Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: moja czerwona motorynka - kolejna część :))
PostWysłany: 09 Lut 2008, 21:34 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
Witam

były ferie więc z nudów postanowiłem nakręcić kolejny filmik o motorynce ... :P
prosze o opinie .. co Wam sie podoba a co mniej ... :)

oto link : http://pl.youtube.com/watch?v=5-ov2XiJ350

reszte starszych filmów można zobaczyć wchodząc na mój profil
http://pl.youtube.com/user/mateuszgosc znajduje się tam również starsza wersja filmu o motorynce kręcona późnym latem :))


pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2008, 22:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Podoba mi się tylko muzyka i pierwsze ujęcia z chmurkami :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2008, 23:41 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
loopack napisał(a):
Podoba mi się tylko muzyka i pierwsze ujęcia z chmurkami :wink:


Heee dyplomata się znalazł 8)

Podzielam zdanie kolegi, filmik denerwujący (montaż) - na pewno dla ludzi z podobną pasją będzie sie w jakimś stopniu podobać.

Wyłączyłem po ok minucie...nie mogłem dalej.

No ale może ktoś inny napisze cos pozytywniejszego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 09 Lut 2008, 23:54 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
hmm na filmowiec.pl miałem dużo bardziej pochlebnych opinii ... no ale to nic nie szkodzi ... niech każdy się wypowie na temat mojego filmu :))

PS. i tu raczej nie chodziło o samą motorynkę ... lecz raczej o montaż ...

lecz zapraszam do obejrzenia całego filmiku bo w takim razie nie zwracam uwagi na takie komentarze :))

pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 00:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
mateusz_gosc napisał(a):
hmm na filmowiec.pl miałem dużo bardziej pochlebnych opinii

Ani słowa o filmowcu.pl! Tamci "zawodowcy" mnie rozwalają.

Jest pewna grupa ludzi posiadający niezły warsztat, którzy mogliby dużo zdziałać na polu filmowegu offu i dla tego forum. To montażyści kompilacji piłkarskich i filmów takich jak ten.
Mimo kilku zgrzytów mi montaż się podobał. Dynamiczny, dobrze koreluje z muzyką- coś a'la montaż "Za szybcy za wściekli". Rzuć głupoty na bok i zajmij się filmem fabularnym.

Aha... druga część filmiku do bani. Nie chciało się?


Ostatnio edytowany przez PoProstuMaciek, 10 Lut 2008, 00:16, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 00:10 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
mateusz_gosc napisał(a):
lecz zapraszam do obejrzenia całego filmiku bo w takim razie nie zwracam uwagi na takie komentarze :) )


Czy abyś uwierzył w swoje możliwości?. W trosce o miłą gościnę, zapraszam do poczytania regulaminu. Skoro wystawiasz film, musisz się liczyć z krytyką.

ps. Proszę o wypełnienie rubryki lokalizacja.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 09:42 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Administracja złowrogim okiem patrzy na filmy "robione z nudów" - więc sugerowałbym nie używać tego typu zwrotów - przynajmniej tutaj. Niemniej jednak filmik jako ćwiczenie montażowe jest w stanie się jakoś obronić. Podzielam zdanie przedmówców: mi też podobały się zdjęcia chmur. Szkoda, że film nie trzyma tego poziomu dalej:
1 - od 25 sekundy do 1:05 - te ujęcia wogóle nie pasują do klimatu muzycznego - brak płynnego, powolnego ruchu, wszechobecne przepalenia, brak ciekawych ujęć - no może jeden mały wyjątek - wydech :)
2 - od 1:05 zaczyna się dynamiczna muzyka z specyficznym rytmem - widać próbę podążania montażu w ten rytm, ale z tym jest jak z kiepskim tancerzem i kiepską tancerką - raz jedno z drugim współgra (np. 1:08-1:10) ale w wielu miejscach jakby wzajemnie deptali sobie po nogach :). Zaznaczam, że nie chodzi tylko o zgranie cięć, ale też ruchu kamery i rodzaju planu.
3 - troszkę za długi - wystarczyłoby 2 minuty aby pokazać to wszystko co zostało pokazane.
4 - cytat z opisu na Youtube: "do tego żeby zrobić samemu taki filmik trzeba się nieźle napocić (ganianie z kamerą) ..." - szczerze mówiąc nie widzę w filmiku tego ganiania z kamerą ;) - conajwyżej lekki spacerek, bo widać 2-3 lokalizacje. Pewnie jednodniowy pieszy wypad w plener (aby nakręcić np. dzięcioły w lesie) będzie na miarę "missiom impossible":)

