Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Animacja poklatkowa - "Śpiący gołabek"
PostWysłany: 06 Lut 2008, 17:42 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
Moja pierwsza animacja poklatkowa, która opowiada (tak jak w tytule) o gołąbku który pragnie odpocząć.
link http://pl.youtube.com/watch?v=A1haQclW_wc

Czekam na komentarze. Pozdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 17:51 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
To już było zdaje się na forum. Zrobione przez użytkownika Mrozmi. Czyżby kradzież??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Co?
PostWysłany: 06 Lut 2008, 17:58 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
To nie jest animacja Mrozmi tylko Gespo. Robilem ta animacje przez tydzien po 2 godz, najpierw wykonalem makiete a potem postac i samochod. Zdjec bylo 350, a potem montaz. Przeciez sa rozniwez inne osoby, które tworza animacje poklatkowe. :(

Za to masz racje ta nimacja byla wczesniej wystawiona na forum, lecz z nie wiadomych powodow administrator ja usunął.


Ostatnio edytowany przez Gespo, 06 Lut 2008, 18:01, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 18:00 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
OK. moja pomyłka faktycznie pod koniec jest wykonawca,ale ja już to gdzieś widziałem na forum dlatego tak mi sie zdawało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 18:03 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
Nie szkodzi. Wystaw komentarz o technice wykonania i bedzie- OK. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 18:19 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Hehe, ale kabaret, najśmieszniejsze było jak drzwi wypadły :mrgreen: Chyba za mała skala modeli :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 18:30 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 15 Lut 2007, 13:32
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
BYK ! RELIZACJA !


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 18:32 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
Tez tak pozniej stwierdzilem, mimike golabka rzezbilem wykalaczka. W przyszłosci chcialbym stworzyc cos na podobe filmu lalkowego Starewicza, ale to narazie marzenia.

Pisalem na szybie samochodu z 10 do 15 razy REALIZACJA zeby sie w koncu zmiescil i zrtobilem blad. Zmienie to na POMYSL i powinno sie zmiescic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 19:40 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
Po pierwsze ciesze się,że jest ktoś kolejny kto kultywuje na tym forum i w ogóle wszędzie animacje poklatkową.
Z doświadczenia wiem ,że to nie łatwa i bardzo pracochłonna robótka .
Ale jednak nie ocenia sie pracy tylko jej efekt, a ten jest niestety dość kiepski .
Strasznie trzęsie się kamera no i z tego co wyliczyłem (350 zdjęć) wyszło mi ,że na każdą faze ruchu przeznaczyłeś 4-5 klatek , a to zdecydowanie za mało . Powinno być 2-3 i to jest max ,żeby ruch był płynny.

Z plusów powiem ,że podobało mi się światło jakie np. zastosowałeś jako reflektor samochodu i scenografia . Modele też niczego sobie , chodź można by jeszcze popracować nad szczegółami. Jak tu już ktoś powiedział , większe modele ... a ja dodam większe możliwości . Powiedz mi jakiej wielkości miałeś modele i scenografie ?

Na drugi raz załatw sobie mocniejszy statyw ,albo w ogóle jakiś statyw i rób z niego , bo zdaje się ,że tu z niego nie korzystałeś no i rób więcej klatek na sekunde filmu (więcej faz ruchu) . Zrezygnuj też z ruchów kamery i ze zbliżeń , bo w warunkach amatorskich ciężko uzyskać je w płynny sposób . Można się myśle spokojnie ograniczyć do stałych kadrów . Skoncentruj się też nad tym ,aby wszystko na planie było lepiej przymocowane , bo strasznie ci m.in drzewa latają . Coś mi się też wydaje ,że jak robiłeś zdjęcia to dotykałeś aparatu , czy się myle ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Witam
PostWysłany: 06 Lut 2008, 20:33 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 04 Lip 2006, 11:32
Posty: 33
Miejscowość: Osie
Zagdzam sie z toba ze na fazy ruchu uzylem za malo zdjec. W koncu zwykly film ma 25 klatek na sekunde. Probowalem w kazdej scenie zrobic ich jak najwiecej, ale bylo ciezko. Calkiem mozliwe ze przez postac golobka, ktora byla malych rozmiarow. zamierzam teraz sie dobrze przygotowac z lalkami, wykonujac im nawet mechanizm twarzy.

Uzyywalem statywu, lecz jest troche kiepski. Zdjecia robilem kamera pstrykajac klatka po klatce pilotem by nie bylo widocznych drgan (lub jak w tym przypadku duzo wiekszych).

Makiete wykonalem na sklejce okolo metr na 40 cm. Tllo lasu probowalem zaimitowac czarnym workiem. Cały plan jest na zdjeciach:


Załączniki:
IMGA0924.pdf [137.13 KiB]
Ściągnięto 535 razy
IMGA0923.pdf [141.62 KiB]
Ściągnięto 557 razy
IMGA0922.pdf [177.57 KiB]
Ściągnięto 651 razy
IMGA0921.pdf [155.56 KiB]
Ściągnięto 549 razy
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group