Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wynoszacze
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 13:53 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Paź 2008, 14:32
Posty: 15
Miejscowość: Kraków
Film p.t. "Wynoszacze",
http://www.youtube.com/watch?v=g2ortc43WMA

Jest to opowieść o wynoszeniu materiałów biurowych (z biura). Czas trwania: około 6,5 minuty.

Proszę o Wasze opinie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 15:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Bardzo sympatyczne. Ciekawy, trochę absurdalny motyw wynoszenia kartek z biura. Przesłanie proste, ale naprawdę ciekawie podane. Zero łopatologii i nadmiernego dydakyzmu, za to miły klimacik, nastrojowa muzyka, ciekawe zdjęcia; aktorstwo pasowało do tej lekko absurdalnej aury. No i jakie ładne dziewczyny ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 17:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Mnie się aż tak bardzo jak Moore'owi nie podobało.
Oto co mi nie przypadło do gustu;

1. Dźwięk bardzo słabiutki.
2. W 3:04 aktorka tak się sugestywnie patrzy w kamerę, że aż mdli.
3. Za dużo tych przerywników na ulicy. Do tego wszystkie są takie są takie same.
4. Nie macie licencji na muzykę.
5. Gra aktorska jak na mój gust taka sobie. Najlepsza chyba tego pana z kozią bródką i pani w dużych okularach.

Poza tym całkiem nieźle. Bardzo mi się podobał motyw z nożem. Dość ciekawie opowiedzieliście historię. Film stoi na jako takim poziomie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 17:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Ja na temat dźwięku się nigdy nie wypowiadam bo to jest zawsze i mój problem, ale tutaj wcale mi nie przeszkadzał. Słyszałem każde słowo, to się liczy.
Co do patrzenia się w kamerę to jest zdaje się celowy zabieg, bo trwa dłuższy czas - i bardzo mi się to podoba. Takie puszczenie oka do widza, że to wszystko maskarada :D
NowakDexter, masz a avatarze Allena to zakładam, że oglądałeś "Życie i cała reszta" - tam ten zabieg stosowany jest dosyć często, to uprzyjemnia nawet oglądanie jeśli się odpowiednio go zastosuje :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 18:25 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2009, 16:51
Posty: 151
Miejscowość: Wrocław
Wybaczcie, ale nie rozumiem. Po co oni wynosili te kartki z biura, na makulaturę zbierali?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 18:38 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Moore napisał(a):
NowakDexter, masz a avatarze Allena to zakładam, że oglądałeś "Życie i cała reszta" - tam ten zabieg stosowany jest dosyć często, to uprzyjemnia nawet oglądanie jeśli się odpowiednio go zastosuje


Hehe, akurat tego filmu Woody'ego nie lubię. Poza tym tam bohater zwracał się bezpośrednio do widza o ile pamiętam. Tutaj było to lekkim brakiem profesjonalizmu w moich oczach. Może się mylę, ale tak to odebrałem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 07:29 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Paź 2008, 14:32
Posty: 15
Miejscowość: Kraków
Dziękuję za komentarze. Mamy licencję na muzykę - koleżanka grała na skrzypcach :) Proszę o dalsze opinie. Co można zrobić lepiej od strony technicznej, ale też jakie macie generalnie odczucia?

Mam jeszcze pytanie odnośnie słabości dźwięku - co najbardziej przeszkadza: jakość, zakłócenia, pogłos, sposób montażu ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 08:24 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Mi też przeszkadzało spojrzenie w obiektyw. Nie było na tyle zdecydowane, żeby wyglądało na stuprocentowo celowe. Jakieś takie pomiędzy. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby ona się po prostu złowieszczo uśmiechała do siebie. Dodatkowo zabrakło mi jakiejś emocji, która zdradzałaby, że ta koleżanka piętnuje kolegę za wynoszenie "materiałów biurowych" :) mimo tego, iż sama ma z tym problem. I puenta była chyba trochę za mało wyrazista. A tak ogólnie sympatycznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 12:15 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
A mi nie przeszkadzało spojrzenie w obiektyw. Wyglądało to na w 100% zaplanowane. Cały filmik bardzo przyjemny i sympatyczny.