Mam nadzieję, że nie zraziłem - bo widać pewien potencjał, widać wkład pracy w montaż, ale jeszcze sporo pracy przed Tobą - o ile chcesz być prawdziwym filmowcem :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 11:44 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
dziękuje za krytykę ... wyjaśniło mi to jakie zrobiłem błędy ... film faktycznie trochę spontaniczny bo normalnie to nie miałem żadnego pomysłu ... po prostu nakręciłem trochę materiału a później "jakoś" zacząłem montować :))


co do filmów fabularnych to odpada ... kumple leża w knajpach więc mam kręcić film o psie lub kocie :P

następny film chciałem zrobić coś jak to ... taki trailer tylko że temat o motorynce raczej się już wykończył ... po prostu nie mam teraz pomysłu :( może coś przyrodniczego ? hmmm


a co do pkt.4 to nie chodziło mi tak bardzo o ganianie tylko o to że wykorzystałem masę taśmy przez to że ułożyłem na "oko" kamerę a później przed nią jeździłem ... nawet nie wiedziałem jak to wyjdzie .. oczywiście wracanie do niej .. sprawdzanie czy materiał sie nadaje itp.. napewno mniej męczące było by gdyby ktoś inny jeździł na komarze ..

noi jak pisano mi na filmowcu MUSZĘ już zacząć używać statywu ...
a co do filmowca to raczej są tam zawodowcy skoro niektórzy pracują już połowę życia w TV a niektórzy robią takie filmy
http://pl.youtube.com/watch?v=iqQuvLY9M1Y
http://pl.youtube.com/watch?v=MrX0kXnZzes

niektóre fabularne wyżej wymienionego filmowca są lepsze niż te w TV :))


@grzesiekintro

czytałem regulamin .. ale ciągle uważam że najpierw coś obejrzyj a później to komentuj ...
nie mówię że jestem jakiś super filmowce i moje filmy są wypas ... ale to jak byś zobaczył jakiś jakiś brzydki samochód a nie sprawdził że pod maską ma np. 600KM :))


pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 12:08 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Ten pierwszy filmik powinien mieć tytuł "Kran mam, więc...". Nic specjalnego.
Autor drugiego filmu to nasz człowiek :) , który też ma parę wad.

Ja nie mówię, że masz sam kręcić filmy. Jesteś montażystą z potencjałem. Czekaj na propozycje montażu filmu. Jest tutaj specjalny dział do ogłoszeń.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 13:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
mateusz_gosc napisał(a):
@grzesiekintro

czytałem regulamin .. ale ciągle uważam że najpierw coś obejrzyj a później to komentuj ...
nie mówię że jestem jakiś super filmowce i moje filmy są wypas ... ale to jak byś zobaczył jakiś jakiś brzydki samochód a nie sprawdził że pod maską ma np. 600KM :) )


Jeśli film do mnie nie trafia i zaczyna mnie nużyć to go zazwyczaj wyłączam (choć staram się jak najdłużej wytrzymać). Nikt mnie nie zmusi na siłę, żebym oglądał coś, co mi się nie podoba.
Mnie natomiast bardzo podobały się chmury. Jak zacząłeś pokazywać motor to przestało to do mnie trafiać. Poza tym jedni lubią motory drudzy inne zabawki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 14:26 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
PoProstuMaciek napisał(a):
Ten pierwszy filmik powinien mieć tytuł "Kran mam, więc...". Nic specjalnego.
Autor drugiego filmu to nasz człowiek :) , który też ma parę wad.

