Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "KONSUL" czyli amotorski film z polityką w tle
PostWysłany: 02 Maj 2008, 13:55 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Witam!!!Chciałbym zaprosić wszystkich odwiedzających to forum do oglądnięcia naszego pierwszego filmiku.Film z zamierzenia miałbyć czymś z kina akcji z polityką w tle.Jest to nasz pierwszy filmik dlatego mam prośbę o komentowanie go i dawanie konstruktywnych porad,wskazówek jak i słów krytyki.

A oto linki gdyż filmik jest narazie w dwóch częściach a ostatnia powoli jest w realizacji:
1. http://pl.youtube.com/watch?v=FCLE94kiDKo
2. http://pl.youtube.com/watch?v=ALq_s8WIISM&feature=related

Mam nadzieję że się spodoba!!!Czekam na opinie i krytykę!!!
Pozdrawiam!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 14:32 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 23 Lut 2008, 15:47
Posty: 193
Miejscowość: Pruszków
Odcinek 1.
Na początku nie pasuje ta "piosenka". Trochę za dużo jest "uciętych" głów. Przy strzale w głowę przydałoby się zrobić jakąś krew, chociażby na komputerze. Potem scena w samochodzie: leci ładna muzyka i nagle nie wiadomo czemu gaśnie. Zupełnie nie słychać co mówią bohaterowie (może mam coś z słuchawkami). No i na koniec skoro już nie dałeś swojej muzyki, to trzeba było chociaż jakąś mniej rozpoznawalną, a nie z "Zagubionych".

Odcinek 2.
Ciemno, nic nie widać. Słychać co mówią bohaterowie, ale jakość dźwięku słaba. W scenie kiedy Mike Garrison walczy w Wietnamie, w tle leci sielankowa muzyka. Cały czas słychać pracę kamery i wiatr. Podczas walki w ruinach bardzo przeszkadza trzęsący się obraz. Skoro stać was na stroje żołnierzy i karabiny, to można było kupić albo zrobić jakiś najprostszy statyw naramienny. Niestety nic z tego filmu nie zrozumiałem. Trzeba jednak przyznać że fajne te ruiny.

Tutaj działające linki:
Odcinek 1. http://pl.youtube.com/watch?v=FCLE94kiDKo&feature=related
Odcinek 2. http://pl.youtube.com/watch?v=ALq_s8WIISM&feature=related


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 15:06 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
I o to właśnie chodziło,krytyczne spojrzenie na całość a nie cukrowanie że wszystko "wypas" etc.
Jednak myślę że nie najgorszy pomysł i wykonanie jak na totalny początek z kamerą,grą aktorską i montażem.Czekam na więcej opini i dzięki za wszystkie z góry.
Pozdrawiam!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 15:41 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
witam

Na -

-Masz skradzioną muzykę w tle
-Masz różną głośność muzyki oraz jakość co po niektórej karygodna
-straszne dłużyzny, - np. scena nr1
(qrde facet idzie i idzie i dojść nie może.....)
- kadrowania w ogóle nie ma - z resztą - ciężko mi coś na + napisać o operatorce
- dźwięk koszmar itd

Dotrwałem do 1min30

Jak na początek bardzo kiepsko. Poczytaj proszę o sztuce filmowania. Ciężko mi było napisać cokolwiek na +

ps. Zawsze staram się widzieć coś na + tutaj niestety poległem w "bojach" :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 17:10 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
kiepściutko.... naprawdę słabo... minusy zostały wymienione przez poprzednika na plus nie ma nic...

