Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: teledysk zespołu MIDDLE EXISTENCE - Monotonia
PostWysłany: 13 Mar 2009, 14:42 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 19:43
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk
Witamy, dziś zaprezentujemy wam teledysk krakowskiego zespołu rockowego MIDDLE EXISTENCE. Proszę o konstruktywne uwagi, które pomogą nam wyłapać błedy i poprawić to co nie gra. Dziekuje z gury :D

Monotonia teledysk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2009, 17:38 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
matyui napisał(a):
konstruktywne uwagi, które pomogą nam wyłapać błedy

OK. To na początek: "z góry"

Po jakiemu śpiewa ten gość? Straszna dłużyzna, ujęcia zespołu też długie przepotwornie. Niektóre ze szkolnymi błędami typu stoi, stoi, dojazd. Perkusista w ogóle nieoświetlony. Gęściej by się przydało to zmontować wszystko.

To był koncert "faktyczny" czy inscenizacja na użytek? Bo jak to drugie to fatalnie.

Ponieważ nie jestem w stanie złapać o czym gość mamrocze pod nosem nie potrafię określić na ile ujęcia z filmu pasują do piosenki (uwagi co do nich były w innym wątku i ile pamiętam).

Generalnie mam wrażenie, że tytuł "Monotonia" potraktowaliście śmiertelnie dosłownie. Inna sprawa, że kawałek jest kiepsko zagrany i zaśpiewany. Ciężko z takiej gruszki jakiś sok wycisnąć.

Sam ostatnio popełniłem "recyklingowy" klip tak więc mam pewien ogląd procesu powstawania. Nie wiem jaki był wkład zespołu w montaż tego klipu (sam usiadłeś i skleiłeś czy siedzieliście w kupie i kolektywnie tworzyliście)

Ogólnie nie jest jakoś specjalnie odrzucający ale na kolana nie powala ani wykonaniem ani oryginalnością. Powiedzmy, że standardzik. Tyle, że za długi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Mar 2009, 23:41 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 19:43
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk
co do wokalu "wokalisty" to niestety nie odemnie to zależy choć opinia na jego temat jest zespołowi powszechnie znana. Z tego co słyszałem od gitarzysty to poprzedni wokalista był o wiele gorszy(nie wyobrażam sobie tego heh). śpiewa po angielsku, choć wg mnie powinni śpiewać po polsku ale jak mówiłem nie moje małpy nie mój cyrk.

montaż powiem tak, to jest wstępna wersja i pierwszy mój teledysk.Mój styl pracy to poprawic za tydzień po przeczytaniu uwag - dłużyzny poprawię. Piosenka długaśna i wiedziałem że po naszych problemach z długami w poprzednich etiudkach(które w miarę poprawiliśmy) pomyślicie że specjalnie przedłużamy.

Kręciłem to na koncercie(prawdziwym, w klubie) - niestety nie zgodzili się bym nakręcił ich w studiu podczas nagrania bo bali się stresu itp. Perkusita - niestety jedyne tyle dało się osiągnąć w postprodukcji. niestety siedział w koncie bez światła(no a z chalogenem w czasie koncertu nie da się biegać, po koncercie był inny zespół więć udawanki nie wchodziły w grę.)

Za klip ponoszę odpowiedzialność ja jeśli chodzi o zdjęcia, muzyka absolutnie niezależna odemnie, montaż tradycyjnie ekipa FFE.

jakbyście mogli to kilka uwag na temat gdzie skrócić koniecznie. W końcu ja mogę patrzeć i patrzeć a niezauważę tak jak ktoś na świerzo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 11:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Francuskie pieski cholera. Jakiego stresu? Jeden facet z kamerą jest bardziej stresujący niż stado ujaranych małolatów?

Wskazówka na przyszłość: nie daj się wrabiać w dłuższe niż 3minuty i oparte tylko na koncertowym materiale. Zmień zespół albo postaw twardy warunek, że jak ma być klip to musisz mieć materiał i to ty wiesz jak go zrobić. Oni wiedzą jak grać i w to im się nie wtrącasz. Zważywszy jak grają to nie masz się co stresować ;)

To co może pomóc to dogranie zespołu w innym miejscu kompletnie i dokładniejsze ogranie każdego muzyka: na każdego minimum 3 ustawienia.

Musiałbyś uciąć ten utwór gdzieś w połowie i wykorzystać późniejszy materiał do zagęszczenia montażu. W okolicach 2:50 do 3:00 jest solo na którym możecie zrobić dłuugie wyciemnienie i wyciszenie.

Pytanie: kręciłeś w HD czy SD?

