Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Mar 2024, 12:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lut 2010, 17:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sie 2008, 15:20
Posty: 474
Miejscowość: Poznań
Drogi Rochowsky, a ja na przykład nie szukam usilnej profesjonalizacji, a jednak twoje filmy póki co mnie nie przekonują. I twoją wymówkę szlag jasny trafił, o żesz. Kino amatorskie można też zrobić fajnie, ale ty tłumaczysz swój brak warsztatu tym, że to niezależne. Niezależne = robisz byle co i ma być ok, tak? Warsztat to elastyczna kwestia. Ja nie jestem zwolennikiem ślepego dopasowywania się do standardów, ale pewne reguły są utrwalone przez lata nie bez powodu. A regułą jest już na pewno to, żeby formą nie zanudzać widza, a ty pokazałeś np. strasznie długie ujęcie drzewa. Może byłoby fajne, gdyby wprowadzało klimat do czegoś wyjątkowego, ale tu? Po co?

P.S. Albo Piotr Rochowsky, albo film Piotra Rochowsky'ego. Nie można napisać Piotra Rochowsky, choć pewnie wydawało ci się to tak cudownie amerykańskie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lut 2010, 17:54 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Mar 2008, 12:27
Posty: 21
Miejscowość: Katowice
amerykanski ty jestes w mysleniu!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2010, 00:10 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 22 Cze 2009, 18:09
Posty: 5
Miejscowość: Opole
worldidol napisał(a):
Ja nie jestem zwolennikiem ślepego dopasowywania się do standardów, ale pewne reguły są utrwalone przez lata nie bez powodu. A regułą jest już na pewno to, żeby formą nie zanudzać widza, a ty pokazałeś np. strasznie długie ujęcie drzewa. Może byłoby fajne, gdyby wprowadzało klimat do czegoś wyjątkowego, ale tu? Po co?


Trochę chyba przesadzasz, akurat w tym przypadku to czy forma nudzi czy nie, jest rzeczą subiektywną. Ty mówisz: strasznie długie ujęcie drzewa, ja powiem: długość jest odpowiednia. Kwestia potrzeby estetycznej. Jednych coś może nudzić, drugich nie, więc to słaby argument.

[ Dodano: Pon 15 Lut, 2010 00:18 ]
Rochowsky; nie używałbym od razu określenia "niezależne". Wszak niezależne to robione przez profesjonalistów za własną kasę. Już bardziej offowe czy amatorskie (co nie znaczy, że słabe). I worldidol ma rację jeśli chodzi o "film Piotra Rochowsky". Nie jest amerykański w myśleniu:)

A wracając do filmów:

"Wolne w niewoli" - zdecydowanie słabiej niż "Za oknem". Nie wkręca aż tak bardzo, komentarze odautorskie sprawiają, że film staje się oczywisty. Mogłeś pozwolić widzowi samemu pomyśleć nad interpretacją, bo tak wszystko ma wyłożone na tacy. Poza tym podobne błedy co w "Za oknem" się powtarzają. Muzyka mi się podoba, jest klimatyczna. Na plus kilka niezłych kadrów, bardzo fajnie zrobiona końcóweczka i miło się film ogląda.

"Dinner". Klasa. Naprawdę. Eksperyment czystej wody, choć czytelny w odbiorze, ale za to przemyślany i dający mocno po głowie. Technicznie zdecydowanie lepiej niż poprzednie filmy. Tylko plastikowa krówka może nieco drażnić;) Widziałem, że wrzuciłeś film na OffPlusCamera. Trzymam kciuki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 17 Lut 2010, 20:12 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 09 Mar 2008, 12:27
Posty: 21
Miejscowość: Katowice
dzieki, chce pokazac te filmiki bo na popularnych serwisach slabo z ogladalnoscia...pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group