Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Marta" reż Adam Uryniak - nowy film Butcher's Fil
PostWysłany: 11 Sie 2008, 19:09 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 24 Sie 2007, 19:15
Posty: 5
Miejscowość: Kraków
Zapraszam do obejrzenia nowego filmu grupy butcher's films - pt. "Marta"
reżyseria: Adam Uryniak
Scenariusz: Olga Bielańska
Zdjęcia: Artur Michalik
Muzyka: Mateusz Musiał, Wojciech Zacharski i The Blush
czas trwania 54 min
wielkość pliku 350mb
Historia o sercowych i zawodowych rozterkach tytułowej Marty - studentki z Krakowa.

film można znaleźć pod tym adresem:

http://www.bf.art.pl/index.php?pid=filmy&id=52

zapraszam do oglądania i komentowania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Sie 2008, 11:01 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
witam,

film ściągnąłem, własnie oglądam. Napiszę co myślę :wink:

Na -

Główna bohaterka niewyraźnie mówi - co jest dużą wadą
muzyka - już kiedyś napisałem - flaki z olejem. Nie da sie tego strawić,
vocalista coś mamrocze w kółko, pętla gitarowa powtarzająca jeden schemat,
potem słychać taki underground, jakoś nadający klimat filmu.
dźwięk - daleki, słychać akustykę wnętrz - słychać również, że nie mieliście dźwiękowca,szumy słyszę już na komputerowych głośniczkach, a nie na zawodowym sprzęcie.
Aktorstwo - nawet naturalne, ale amatorskie.
Niewątpliwie jak na amatorski film, jest zdecydowanie za długi.

Na +

Sympatyczna główna bohaterka, widać bardzo dużo pracy i skończony projekt co jest również jakimś sukcesem.

Sytuacje w filmie: Barman rozmawia z klientem, że rozmawia z koleżanką i nie poda mu kawy, przy tym mówi: "trochę kultury" - chłopaki, to się kupy nie klei
Film widzę taki a'la telewizyjny serial, o rozterkach bohaterów. Irytująca postać łysego geja, wzbudzał tylko we mnie negatywne emocje. Taka z niego "prawdziwa baba", pewnie napiszecie, że tak chcieliście, ale pokazując w ten sposób geja, chyba nie zdobędziecie sobie sympatii mniejszości sexualnych (to moja osobista opinia).Po raz kolejny gej spławia kolejnego klienta. Ciekawe :wink: Z dźwiękiem co raz gorzej, trzeba sie domyślać czasem co mówią. Gej nie umie palic papierosów :!: Co za przyjemność z palenia bez zaciągania?
Jak się Marta budzi po imprezie, fajna retrospekcja. Marta trochę imprezowa jest :wink:
Nie obejrzałem filmu jeszcze do końca, ale niewątliwie zobaczę go po moim powrocie i dopiszę jeszcze swoje odczucia. Myślę, że to +, że chce wrócić do waszego filmu i go dokończyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2008, 01:00 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Bardzo miły, ciepły, krakowski film. Dobrze się to ogląda i nawet do niektórych scen chce się wrócić. W klimacie przypomniał mi film ‘Samotari’ (Samotni) D. Ondricka (być może ze względu częstokroć palonego ziela), ale nie tylko. Historia o Marcie jest prawdziwa w pokazaniu życia młodych ludzi (ma taki socjologiczny zaczep), jednocześnie pełna humoru z happy endem.

Kilka myśli w trakcie i po obejrzeniu:

Film trochę za mało potoczysty na początku.

Barman-gej pokazany w sposób przerysowany i stereotypowy – taki wesołek. Ale przez to ma moc wspierania swojej koleżanki. Uwaga! Kiedy barman rozmawia, klientów nie obsługuje się!

Dialogi miejscami świetne, szkoda aż że czasmi tak mało słyszalne.

Że Marta pisana Jankowi a dwa geje się złączą, to bardzo czytelne.

Główna bohaterka gra dość konsekwentnie.

Marta: no tak nie pamięta się co się robiło na imprezie - kac nie tylko alkoholowy!

Kiedy Janek rano zostaje wyproszony z kawą za drzwi – dla mnie świetna scena - krótka dosadna. On ma ochotę na coś więcej (jak każdy facet z postawionym do góry kołnierzykiem), ona chce szybko uciąć tę znajomość a o poprzedniej nocy szybko zapomnieć.

Sceny z miasta - „na plus”, fajniej byłoby widzieć więcej Krakowa, który mógłby stać się dodatkowym bohaterem filmu.

Podoba mi się wstawka o pijanych Anglikach.
Żałuję że pili Lecha, a nie Warkę Strong, chyba że to był product placement.
Kapitalnie zagrana postać Majewskiego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2008, 12:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
TokyoMan napisał(a):
Barman-gej pokazany w sposób przerysowany i stereotypowy – taki wesołek. Ale przez to ma moc wspierania swojej koleżanki. Uwaga! Kiedy barman rozmawia, klientów nie obsługuje się!


Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Ja myślę, że jak barman jest w pracy to musi wykonywać swoje obowiązki. Nie mniej dzięki za wyjaśnienia.

TokyoMan napisał(a):
fajniej byłoby widzieć więcej Krakowa


dokładnie, ja też poczułem lekki niedosyt, fajnie Kraków pokazano w "Nie kłam kochanie".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Sie 2008, 20:33 
Offline
Kaskader w Bollywood

Rejestracja: 10 Lip 2008, 21:19
Posty: 105
Nie jestem na bierząco, ale inne filmy z ‘Krakowem w tle’ to: ‘Anioł w Krakowie’, ‘Zakochany anioł’ (tam już dla kontrastu pojawia się Warszawa) czy ,Vinci’.

Oczywiste dla mnie, ale może z kontekstu tego co napisałem to nie wynikało, chodziło mi tylko o filmowego barmana – postać - która jest nieco impertynencka, ale w gruncie rzeczy jest w tym filmowym świecie tolerowana. Niesprawiedliwe wydaje się to, że mimo swojego zachowania (barman traci klientów) to on zostaje, a Marta musi opuścić pracę.

No ale nie koncentrujmy się tylko na tej postaci. Niektóre z epizodów w wypożyczalni było zagranych z werwą i talentem. A co z rolą Marty? Dla mnie bardzo naturalnie i dobrze zagrane, z charakterem.

Atutem filmu jest to że nie poszedł w stronę twórczości K.Grocholi. Ma taki studencki, niezależny ‘pazur’.

[ Dodano: Czw Sie 28, 2008 8:44 pm ]
Tyle roboty włożyliście w ten film a tu odpowiedzi z strony formuowiczów żadnej, no ale Marta - młoda Polka pracująca – to nie Batman, może superhero, ale tylko Polskiej codzienności.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group