.. czeka was jeszcze dużo pracy, bardzo dużo.. najlepiej zacznijcie od czytania książek i nie tylko tych o sztuce filmowej

film oceniam na 0.1/10... daje jedną dziesiątą punktu za to że coś robicie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 17:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Scenariusz: 4/10
Reżyseria: 3/10
Pointa: 3/10
Gra aktorska: 5,5/10
Montaż: 3/10
Muzyka 1/10 - nie ma nic bardziej irytującego niż ta muzyka
Operatorka: 1,5/10

Średnia: 3,0

1- beznadzieja
2- bardzo słabo
3- nędza
4- słabo
5- powyżej oczekiwań
6- dobre
7- niezłe
8- bardzo dobre
9- świetne
10- mistrzowskie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 17:50 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
I to mi się podoba,pełna krytyka.Nie oszczędzająca nieczego i nikogo.Chce jednak zaznaczyć iż filmik(tak filmik,nie nosiliśmy się jeszcze z zamiarem zrobienia filmu),był z założenia stworzony pod serwis YT,i stworzony został już jakiś ładny czas temu.Od tego czasu wiele czytałem,czytałem i raz jeszcze czytałem wszelakiej maści artykułów o operatorce,o tworzeniu scenariuszów oraz montażu.I wydaje mi się iż wiele się od tamtego czasu nauczyłem,i mam nadzieję że jeszcze więcej się nauczę w przyszłości.Aż dodam tu swoje motto jakim się ostatnio kieruje,i które sam wymyśliłem(no co pochwalić się nie można)."Dążąc do perfekcji,nigdy jej nie osiągniesz.I dobrze,bo zawsze będzie co poprawić".A otworzyłem ten temat na tym forum dlatego iż od pewnego czasu z uwagą czytam tu wszelakie porady etc.I zauważyłem iż jest tu masa ludzi w porównaniu z innymi forami która zna się na rzeczy i siedzi w temacie.Ujmijmy to "profesjonaliści",i właśnie ów profesjonalistom chciałem przedstawić ten filmik jako element nad którym mogą się pastwić dowoli.Wiele osób mówiło mi że dzwięk jest do bani etc,i mieli racje,tylko ja też to wiedziałem i to od początku.Fakt poruszania kamerą też mi doskwierał.Sama kamera nie była cudem.Ale ludzie ekonomi nie oszukam,i nie tylko ja ale ze względu iż nie należe do osób z grubym portfelem,ba nie często coś w nim bywa(jestem uczniem) dlatego względy finansowe po części ograniczyły jakość tego filmiku.Wiadome że VHS to nie HDV,mikrofon wbudowany nie jest markowym produktem zawieszonym nad głowami aktorów.A statyw też swoje kosztuje,zwłaszcza dobry.Nie mówiąc już o czymś co pozwoliło by na płynny ruch kamery i zabawę na planie w najazdy i odjazdy kamery,zamiast zabawy tzw,ZOOMEM.Ciężko jest na początku zrobić coś super.Zresztą kto na tym forum uważa iż jego pierwszy filmik był arcydziełem niech napisze i da światu zobaczyć?No czekam.
A na koniec raz jeszcze dziękuje za uwagi i mam nadzieję że jeszcze razem wiele się nauczymy.Pozdrawiam!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 18:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Dobrze, że masz dystans do tego co robisz, i że umiesz sobie wytknąć wszystkie (cała masa) błędów. To dobrze rokuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 19:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2008, 17:27
Posty: 542
Miejscowość: Pruszków
Tak jest, samokrytyka to ważna rzecz. Niestety, ale tzreba się przyzwyczaić, że na
k!a głównie wytyka sie błędy, a zalety często się pomija. Może to być czasami przykre, bo wkłada się multum pracy w film a ktoś nie zostawia na nim suchej nitki. Pomijając to wszystko trzeba jednak przyznać, że krytyka bardzo pomaga i tworzy coraz lepsze filmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 19:50 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
hahah ja pamiętaj swój jeden z pierwszych nazwijmy to filmów... nazywał się RZniwiaRZ .....hahha to to było cudo o jezuniu chrystuniu.. haha.. umiescil bym z checia ale pewnie nie przejdzie przez cenzurę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 02 Maj 2008, 20:08 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Dystans do tego co się robi jest jedyną rzeczą dzięki której nie zwariujemy kompletnie popadając w samozachwyt lub nazbyt brutalną krytykę.A co do Waszych pierwszych produkcji to z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej?Od jakkiej tematyki zaczynaliście swój debiut?Jaki był nakład finansowy i czasowy?Jeśli ktoś dysponuje swoją pierwszą produkcją to proszę o zademonstrowanie.Być może byłby to dobry wzorzec do nauki kilku rzeczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Maj 2008, 09:38 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
ja zaczynałem od 1 minutowych filmów... to jest dobra szkoła... nauczysz sie podstaw montażu i ciekawego , szybkiego montażu żeby opowiedzieć historie obrazem bo to jest podstawa w robieniu filmów... porób sobie parę 1 minutowek i je tu wrzucaj a my je będziemy oceniać i tak napewo sie nauczysz a temat tak naprawdę nie jest ważny, chodzi o twoje oryginalne spojrzenie na otaczający nas świat.... np , ja taką jedną z minutowek zrobiłem o gościu który idzie przez ulice i zostaje napadnięty przez innego gościa , następnie okazuje się że ofiara się nie poddaje i wychodzi zwycięsko z pojedynku co na samym początku na to nie wskazywało.. i to trwało 1 minutkę.... to dzięki takim ćwiczeniom co nieco zaczniesz łapać jak opowiadać historię obrazem.... ok pozdrawiam i życzę udanej pracy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 03 Maj 2008, 09:45 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Bardzo dziękuje za porady,Postaram się w najbliższym czasie jaki będe mieć zrobić kilka mam nadzieje ciekawych 1minutowych filmików,a wtedy odrazu poddam ocenie "sądu najwyższego" :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Cze 2008, 20:30 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Paź 2007, 20:28
Posty: 84
Miejscowość: Warszawa
rapisso napisał(a):
A statyw też swoje kosztuje,zwłaszcza dobry.Nie mówiąc już o czymś co pozwoliło by na płynny ruch kamery i zabawę na planie w najazdy i odjazdy kamery,zamiast zabawy tzw,ZOOMEM.


