera czegoś brakuje do pełni szczęścia. Przede wszystkim niedoświetlone twarze. Kawałek blendy w plenerze, wspomniane przez loopacka nawet najprostsze wypełnienie żarówką we wnętrzach. Zresztą wystarczy spojrzeć na ostatnie ujęcia przed lustrem - od razu inna jakość.

Trochę przesadziliście z tym cinemascopem. Zwykłe 16:9 by wystarczyło IMHO - w restauracji widać zwłaszcza jak postacie są albo ścięte przez głowę albo (jak bohater siedzi) zbyt dużo powietrza nad głową.

Tempo niespieszne i byłoby ok gdyby było większe zróżnicowanie planów i trochę jakichś dodatkowych ujęć, bo ja wiem, ruchu ulicznego... Plany... no właśnie, wiele jest zbyt podobnych do siebie np. w pierwszym dialogu głowa Wojtka Siemiona (zamierzony wic?) pozostaje w tym samym położeniu i wielkości w kadrze tylko zmienia się nieco kąt i wskakuje bohater. W scenie z telefownem (znowu światło) jest długie, nieco chaotyczne ujęcie z ręki akurat tu gdzie przydałoby się więcej planów i gęstszy montaż. Generalnie, jak to już bywało wcześniej, za długi nieco (skróciłbym masakrycznie niektóre spowalniacze). Zwłaszcza im dalej tym gęściej powinno być aby końcowe wyhamowanie było widoczne. Przydałoby się jakieś nakręcenie spirali obłędu u faceta.

Myślę, że jednak monolog wewnętrzny z offu zamiast napisów - dobry głos.

Przyzwoicie zagrane. W klasie amatorskiej zupełnie przyzwoicie. Dobrze, że nikt tam nie próbował za bardzo GRAĆ. Parę dobrych dobrze skadrowanych ujęć.

Ogólnie film pozytywnie odebrałem. Domyślam się, że korekcje niewiele tu pomogą w temacie światła ale ja bym przynajmniej z montażem powalczył a będzie całkiem przyzwoita etiudka. Tylko dobrej pointy mi brakuje... gdzieś uciekło przesłanie tego.

Takie uwagi a propos np. scen knajpianych. Wprowadzając postać w jakieś miejsce i rozpoczynając tym samym nową scenę przydałoby się jakieś ujęcie wprowadzające. Np. panorama z czegoś co ewidentnie mówi, że to kawiarnia albo podejrzana speluna (menu pisane kredą, barman polewający szczynowate piwsko) na bohatera. Albo nieśmiertelny pasaż za tacą niesioną w powietrzu. To nie dotyczy tylko knajp oczywiście i generalnie lepiej jest zaczynać sceny od jakiegoś ujęcie neutralnego, które coś powie o czasie i miejscu. W najgorszym wypadku zrobić panoramę z nieba czy szczytu drzewa byle by aktorzy nie pojawiali się w kadrze BACH od razu po cięciu czy nawet z rozjaśnienia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2009, 20:11 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 17 Mar 2009, 00:11
Posty: 17
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Czym był nagrywany dźwięk?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Kwi 2009, 21:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 15 Kwi 2007, 15:29
Posty: 14
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
"Czym był nagrywany dźwięk?"

Audio-Technica AT 897 bezpośrednio do kamery przez XLR


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group