Oglądałem bez przewijania a ten dźwięk aż tak strasznie nie raził. Brawa dla aktorów za grę ,która była bardzo naturalna i nieprzebarwiona.
Ogólnie bardzo pozytywnie odebrałem ten film.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 13:02 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 15 Sty 2009, 11:18
Posty: 186
Miejscowość: Kraków
Tak sobie myślę, że lepiej chyba byłoby uciąć ujęcie, w którym ona patrzy w obiektyw, zanim spuszcza wzrok. Byłoby bardziej zdecydowanie. Albo nie patrzeć w obiektyw w ogóle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 18:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
To teraz ja. Film strasznie mi się podobał, a to dzięki oryginalnej tematyce. Poza tym udało wam się to, co najbardziej cenię w filmach - stworzyliście klimat. Wprost ubóstwiam klimat intrygi. :mrgreen: Chciało mi się śmiać z określenia "materiały biurowe" powtarzanego kilka razy. Mówili o tym tak poważnie jakby co najmniej kogoś zabił. :) To oczywiście komplement. Muzyka grana przez waszą koleżankę pasuje doskonale. Film jest też dobrze zmontowany, nie ma dłużyzn. Co mi się nie podobało:

1) Aktorstwo - bardzo słabe. Pozwolę sobie zacytować kolegę.
NowakDexter napisał(a):
Gra aktorska jak na mój gust taka sobie. Najlepsza chyba tego pana z kozią bródką i pani w dużych okularach.

Chyba pan żartuje, panie NowakDexter :) Pan z bródką to największe drewno z całej drewnianej obsady. Gorzej klepać już się chyba nie da. Jednak była tu osoba wyróżniająca się pozytywnie, a mianowicie dziewczyna-blondynka. Ta "główna". O ile jej warsztat jest zerowy, tak na moje oko dziewczyna posiada wrodzony talent aktorski - mówię poważnie. Ma to coś, dzięki czemu patrzyłem tylko na nią i czekałem co zrobi. Zasługa osobowości wypisanej na twarzy - to jedna z tych cech, na które aktorzy nie mają wpływu i albo zostają dzięki temu wielkimi gwiazdami ekranu albo nie. Osobo, zrób to dla mnie i próbuj swoich sił w aktorstwie.

2) Zadbajcie o oświetlenie, jest dość mdło.

3) W całej historii brakuje porządku, motywu, pointy. Dopracujcie scenariusz pod tym kątem, bo same dialogi są idealne.

4) Tytuł jest krótko mówiąc głupi. Jestem zwolennikiem zabawy słowem, ale nie jakiegoś szczeniackiego słowotwórstwa. Jeśli już to mogliście nazwać film "Wynosiciele", choć i to byłoby mało pomysłowe.

Spojrzenie w kamerę odebrałem bardzo pozytywnie - może było jedynie odrobinę zbyt długie. Pasowało do klimatu filmu.

Podsumowując, świetna robota. Jest wiele mankamentów, ale wnieśliście trochę świeżości na forum. Oby tak dalej, idziecie w dobrym kierunku. Lekko, intrygująco, zabawnie. Ten film nie ma co robić w Poczekalni, niniejszym eksportuję go do Filmów Użytkowników.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 07:30 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 29 Paź 2008, 14:32
Posty: 15
Miejscowość: Kraków
Dziękuję i cieszę się że film wpadł do głównego :) Tak, z tytułem rzeczywiście był problem.

Czy możesz rozwinąć: "brakuje porządku, motywu, pointy" - np jakimś przykładem filmiku który spełnia ten warunek ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 08:55 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Oczywiście. Jeśli film ma zadatki, by nazywać go fabularnym, to powinien mieć te elementy.

Porządek to wprowadzenie widza po kolei w klimat, przemyślane dawkowanie akcji.

Motyw - no u ciebie zostało to pokazane dość niezręcznie. Przydałby się dłuższy wstęp, by pokazać jakieś szczątki relacji między bohaterami. Mi jako widzowi, jakby to powiedzieć - raczej wisieli :)

Pointa - no tu wiadomo, brakuje mocnego, najlepiej otwartego, zakończenia.


Te warunki spełniają np. tak krytykowane przeze mnie "Skrzypce" - http://forum.kameraakcja.pl/viewtopic.php?t=4604


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group