Bzdura. Odpuście sobie z kolegami piwo raz czy dwa - i zrzućcie się na jakiś niedrogi statyw, nie musi to być od razu Manfrotto czy Miller, zgaduję, że nie macie zbyt ciężkiej kamery. Co do transfokatora - zakleić plastrem na stałe, żeby nie kusiło! A jak będziecie mieli dość zapału to za ok. 100 zł zrobicie sobie jazdę do kamery, w sieci jest masa tego typu rozwiązań. Generalnie - wszystko lepsze niż z ręki i z zoomem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 10:30 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
A) dłużyzna, nic się nie dzieje
B) operator coś spał, bo głowy poucinane na początku
C) znudziłem się, jak jechali autem i nic nie było słychać, co mówią


BTW: A co jest źle z zumem, a lepiej z kamerą na wózku?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 15:49 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2008, 13:44
Posty: 110
Miejscowość: Jaworzno
Jeden statyw jaki mamy to trójnożny od Hamy,ale nie spisuje się najlepiej.w szczególności płynność ujęc nie jest najlepsza,ale jednak różnica w porównaniu z ręką jest,i to znaczna.na szczęście ma się kumpla złotą rączke który w wolnej chwili pomoże Nam tworząc wózek,a co do wagi kamerki to jest ona nazbyt lekka,chyba wolałbym sam biegać z czymś co waży kilka dobrych kilogramów ale będzie miało lepszą stabilizacje obrazu i będzie mnie podatne na drgania


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 18 Cze 2008, 18:30 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2007, 21:12
Posty: 213
Miejscowość: Szczecin
Panowie , na Boga :) Co to w ogóle jest ?:) Powyżej już się nad Wami popastwili , uderzyliście się w piersi - więc wybaczone :) Postaram się jednak jak najszybciej o tym zapomnieć bo to tragedia jakas pierwszego sortu ... Pokuszę się o wypunktowanie jednak :

tragedia :
-montaż
-dźwięk
-obraz

minus:
-gra aktorska

plus/minus:
-efekty strzałów (dźwięki)

plus:
-no nie było :(

Pozdrawiam ... :oops:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group