Ja nie mówię, że masz sam kręcić filmy. Jesteś montażystą z potencjałem. Czekaj na propozycje montażu filmu. Jest tutaj specjalny dział do ogłoszeń.



obronie jeszcze autora wcześniejszych filmów do których dawałem linki ....

nie chcę nikogo reklamować itp.. po prostu są to jedne z filmów które się mi niesamowicie podobają .. wszystko w nim jest najwyżej klasy ...

proszę obejrzeć ten filmik (2 części)
http://pl.youtube.com/watch?v=VkUSTs-6k4Q
http://pl.youtube.com/watch?v=VkUSTs-6k4Q

jest niesamowicie przemyślany i jak widać w opisie "Film powstał na dyplom ze sztuki operatorskiej AFiT"

jak dla mnie autor jest genialny ..
a zrobienie czegoś takiego w 3D http://pl.youtube.com/watch?v=TkE6MT6BSBk
dla mnie osobiście w chwili obecnej jest nie możliwe ...
uczę się już trochę ADOBE AFTER EFECTS i minie multum czasu zanim zrobie takie proste napisy ....

a więc jednak sporo osób na filmowiec.pl jest dosłownie zawodowcami ... i większość nagrywa wesela itp... więc z tym się nie zgodzę że jest inaczej ...

jak już pisałem ... mam mało możliwości jeśli chodzi o kręcenie filmów ... nie mówię już o filmach z aktorami ... bo to jest nie możliwe ...

ale myślę że po zakupie statywu będzie o wiele ciekawiej ...

bo czym dłużej oglądam moje filmy tym bardziej mi się nie podobają (trzęsąca się kamera)

pozdrawiam :)))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 14:35 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
mateusz_gosc napisał(a):
bo czym dłużej oglądam moje filmy tym bardziej mi się nie podobają (trzęsąca się kamera)


A to naturalne - chyba każdy tak ma.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 15:26 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
mateusz_gosc napisał(a):
jest niesamowicie przemyślany i jak widać w opisie "Film powstał na dyplom ze sztuki operatorskiej AFiT" jak dla mnie autor jest genialny ..

Film "Dwa życia Sylwii W", który jest dla ciebie jest bardzo dobry, dla mnie, pod względem reżysersko-scenariuszowym jest niezjadliwym gniotem. Zdjęcie są ledwo poprawne.
Prawda jest taka, że zauroczyłeś mnie ujęciem ze swojego filmu z 0:50-0:54, które jest poetycko piękne, później było mi wszystko jedno...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 15:45 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
może robie OFF TOP ale nie mogłem się powstrzymać :)

kurcze taki mieć sprzęt :)) http://pl.youtube.com/watch?v=udxJUCzbj ... re=related
i kręcić takie filmiki :)) ale sam glidecam jest droższy od mojej kamery :((

http://pl.youtube.com/watch?v=BGK9nR28N64


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lut 2008, 15:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
mateusz_gosc napisał(a):
może robie OFF TOP ale nie mogłem się powstrzymać :)

kurcze taki mieć sprzęt :)) http://pl.youtube.com/watch?v=udxJUCzbj ... re=related
i kręcić takie filmiki :)) ale sam glidecam jest droższy od mojej kamery :((

http://pl.youtube.com/watch?v=BGK9nR28N64


Załóż sobie osobny wątek, nie śmieć w swoim topiku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 01:33 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
<wzrusza ramionami>
i co z tego, że będziesz miał steadicam, skoro jeszcze trzeba nauczyć się z nim chodzić?
i co z tego, że kamera płynie, skoro nie ma na co patrzeć
i co z tego, że jest na co patrzeć, skoro nic z tego nie wynika?
i co z tego, że coś z tego wynika, skoro to nie jest to coś?
i co z tego, że to jest to coś, jeśli to jednak nie jest dobra historia?
i co z tego, że to jest dobra historia, jeśli opowiedziana jest źle?

Aby zrobić coś takiego, jak podesłałeś potrzebne jest znacznie więcej niż sprzęt. Przeczytaj trochę forum, zobacz między innymi temat o "Poczekajce" koleżanki Igi. I co z tego, że na planie było tyyyyyle sprzętu za taaaaaką kasę, skoro nic z tego nie wyszło.

Nie jest ważne czym robisz, tylko jak robisz.
Jasne, łatwo mi to mówić, bo mam dostęp do sprzętu - ale sprzęt jest na nic, jeśli reżyseria, aktorstwo, scenografia nie będą stały na poziomie.