Cięcia rób wg perkusji: na stopę albo werbel (są regularne i najłatwiejsze do odnalezienia na widmie) Za często tniecie w przypadkowych miejscach albo na akordach czy riffach. W montażu trzymaj się tylko sekcji rytmicznej. Riffy zostaw na środek ujęcia i połącz je z jakimś ruchem kamery czy w kadrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 13:05 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 19:43
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk
sprubuje umówić się z nimi na jakiejś próbie żeby dograć coś więcej, bo teraz niestety nie udało mi się wszystkich dobrze nagrać na piosence monotoni i musiałem kombinować by muzyka mniej więcej pasowała do tego co widać(perkusista np z zupełnie innej piosenki). No z tą piosenką odrazu wiedziałem że 5 minuitowy teledysk to będzie ciężko go zrobić by zaciekawić(z tym nieszczęsnym wokalistą ehh), no ale obecnie to jedyny zespół na którym mogę trenować.

Kręcę kamerą panasonic NV GS 500 ona HD nie ma kręcę w 16:9(jeśli o to ci chodziło, bo nie dokońca zrozumiałem - wybacz moją ignorancję jeśli o coś innego chodzi). Niestety właśnie gdy chciałem zrobić różne ujęcia każdego z "graczy" to się okazywało że akurat stał w cieniu albo akurat nie grał dlatego z godzinnego materiału musiałem kombinować i mało solówek pasujących miałem właśnie na ten fragment.

Starałem się słuchać perkusji w cięciach, tylko własnie słaby materiał i kombinowanie z synchronizacją czasem zmuszały mnie do cięcia inaczej. No i czasem zapominałem o tym, dlatego oglądam potem materiał za tydzień żeby zobaczyc to czego nie widze.

A i z tym wyciemnieniem to o co dokładnie chodzi bo nie zrozumiałem? Uciąć ścieżkę dźwiękową tam i wykorzystać te sceny?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 15:38 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
matyui napisał(a):
A i z tym wyciemnieniem to o co dokładnie chodzi bo nie zrozumiałem? Uciąć ścieżkę dźwiękową tam i wykorzystać te sceny?

Skróć chamsko teledysk o połowę a zaoszczędzony materiał wmontuj w to co zostanie.

O HD pytałem bo montując w SD mógłbyś wyczarować trochę bliższe plany bez strat jakichś.

Temat rzeka generalnie i chyba zrobię z tego artykuł.

Przypadkowego materiału nigdy dobrze nie zsynchronizujesz więc korzystanie z materiału z innych utworów to porażka. Namów ich na normalną sesję zdjęciową: odtwarzacz z playbackiem (najlepiej z wgranym metronomem przez sekundę przed utworem - najłatwiej zsynchronizujesz) i nagrywaj ciągiem bez pauz każdego gościa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 15:56 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
To trochę dziwne, że matyui musi ich namawiać. To chyba oni powinni się cieszyć, że ktoś chce im zgotować fajny klip.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 17:50 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2008, 19:43
Posty: 16
Miejscowość: Słupsk
santi napisał(a):

O HD pytałem bo montując w SD mógłbyś wyczarować trochę bliższe plany bez strat jakichś.

Temat rzeka generalnie i chyba zrobię z tego artykuł.



z chęcią przeczytam jak napiszesz :D

A co do zespołu to mówie znam gitarzystę powiedziałem że mogę dla nich zrobić klip bo ten co mają to taki sobie(ale piosenka lepsza akurat). Ale gdyby udało mi się ugadać z nimi na takie nagrywanie w tym ich piwnicznym studio domowym to by fajne kadry można było zrobić stosując się do tego co mówił SANTI, a ustawienie światła i ich to by mi ułatwiło robotę. No a koncert to żywioł.

tu daje ten klip poprzedni ich nie mojej roboty jakby ktoś był zainteresowany.
broken life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Mar 2009, 19:14 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Temat rzeka to odnosiło się do robienia teledysków w ogóle nie tylko do tego numeru z HD.
Jak już ich namówisz to daj znać to podrzucę jeszcze parę tipsów ale zasadniczo najważniejszy jest jeden: dużo zróżnicowanego materiału. Kierunki nieważne, grunt żeby ciekawe kadrowanie i różne wielkości planów. No i synchron. Żadnego grania na czuja. Puszczasz playback a oni mają kryć równo. Nie muszą dociskać itp. ale praca rąk musi być w tempie. Tak samo wokalista nie musi się drzeć ma ruszać ustami chyba, że inaczej nie osiągnie odpowiedniej ekspresji. Synchronizacja jest ważna nawet jeśli się nie jest muzykiem. Po prostu pojawia się jakiś cholerny dyskomfort.

Rzuciłem okiem na tamten klip i chyba jednak wasz jest lepszy. Przynajmniej nie wywołuje wymiotów i plus-minus spójny. Słabym punktem jest zespół. Kolesie mają ciągoty do długich kawałków i nie ma co kryć, że grają fatalnie. Wokalisty już nie będę kopał dłużej.
Rozglądaj się stary, muzyków nie brakuje. Wyszlifuj ten kawałek i idź dalej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: teledysk zespołu MIDDLE EXISTENCE - Monotonia
PostWysłany: 07 Lip 2012, 09:44 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 06 Lip 2012, 23:28
Posty: 2
Francuskie pieski nagrały nowy kawałek i nowy teledysk. http://www.youtube.com/watch?v=rEGR1sZdLzc


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group