Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Film pt.: "MATRIXMATYKA"
PostWysłany: 30 Paź 2008, 01:23 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 11 Sty 2008, 17:18
Posty: 17
Miejscowość: Wroclaw
Wiatm,

Chciałbym zaprezentować swój kolejny film, który startuje w konkursie. Konkurs pt.: "Matematyka Nie Kończy Się W Szkole" a film nosi tytuł "MATRIXMATYKA". Oto link:

http://uk.youtube.com/watch?v=lNUP-LaidqU

Prosze o opinie, porady, uwagi.

Dziękuję
Jakub


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Paź 2008, 20:06 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Przypomina trochę filmy edukacyjne z serialu o "Simpsonach" (świat bez cynku itp.)

Brakuje mi większego zróżnicowania kadrów. Mało cięć sprawia, że film wydaje się dłuższy i nudniejszy niż jest w rzeczywistości. Dzwięk... no cóż, kłania się zakup mikrofonu.
Sympatycznie, poprawnie ale brakuje jakiejś "ikry" zwłaszcza w zdjęciach (ale dobrze, że ze statywu).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2008, 00:29 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 11 Sty 2008, 17:18
Posty: 17
Miejscowość: Wroclaw
santi napisał(a):
Przypomina trochę filmy edukacyjne z serialu o "Simpsonach" (świat bez cynku itp.)

Brakuje mi większego zróżnicowania kadrów. Mało cięć sprawia, że film wydaje się dłuższy i nudniejszy niż jest w rzeczywistości. Dzwięk... no cóż, kłania się zakup mikrofonu.
Sympatycznie, poprawnie ale brakuje jakiejś "ikry" zwłaszcza w zdjęciach (ale dobrze, że ze statywu).


Mikrofon sobie kupiłem - RODE NTG-2 ponoć jak na moje potrzeby wystarczający ale działać zaraza nie chce, chyba będę musiał reklamować, tak więc faktycznie dźwięk idzie z wbudowanego mikrofonu i to się rzuca w ucho.

Dzięki za komentarz
Jakub


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 31 Paź 2008, 16:04 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Przede wszystkim, gratuluję dobrego pomysłu. Najlepsza była kobita na przystanku - "Idiocracy" Mike'a Judge'a mi się skojarzyło :)

Dźwięk:

Najważniejsze jest to, aby dźwięk był czytelny - tzn. żeby było słychać co mówią, i to się udało. Oczywiście, mogło być lepiej, bo słychać szumy, ale na moje ucho to nie mikrofon jest problemem, lecz ARW/AGC (Automatyczna Regulacja Wzmocnienia / Automatic Gain Control). Jeżeli masz w kamerze możliwość wyłączenia tego, to wyłącz koniecznie.

AGC działa w ten sposób, że automatycznie wzmacnia lub tłumi dźwięk tak, aby utrzymywał się mniej więcej na równym poziomie. Taki dźwiękowy odpowiednik automatycznej przesłony. To jest dobre do użytku domowego - po prostu włączasz kamerę i kręcisz jak leci, nie przejmując się ustawianiem poziomów, potem postprodukcją, itd. Nieprzypadkowo AGC jest seryjnie wstawiane do wszystkich modeli kamer amatorskich.

Niestety, jak kręcisz coś poważniejszego niż home video, to AGC jest kulą u nogi. Kiedy jest cisza - na przykład między kolejnymi wypowiedziami w dialogu - AGC wzmacnia wszystkie dźwięki otoczenia, czyli np. szum wiatru lub samochodów. Słychać to było szczególnie w scenach plenerowych. Ponadto AGC niemiłosiernie wzmacnia pogłos. Pierwsza scena: dziewczyna siedzi w kącie, który jakiś tam pogłos generuje, a AGC tak to wzmacnia, że słychać jak w kościele. Nota bene gołe ściany, a zwłaszcza tworzące kąty proste, bardzo odbijają dźwięk, dlatego należy ich unikać.

Aha, w wyrazie "matematyka" akcent pada na trzecią sylabę od końca, nie na drugą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Lis 2008, 14:17 
Offline
Kamerzysta na Weselach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2008, 16:14
Posty: 40
Miejscowość: Biała Podlaska
Świetny pomysł :D. Padłem ze śmiechu jak zobaczyłem rozkład jazdy autobusów. Ogólnie nie mam zastrzeżeń - zapewne z wrażenie w ogóle nie dopatrzyłem się błędów... chyba, że z dźwiękiem na polu. Gratuluję pomysłu!

grzes napisał(a):
Aha, w wyrazie "matematyka" akcent pada na trzecią sylabę od końca, nie na drugą.


A mi się zdawało, że tak jest z każdym polskim wyrazem :D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Lis 2008, 14:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Zdecydowanie nie z każdym. Większość akcentuje się na drugą sylabę od końca, ale są wyjątki. "Matematyka" to jeden z nich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Lut 2009, 22:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Przepraszam, że dopiero teraz obejrzałem. :oops:

Było warto. Pomysł ŚWIETNY. Nareszcie powiew świeżości i jakaś oryginalna myśl. Dla mnie filmik nie był ani za długi ani za krótki - nie nudziłem się.

Teraz o mojej działce, czyli o aktorstwie.
Bardzo dobrze, że pojawiła się pani na przystanku, bo pokazała coś bardzo ważnego. Dobry aktor potrafi zabłysnąć nawet będąc kilka sekund na ekranie. Nie twierdzę, że ta pani ma jakiś megawarsztat (bo tego nie wiem), ale spisała się na medal. To jej "jeszcze wcześnie" stworzyło ogromny banan na mojej facjacie. Główna bohaterka z kolei miała wiele śmiesznych kwestii, całe 3 minuty na ekranie, a nie uśmiechnąłem się ani razu. Bardzo drewniana. Kwestia posiadania "tego czegoś".

Technicznie było słabiutko. Kiepski dźwięk, denerwujące szumy zmieniające się co scena. Obraz często mdły, pokój dziewczyny w ogóle nieprzemyślany, pustka. Niezłe były sceny w pozostałych pomieszczeniach i na peronie.

Ogólnie podobało mi się bardzo mimo niedociągnięć technicznych - widać, że lubicie to co robicie. Nie każdemu chciałoby się targać biurko na łąkę :wink:

P.S. Wy naprawdę pijecie te siki ukryte pod nazwą Costa? To najgorszy sok jaki kiedykolwiek piłem! :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 12:01 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Cytuj:
P.S. Wy naprawdę pijecie te siki ukryte pod nazwą Costa? To najgorszy sok jaki kiedykolwiek piłem! :mrgreen:

Co chcesz? To jest niskobudżetowy film. Gdyby nie był przeznaczony dla uczniów szkół, to byłoby piwo "Rycerz" z Biedronki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Lut 2009, 16:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Costa wcale taka tania nie jest, przecież jeden litr jest gratis :mrgreen: Swoją drogą nieźle robią debili z ludzi tą "promocją". Soki z Biedronki są o wiele smaczniejsze od Costy, przynajmniej mają jakiś tam posmak owoców. Ale zakończmy ten offtop :wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group