Film jest pracą zespołową, każdy z członków zespołu jest specjalistą w swojej dziedzinie. Nie da się wykonywać wszystkich funkcji, po prostu się nie da. Znajdź sobie kogoś do pomocy, to naprawdę nie jest takie trudne. Dobra, mieszkasz na wsi i co z tego? Są tam jacyś ludzie? Jacykolwiek? To nakręć o kimś dokument-portret.


Dobra, to tyle do ochów i achów na temat innych i ich sprzętu. Teraz pora na motorynkę.
Chmury fajne, dalej jest coraz gorzej, ale w sumie cały czas mniej więcej na jakimś poziomie. Jak na mój gust stosujesz zbyt wiele przebić czernią w montażu, to takie trochę zasłanianie się na siłę.
Widać, że chcesz, widać, że możesz poświęcić czas - bardzo dobrze, tylko znajdź sobie kogoś do pomocy. Film zaczyna się tam gdzie jest przynajmniej dwóch, a najlepiej trzech i więcej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 08:34 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
mateusz_gosc napisał(a):
hmm na filmowiec.pl miałem dużo bardziej pochlebnych opinii ...


Hehe :P bo oceniali Cię dziadki co umieją tylko wesele skręcić? :D Tu jest bardziej zróżnicowany poziom, jest pełno osób, co mają kamerę pół roku i wrzucają co popadnie..... ale są i tacy co zjedli zęby na róznych produkcjach i mają niezły dorobek w tym komercyjne produkcje :wink:

Słuchaj i bierz sobie do serca krytykę (nawet najgorszą), bo ona pomoże Ci zrozumieć i robić lepszy spektakl. Spróbuj zarazić znajomych "kręceniem" i powołaj małą nieformalną ekipę, angażuj sąsiadów, ich dzieci i miej na uwadze by nie pchać tu wszystkiego co skręcisz (tak jak inni mistrzowie... :P )... Amatorsko - dobry film robi się (uśredniając) parę miesięcy, więc nie śpiesz się, tylko kombinuj, jak tu zrobić coś extra.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 10:39 
Offline
Kręci filmy komórką

Rejestracja: 30 Mar 2007, 14:38
Posty: 11
Miejscowość: Istebna/Wisła
dziękuję bardzo za komentarze ...
z czernią faktycznie przesadziłem .... i muszę przyznać że filmik właśnie czym dłużej robiłem tym prędzej chciałem go skończyć :( przez co faktycznie widać .. czym dalej tym gorzej :(

co do filmu z kilkoma osobami to jak już pisałem .. koledzy wolą imprezki :P
a sąsiedzi to z przykrością stwierdzam że banda złodziei ... połowa była karana za pobicia itp.. ;/ no gorzej być chyba nie może ... ale na pocieszenie mam jedno ... mieszkam w istebnej czyli w niesamowicie malowniczej miejscowości .. choć mieszkam już tam 17 lat :)) to ciągle zaskakuje widokami i chyba nakręcę coś pod tym punktem ... i napewno to nie będzie jakieś filmowanie widoczków ... pomyśle nad jakimś fajnym pomysłem ... tylko muszę poczekać do lata :))) noi ciągle się uczę ADOBE PREMIERO PRO 2.0 ... wczoraj akurat odkryłem jak się ustawia kolory ... co wcześniej nie wiedziałem ...

no ale jedno jest już pewne .. statyw to muszę mieć na 100% bo jednak źle się kręci bez statywu a jeszcze gorzej ogląda ten trzęsący się obraz :/

myślę nad takim http://www.allegro.pl/item299634521_sta ... _nowy.html

aha i jeszcze jedno ...
może to na PW ob nie chce śmiecić w temacie ... a więc proszę o podesłanie linków do filmów które Waszym zdaniem są naprawde świetne ... żebym zobaczył co Waszym zdaniem jest super i co Wam się podoba ... no i również Wasze produkcje :))

pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 12:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
W tej cenie ten statyw będzie chyba spoko, pod tak lekką kamerę oczywiście.
Z filmów, które cenimy możesz przejrzeć dział hall of fame: http://forum.kamera-akcja.pl/viewforum.php?f=76


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 16:14 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Coraz mniej konkretów na temat filmu. Zamykam temat.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group