Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 18 Kwi 2024, 12:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Is it reality or fantasy?
PostWysłany: 15 Sty 2009, 18:49 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2009, 08:39
Posty: 10
Miejscowość: Białystok
Jeden z moich pierwszych 'filmików'. Jako, że nie miałem możliwości zwerbowania aktora wszystko zagrałem sam, a sceny kręciłem ze statywu (oprócz PW bohatera, które było kręcone z ręki).

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Is it reality or fantasy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 20:16 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Godne pochwały jest to, że udało ci się nakręcić coś samemu. Dlatego plus za dobre chęci.

O fabule nie będę mówić, bo nie warto. Przejdźmy do kwestii technicznych. Podobały mi się efekty montażowe, przyśpieszenia, zwolnienia. Bardzo fajnie wyszedł efekt przechodzenia półprzezroczystej postaci do pokoju - naprawdę dobrze to wyglądało.

Jeśli chodzi o minusy, to po pierwsze niedobrym pomysłem była koszulka z napisem. Za bardzo odwracała moją uwagę, tak się nie robi. Po drugie przypominam o blokowaniu ekspozycji, automat działa tu na mnie jak płachta na byka. Po trzecie zrezygnowałbym ze scen "z oczu bohatera". Widz w filmie ogląda akcję z zewnątrz, kamera zaprasza go tu i ówdzie lub też nie zaprasza. Filmowanie z oczu mija się z celem i psuje odbiór. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Poza tym dlaczego widok z jego oczu jest otoczony kółkiem - ty tak widzisz? :wink:

Podsumowując, gratuluję udanego początku. Dało się to oglądać, sceny miały logiczną kolejność, co wcale nie jest takie łatwe. Spróbuj jednak załatwić ekipę. Ćwicz, ćwicz i nie przestawaj. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 20:47 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2006, 19:58
Posty: 36
Miejscowość: Olsztyn
Obejrzałem.
Ja rozumiem, że tematyka zmiany świadomości jest bardzo pociągająca w kinie amatorskim. Można wtedy pokazać tyle fajnych psychodelicznych efektów, nie troszcząc się zbytnio o treść. Tutaj niestety wypadło to bardzo przeciętnie. To taki film o chodzeniu. Kilka sampli z gier komputerowych przyśpieszenia, przejscia, rozjaśnienia i ma być strasznie. Po co ten bohater bierze te tabletki? Kim on jest? Jaki ma cel? Nie wystarczy, że się naćpa. Trzeba jakos odziaływać na widza, by sceny, które się przewijają nie działy się bez powodu. Wszystko musi mieć motyw.
Doceniam fakt nakręcenia filmu samodzielnie. Technicznie na plus wysuwa się używanie statywu (chociaż tu akurat z konieczności). Kilka poprawnych kadrów. Ciekawie wyszła ta postać przemykająca korytarzem. Montaż nie odwraca zbytnio uwagi co też na plus.
Na koniec dodam, że nie chcę nikogo zniechęcać. Jako początek przygody filmowej całkiem nieźle. Jednak twierdze, że najpierw trzeba ćwiczyć warsztat od podstaw. Pomyśleć o scenografii, pobawić się z ustawianiem światła zobaczyć co jaki efekt wywołuje. Poczytać o montażu, o łączeniu planów o sposobach przekazywania informacji obrazem. Wszystko ma ogromne znaczenia i trzeba sobie z tego zdać sprawę jak najszybciej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Sty 2009, 20:52 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2009, 08:39
Posty: 10
Miejscowość: Białystok
Co do fabuły masz racje, wszystko było wymyślone na poczekaniu, ale mniejsza o to :wink:

Co do koszulki fakt - też to zauważyłem po zmontowaniu filmiku. Co do blokowania ekspozycji, jeszcze nie mam jako takiego doświadczenia, żeby móc ustawić wszystko manulanie, dlatego korzystam z automatu.

Co do scen z PW bohatera. Jeśli kamera ustawiona jest z zewnątrz widz widzi więcej, a ja poprzez ten zabieg chciałem uzyskać swego rodzaju spotęgowanie 'klaustrofobii', bo jeśli widz widzi oczami bohatera od razu zakres widzenia się zawęża.

Co do kółka, chciałem jakoś rozróżnić te sceny ;-P fakt nie najlepiej to wyszło. W początkowym zamiarze było tylko lekko przyciemnić rogi ekranu, ale niestety program nie pozwalał mi na taki mały prosty zabieg, więc skorzystałem z gotowego obrazu.

Co do ekipy. Właśnie tworzę grupę amatorską. Za jakieś dwa tygodnie będę miał zrobioną stronę internetową, więc poszukiwania ruszą pełną parą.

Dzięki bardzo za obejrzenie tego filmiku i przekazanie słów krytyki! :)

EDIT: to wyżej było do worldidol

TTLW - fakt, to jest największy i chyba najbardziej istotny błąd w tym filmiku - BRAK MOTYWU.

I nie zniechęcasz, masz rację. Zaznaczę w takim razie, że filmik ten kręciłem dobre pół roku temu, kiedy kupiłem sobie kamerę i chciałem już coś nagrać :wink: Oczywiście nie ma mowy, żeby wyszło z tego coś dobrego, jeśli się nie ma żadnej wiedzy. Od tamtej pory zwiększam swojąwiedzę teorytyczną czytając mase książek i artykułów. teraz już wiem dużo więcej niż wtedy kiedy kręciłem ten filmik, a jakie będą efekty tej wiedzy? Mam nadzieje, że okaże się kiedy zrobię etiudę już jako grupa filmowa :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2009, 00:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2008, 10:56
Posty: 159
Miejscowość: Chorzów
nie ma takiej opcji, aby łyknąć tyle tabletek naraz :) Generalnie ok. Denerwowały mnie jednak poniższe rzeczy:
- dźwięki z gier (słaba jakość)
- za dużo efekciarstwa
- ujęcia 1-osobowe zrobione z czarną przysłoną - czy tak widzisz w prawdziwym życiu (reality) ? No chyba, że to jest fantasy - wtedy ten zabieg się broni :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 16 Sty 2009, 00:25 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Właśnie, też miałem napisać o tabletkach. Śmiesznie wyglądało kiedy bohater wziął ich tyle naraz, scena jak z parodii. Pomyślałem sobie, że chyba by prędzej umarł od rozwalenia przełyku niż działania farmaceutyków. Co więcej, następna scena pokazywała już jak łyka sobie z lekkością jakieś nic. Zwracaj uwagę na szczegóły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Sty 2009, 17:44 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Ta scena z łykaniem tabletek rzeczywiście nienaturalnie wyszła. Warto zobaczyć nieco podobną w „Niebieskim”, jak to Juliette Binoche próbuje łyknąć tabsy.
Historia typu odmienne stany świadomości bardzo popularna, tutaj przewidywalna, bez jakiegoś akcentu zaskoczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Lut 2009, 14:38 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Poza rażącą ilością tech błędów różnorakich - eliminując je i polepszając aktorstwo, mogło by wyjść coś interesującego. Na Twoim miejscu nakręciłbym takie coś jeszcze raz, lepiej i bez błędów :P

Morał z filmu taki - mimo że bez problemu przełkniesz pakę apapu to lepiej nie schodź do piwnicy :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Lut 2009, 14:46 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Przenoszę do głównego.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group