Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 03:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Boshetunmai
PostWysłany: 01 Paź 2008, 18:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Z dumą prezentuję najnowsze dzieło mojej grupy filmowej - Boshetunmai. Miłego oglądania i czekam na opinie

http://www.vimeo.com/1859168

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 01 Paź 2008, 19:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Małe pytanko : jak oceniasz swój film? Z czego jesteś dumny a co według Ciebie będzie źródłem ataków w tym filmie?


Ostatnio edytowany przez PoProstuMaciek 01 Sty 1970, 01:00, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 08:44 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Nie za bardzo rozumiem sensu pytania. Na pewno "źródłem ataków" będzie dźwięk, ale nad tym pracujemy. A oceniam go całkiem pozytywnie. Jako pastisz zachodnich filmów akcji prezentuje się wg. całkiem pozytywnie. Ale co myślą inni? Bo przecież po to go tu wstawiłem :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 18:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Moore napisał(a):
Na pewno "źródłem ataków" będzie dźwięk, ale nad tym pracujemy. A oceniam go całkiem pozytywnie


Dźwięk jest skopany na całej linii. Masz m.in przesterowaną czołówkę i to bardzo.
W filmie jak zwykle amatorsko brzmi filmowy sound. Po raz kolejny rozumiem, że nie było dźwiękowca i muzyka. Przestery Panie a i scenografia mało wyszukana. Aktorstwo jak na film amatorski średnio mi się podobało. Tzn nie miało nic wspólnego z prawdziwym.

"Czy ja dobrze słyszałam? Dla Ciebie bejbe..." Oj wybacz proszę, ale nie mam już cierpliwości dalej oglądać. Dialogi nie do strawienia, scenografia, dźwięk i muzyka - wybacz - nie zachęciło mnie to do oglądania dalej. Tzn, nie zainteresowało. Wyłączyłem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 19:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Jakieś inne opinie? A co do aktorstwa to wierz lub nie, ale odtwórca głównej roli dokładnie w taki sposób zachowuje się jako człowiek. Taki charakter. "bejbe" dodał sam, co zresztą całkiem mi się podobało. Ta postać ma jakiś konkretny charakter, zresztą jak myślę tak jak i pozostałe. A zarzutu w kwestii secnografii nie za bardzo rozumiem. To jest prawdziwy, normalny klub, nie budowaliśmy go od zera. Gdyby tak było można by tu rozmawiać o "scenografii". W tej sytuacji mamy raczej "lokację" :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 20:12 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Moore napisał(a):
Jakieś inne opinie? A co do aktorstwa to wierz lub nie, ale odtwórca głównej roli dokładnie w taki sposób zachowuje się jako człowiek. Taki charakter. "bejbe" dodał sam, co zresztą całkiem mi się podobało. Ta postać ma jakiś konkretny charakter, zresztą jak myślę tak jak i pozostałe. A zarzutu w kwestii secnografii nie za bardzo rozumiem. To jest prawdziwy, normalny klub, nie budowaliśmy go od zera. Gdyby tak było można by tu rozmawiać o "scenografii". W tej sytuacji mamy raczej "lokację" :P


Mnie chodzi o pewne poczucie estetyki, którego nie jesteś widocznie w stanie dostrzec. Dialogi i miejsce akcji dla mnie, dźwięk i muzyka (w dodatku przesterowana) dyskwalifikuje film na starcie. Za dużo wpadek jak na pierwsze minuty sprawiły, że nie zachecił mnie do dalszego oglądania. Film ma sie sam bronić....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Paź 2008, 20:28 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Pościgi, strzelaniny i Dwa Światy. Po prostu film kręcony w lesie. W tak pięknych okolicznościach przyrody trzeba mocno wysilić makówkę, żeby wyobrazić sobie inne światy – taką matrixową nadbudowę.
Co tu dobrego napisać? Tego typu filmy albo się przyjmuje z dobrodziejstwem inwentarza, albo odrzuca w całości.
Tego filmu nie da się nie lubić, za dużo w nim zapału i pasji, prostego „zróbmy film”. Trzeba tylko lekko zmrużyć oczy... i kupić tę naiwność ze wszystkimi niedociągnięciami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2008, 12:30 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Również mógłbym ponarzekać w niektórych kwestiach ale jako mniej wymagający forumowicz dostrzegłem w tym filmie całkiem fajną możliwość rozrywki na te kilka minut i bawiłem się całkiem dobrze.Najbardziej irytował mnie dzwięk.Pozdrawiam i życze powodzenia przy następnych projektach.


