Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2008, 05:46 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2008, 16:14
Posty: 40
Miejscowość: Biała Podlaska
Heh, dobry film :D. Czemu babki się nie udawały? Bo piach był suchy :D. Pomysł genialny - dziecko reaguje jak dziecko i widzi jak dziecko. 5/5!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2008, 14:43 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Zgadzam się z Maciejem, film ma przekaz dość oczywisty. Pokazany abstrakcyjnie, ale film jest merytorycznie bardzo prosty. Jest raczej pokręcony niż enigmatyczny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2008, 15:09 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 24 Wrz 2007, 09:23
Posty: 160
Miejscowość: Lublin
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego odkrycie przez dziewczynkę mokrego piasku to takie traumatyczne przeżycie? Jeżelibym był dzieckiem i odkryłbym mokry piasek, z którego mogę lepić babki, to bym się cieszył.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Gru 2008, 11:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Myślę, że to jest pewnego rodzaju niedopracowanie fabularne. Tutaj chodzi ogólnie o odkryciu prawdy, nawet o czymś, co wydaje się fantastyczne. Coś jak american dream - z wierzchu wspaniałe, a jak ktoś zaczyna to realizować, to klops. Jeśli jest tak jak mówię, to przykład z babkami z piasku jest rzeczywiście troszkę nieprzemyślany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2009, 19:39 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 08 Maj 2007, 14:28
Posty: 68
Miejscowość: Wrocław
Dla mnie to nie musi mieć żadnego sensu. Dobrze się ogląda i to mi wystarczy. Jeśli forma równoważy się z treścią, no to wtedy jest idealnie. Ale jeśli forma jest tak wysunięta na pierwszy plan, to logiczne, że fabuła ma znaczenie drugorzędne. Gdybym miał oglądać konkretną fabułę to nie chciałbym, żeby forma przysłaniała treść (wiadomo, że to przeszkadza w odbiorze) ale skoro już oglądam taki eksperyment to jest na odwrót: nie potrzebna mi jest żadna głębsza treść.

Pozdro


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2009, 10:55 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 04 Lis 2008, 11:21
Posty: 18
Miejscowość: Wa-wa
Mnie też, niestety umknęła pointa. Zwróciłam za to uwagę na niezłą jakość zdjęć i fajny montaż.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2009, 17:11 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Skoro już się kręcę po okolicy to zajrzałem i tutaj. Do tej pory skutecznie zniechęcała mnie nazwa grupy.

Film interesujący. Sporo dobrych ujęć ale montaż cokolwiek średni. I nie chodzi mi tu o podręcznikową poprawność. Wprost przeciwnie - niektóre kadry i sklejki montażowe są takie trochę niezdecydowane i nijakie. Przywaliłym bym mocniej w paru miejscach.
W okolicy 1:00 (widok z góry) jest pięknie zaczynający się dojazd który za szybko się kończy.

Poza tym jest to spójne dzieło. Trochę odjechane i... bogowie na co mi przyszło ale nasunęła mi się ta sama interpretacja co PPM czyli interpretacja świata oczami dziecka więc chyba coś w tym jest. Konsekwentna i logiczna abstrakcja to rzadkość w większości niezależnych filmów. Przesłanie typu "pij mleko" to to nie jest ale mamy bardzo ciekawe studium poznawcze i to jest moim zdaniem istotna zaleta.

Mnie się podobał (może tradycyjnie bym trochę skrócił) choć jak wiadomo, fanem ambitnych czy awangardowych filmów nie jestem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group