Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 16 Kwi 2024, 19:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cyfroni
PostWysłany: 13 Lut 2008, 16:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Po ostatnim niezbyt udanym projekcie (Nowy Przemysł) przyszedł czas na opublikowanie czegoś nowego i (wydaje mi się) lepszego.

Niestety narazie wyłączność ma onet, który popełnił błąd przy zamieszczaniu materiału (16:9 zostało zwężone do 4:3)

A oto link:
http://teledyski.onet.pl/0,3195860,0,1,teledyski.html

Za klip odpowiedzialna jest przedmarańcza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lut 2008, 16:51 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Nie pierwszy i widzę nie ostatni raz popełnili tą gafę (jak im zwróciłem uwagę w sprawie mojego materiału, to poprawili, ale zapomnieli usunąć przeplot...) wniosek: dawać im zawsze 4:3

Materiał faktycznie (w porównaniu z reklamówkami NP) wygląda na lepiej zrobiony (ale aby to ocenić trzeba zobaczyć pełną jakość), ciekawa, stonowana "na zimno" kolorystyka. Co najważniejsze dla mnie - wizja współgra z fonią - ale w poprzednich produkcjach też nie mieliście większych problemów z tym.
Koncepcja: na pewno "nie informatycy" to kupią, w sumie do nich jest ten klip adresowany, ale dla mnie za dużo kroplówek, za mało kabli, za mało groteski :).
Także ogólnie jest według mnie bardzo dobrze.

(tylko muzyka... nie dla mnie (styl i słownictwo), ale to chyba nie Wasza działka :) )

edit: i gratulacje za obecność na stronie głównej Onetu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2008, 16:41 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Wiesz... wyszło przyzwoicie, tylko jedyny problem jaki czuję to taki, że niczym się nie zachwyciłem, brakowało mi czegoś.... nowego.
Wszystko w tym klipie widziałem już w innych klipach, oczywiście klip jest cacy, ale trzeba mieć na uwadze to, że videoklipem opowiada się jakąś fabułe/historię no i mi brakło właśnie czegos unikalnego :wink: Mam nadzieję że wiesz co mam na myśli.

"Nie sztuką jest powielić schematy, sztuką jest stworzyć nowy schemat". W wideoklipach można wariować na maksa, bez limitów, można było dodać jakieś szalone motywy np.: (myślę, myśle...)
- wsadzić laskę do windy i niech w niej pływa zatopiona w muzyce ze słuchawkami na uszach
- jakiś koleś wisi na szybie, która faluje, a on słucha muzyki
itd... czyli oderwanie się od schematów :wink: jakieś...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2008, 17:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Rapera poznałem słuchając "Pijanych powietrzem." Ma bardzo chwytliwy i bardzo charakterystyczny głos. Słuchając tej piosenki aż mi się krew wzburzyła. Totalnie beznadziejny: tekst jest w stylu Ewy Bem "Wysyłam SMS, literka po literce...".
Ale ja nie o tym...

Klip jaki i piosenka jest przeznaczona dla "ziomów". I tu w przeciwieństwie do "Nowego przemysłu" trafiliście w dziesiątkę. Jest psychodela i wogóle "wypas".
Teraz moje spostrzeżenia: mi się wydaję (albo mojemu monitorowi), że pierwsze ujęcia są za ciemne i zajeżdż amatorką. Poza tym jest kilka fajnych ujęć, w szczególności ten z avatara teledysku.

loopack napisał(a):
można było dodać jakieś szalone motywy np.: (myślę, myśle...)
- wsadzić laskę do windy i niech w niej pływa zatopiona w muzyce ze słuchawkami na uszach
- jakiś koleś wisi na szybie, która faluje, a on słucha muzyki

Pomysły a w szczególności te oryginalne powinny mieć to do siebie, że pasują temtycznie do klipu lub tekstu. Nie widzę powiązania...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 14 Lut 2008, 18:10 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Tak - jest za ciemne, ale wynika to tylko z winy onetu.

Niestety nie widać żadnych "efektów specjalnych", które są zastosowane w drugiej zwrotce. Jak tylko skończy się wyłączność onetu, udostępnimy to w lepszej jakości.

Co do pomysłów to trzeba pamiętać, że tak na prawdę nie najważniejsze jest to co się wymyśli, lecz to co zaakceptuje klient.

A teraz z innej beczki ;) Dla osób, które pamiętają jeszcze grupę filmową "była tu 15 minut temu" mam (wydaje mi się) ciekawą informację. Człowiek w windzie to pamiętny już Zenon, który poczuł, że musi biec. Jeden z ludzi przy komputerze to zły brat bliźniak Białego Morfeusza a za razem sam Biały Morfeusz ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 15 Lut 2008, 22:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
pipeek napisał(a):
Co do pomysłów to trzeba pamiętać, że tak na prawdę nie najważniejsze jest to co się wymyśli, lecz to co zaakceptuje klient.


Święta racja, z tą akceptacją klientów bywa naprawdę różnie. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Na komercyjne zlecenia nie patrzy się pod pryzmatem oryginalności ale czy dany produkt się podoba. Jakbym tak patrzył to bym ani złotówki nie zarobił z muzyki. Na oryginalność przyjdzie pora, kiedy będzie się miało pozycję. Poza tym własny styl twórczy to proces długotrwały.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 19 Lut 2008, 23:22 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Od dzisiaj cyfroni dostępni w trochę lepszej jakości na youtube: http://pl.youtube.com/watch?v=tlAxumidk8Q

Gdy tylko dowiem sie dlaczego nie chce mi się zuploadować na stage6, będziecie mogli obejżeć to właśnie tam w hdv ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 20 Lut 2008, 08:13 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
wrzuc na vimeo.com w HD :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Lut 2008, 10:53 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 20 Lis 2005, 21:51
Posty: 153
Miejscowość: Kraków
Z tego co słyszałem Stage6 ma być zamykane a więc na Vimeo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Mar 2008, 23:20 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2006, 01:27
Posty: 165
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Już można zobaczyć nasze "dzieła" na vimeo:

http://vimeo.com/przedmarancza


Pozwolę sobie też zaprosić wszystkich do lektury: http://przedmarancza.pl/news


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group