Ostatnio edytowany przez rapisso, 10 Paź 2008, 20:28, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Paź 2008, 12:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Przy najnowszym filmie dźwięk zdecydowanie będzie lepszy :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2008, 12:31 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Mam taką nadzieje bo z przyjemnoscią oglądne coś Waszego z lepiej zrobioną stroną audio.Żeby moderatorzy nie zarzucili mi tu że wypisuje zbyt krótkie myśli i opinie,zadam kilka pytań.A więc:
1.czym kręciliście?zwykłą cyfrówką miniDV?
2.ile trwało "pisanie" scenariusza?
3.gdy TA pani "przybysz" opowiadała o tych światach etc. na tej polance i mówiła dość dużo,w miarę płynnie i chyba najlepiej z wszystkich w tym filmiku nie czytała przypadkiem z czegoś tego?przy scenie na polanie odniosłem takie wrażenie.
POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2008, 18:00 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Odpowiadam:
Kamera - Sony cyfrowa miniDV z obiektywem Zaisa
Scenariusz powstawał około tygodnia (ale oczywiście uległ poważnym zmianom na planie)
Pani "przybysz" czytała z kartki :P Ale jak dla mnie to niestety ona wypadła najgorzej. Mówiła za cicho (trzeba było ją podgłaśniać kilkanaście razy - stąd szumy) i bardzo bezpłciowo. Jedynie wyglądała seksownie jak TombRider :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2008, 20:25 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Wiedziałem,ten Jej wzrok był skierowany nazbyt w jedną strone,a przecież mówiła do dwóch osób.Wynikało by że kogoś olała :lol: ale zbyt skomplikowanie mówiłą jak dla mnie żeby było to z głowy."Zwyklutkim" miniDV,yfff,czyli nie wszyscy popadli w nałóg kręcąc HDV,i tłumacząc to że taka jest moda teraz na HD.A co do Pani "przybysz" jeszcze to może rzeczywiście dałem się oszukać jej seksapilowi.... :oops:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Paź 2008, 21:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
I tak miało być ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 06:33 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
Link nie działa ... :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 07:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Mi działa... Ktoś jeszcze ma taki problem? Może to była kwestia przeciążenia łącza albo co...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Paź 2008, 11:03 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Zacznę od aktorstwa. Uważam, że całkiem w porządku (poza kilkoma zgrzytami - patrz niżej). Nie ma żadnego recytowania wykutych dialogów, jak w większości filmów amatorskich - ci ludzie się wczuwają. Już od początku się dobrze zaczyna, jak ten gruby szef pali papierosa. Postacie też dobrze podobierane - fajnych masz aktorów. Szczególnie Emilia fajnie gra - tak ekspresyjnie.

Zgrzyt pojawia się, jak Piotr znajduje zemdloną dzierlatkę i ją cuci (tu jest wspaniale! najpierw tętno, potem wszystkie kończyny w górę itp.), ona wydaje z siebie okrzyk (dobrze), ale on - nie wiadomo czemu - bezwładnie obala się na bok. Lepsze byłoby kopnięcie w brzuch obydwoma glanami, a jeszcze lepsze nakręcenie tego w bliższych planach.

Kolejny zgrzyt - Emilia się przejęzyczyła na "od początku wydawała mi się podejrzana". Ale to nie jej wina. To wina reżysera, że nie zarządził powtórki tego ujęcia. Albo montażysty - wziął nieudane.

Na 15:37 jest łypnięcie w kamerę. Potem jest błąd montażowy "rozliczyć się z panią Leną-ną" (drugie "ną" jest najwyraźniej z kolejnego ujęcia).

Dialogi. "Jak się tu znalazłaś?" "To trochę głupie (...) powiedzmy, że ktoś chciał mnie zabić. Tylko nie mam bladego pojęcia dlaczego?". Trochę kojarzy się z Edem Woodem: "Jedno jest pewne. Inspektor Clay nie żyje, został zamordowany, i ktoś jest za to odpowiedzialny" :) ma swój klimat.

"Dla ciebie, bejbe..." - to było bez wątpienia dobre. Prawdziwi macho właśnie tak mówią. A przynajmniej na filmach.

Ogólnie scenariusz dobry. Fajna intryga, fajne wciągnięcie przypadkowego statystycznego obywatela w akcję, fajna zdrada, i całkiem sympatyczny epilog :)

Jeden problem ze scenariuszem: trudno mi uwierzyć, że agenci w taki sposób chcieli zabić głównego bohatera - w biały dzień, pod knajpą, i jeszcze nie mieli przyszykowanej broni, tylko wyciągali ją zza pazuchy na tyle długo, aby gościu zdążył się zorientować co się dzieje i dać nogę. Można to było inaczej rozwiązać.

Czołówka bardzo fajna, ale coś się niedobrego dzieje z aspektem - zatrzymany obraz jest lekko spłaszczony względem poprzedzającego ruchomego.

Dźwięk faktycznie schrzaniony na całej linii: przesterowane wybuchy, otwieranie walizki tylko na lewym kanale, wszechobecne szumy, niewyraźnie słychać co mówią... A najgorzej jest jak gościu wbiega do knajpy, i krzyczy do barmana, a w tym czasie gangsterzy strzelają i dobijają się do drzwi. Nie dość, że i bez tego nie można zrozumieć, co on krzyczy, to jeszcze leci hałaśliwa muzyka, która dodatkowo wszystko zagłusza. I to nie jest wina Pani Przybysz, że były szumy. Niektórzy po prostu gadają cicho, i trzeba im wtedy dać mikrofon bliżej. Owszem, można im kazać się drzeć, ale wtedy zapomnij o naturalności i wiarygodności wypowiedzi.

Stawiam wniosek przeniesienia tego filmu z poczekalni do głównego działu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group