Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosmiczny Weekend - Reaktywacja -
PostWysłany: 05 Lut 2008, 00:40 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 19:03
Posty: 22
Miejscowość: Warszawa
Witam,

prosiliście, żeby się z materiałem przespać (zrobione - prawie jak niedźwiedź 5 miesięcy) i bez emocji zmontować jeszcze raz skracając go znacznie (to również - pod nóż poszła połowa filmu). Wierzę, że teraz da sie obejrzeć do końca bez przewijania :)

Kamera: Panasonic NV-GS 75 (jeszcze, od tego roku Canon HV-20)
Budżet: 50 zł (w tym kupione 7 kilo mąki)
Zapał: bezcenny

Chętnie przeczytam nowe komentarze jeśli będziecie mieli chęć napisać nie mówiąc już o obejrzeniu.

Część 1
http://pl.youtube.com/watch?v=atAqnOXi46U

Część 2
http://pl.youtube.com/watch?v=_v2x7bTwwjI

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2008, 10:55 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Kurcze uważajmy z komentarzami, bo coraz więcej osób bierze je sobie do serca i zmienia filmy, jak się na szczęście okazje na lepsze :mrgreen: To chyba najlepsza zmiana jaka widziałem do tej pory, może dlatego że jest ich dużo. Z tego co pamiętam to poprzednim razem podobał mi się tylko bajerancki początek na tej planecie ZAX a reszta to były dłużyzny. A teraz oprócz tego że na początku przy napisach z gwiezdnych wojen lektor sie zacina i przeskakuje w związku z tym nic nie zrozumiałem co tam było, to film jak najbardziej w dalszej części nabiera tępa i robi się ciekawie. Dla mnie osobiście to historia nie jest ciekawa,ale sam sposób opowiedzenia jej myślę,że jak najbardziej prawidłowy jak na niedzielne kino familijne to trafiliście w średniego odbiorce(moi rodzice pewnie by z chęcią obejrzeli wasz film). Rozwijajcie dalej warsztat (szczególnie scenariuszowy) a będzie dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2008, 11:58 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
cezary188 napisał(a):
to trafiliście w średniego odbiorce(moi rodzice pewnie by z chęcią obejrzeli wasz film)


a co to znaczy średni odbiorca? Czy to taki, który nie jest wymagający?

sorry za offtop,

oczywiście zaraz oglądam i napiszę co myślę o filmie :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 05 Lut 2008, 12:35 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
no dokładnie, człowiek który siadł przed telewizorem od niechcenia i ogląda różne takie telenowele.Nie wymagający. dodam jeszcze ,że pole zainteresowania dało pole do popisu i ty to wykorzystałeś. Przy niektórych sie uśmiałem,ale można było dać trochę więcej pieprzu. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 20:41 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 19:03
Posty: 22
Miejscowość: Warszawa
Hmm, tak się zastanawiałem trochę nad interpretacją tego "niewymagającego odbiorcy" :) ... Sam niekiedy myślę sobie czego ja osobiście wymagam od filmu. Czy głębszych przeżyć intelektualnych, stawiania pytań i próby znalezienia odpowiedzi? Nie wiem, może niekiedy tak. Często miewam jednak chwile i kompletnie się tego nie wstydzę, że lubię popatrzeć na kolory, konstrukcje, efekty specjalne, ucieszyć oczy pięknem ludzi czy zwyczajnie "porechotać" z idiotycznego żartu, zachwycać i zachłystywać jarmarczną rozrywką. Zajmuje sie w życiu zawodowym rzeczami, które często ocierają się o trudną interpretacje ludzkich zachowań, gmeraniu w ludzkim umyśle i ta forma ekspresji jaka jest robienie amatorskich filmów daje mi poczucie powrotu do dziecięcych fantazji, przygód które kreśliłem sobie w głowie, realizacją marzeń niekiedy o kolorowym beztroskim świecie gdzie wszystko jest proste... przepraszam za ten bełkot psychologiczny ale tak to jest jak sie próbuje przemyślenia na "papier" przelać:) Sumarycznie: tak, dla mnie to co napisałeś to komplement :) Chciałem żeby ten film z natury był filmem familijnym takim zwyczajnie prostym w odbiorze gdzie dorośli oglądając go z dziećmi znajda coś dla siebie tak jak i ich pociechy - Taka wersję przyjąłem i tego się będę trzymał:). Co do pikantności to rzeczywiście miałem przez moment fantazję, żeby uwolnić się z ram formuły (przypominam: film familijny) ale później pomyślałem o mojej 8 letniej córce jak pyta "a co to znaczy?" i sam ostudziłem swój zapał.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 20:58 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Wiesz no film przede wszystkim powinien dostarczać rozrywki, bo po to w końcu jest i ciekawić. A to jak to zrobi to już inna sprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 21:46 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
cezary188 napisał(a):
A teraz oprócz tego że na początku przy napisach z gwiezdnych wojen lektor sie zacina i przeskakuje w związku z tym nic nie zrozumiałem co tam było, to film jak najbardziej w dalszej części nabiera tępa i robi się ciekawie


Nie rozumiem co lektor mówi, proporcje kuleją, coś sie tnie i głos lektora kiepski.

Co do filmu- bardzo miło się ogląda. Opowiedz o co chodzi z tą windą na początku, co to za miejsce?
Dźwięk koszmarny, do tego Youtube to pogłębił
Te zatrzymania - opisy troszke chyba za duzo? Moze ja mam takie wrazenie.
Dźwięk: Muzyka względem dialogów - bardzo zła proporcja, co chwile trzeba podgłaszac i przyciszac.
Ok, dotrwałem do 7 minuty - potem wyłączyłem, początek bardzo fajny, im dalej w las tym gorzej. Doceniam wkład pracy, ale to za mało. Kino familijne - ok
Troszkę mnie znudził ten film, brak chyba pomysłu scenariuszowego, ja to tak czuję.
Mimo wszystko - doceniam wkład pracy - ale nie dotrwałem
Na minus:
- koszmarny dźwięk (jakosc, proporcje)
- scenariusz
- dłuzyzny

Nienajgorsze za to:
- Efekty, aktorstwo jak na dzieci nie najgorsze.
Nieźle dobrana muzyka.

Początek super - potem się nudziłem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 22:22 
Offline
Mistrz WindowsMovieMaker

Rejestracja: 22 Wrz 2007, 19:03
Posty: 22
Miejscowość: Warszawa
Nie oglądałem tego na youtube-e - mój błąd. Skompresował obraz i dźwięk fatalnie. Pomijając oczywisty fakt moich umiejętności, jakości materiału wejściowego oraz zmiksowania dzwięku. Zawsze wiedziałem, że muzyka mi w śpiewaniu kompletnie nie przeszkadza i tu są efekty. :)

Co do windy to jakieś miejsce w Kanadzie - jeśli mnie pamięć nie myli. Sam plik znalazłem w internecie na witrynach z darmowymi plikami background-owymi do kluczowania.

Dziekuję za dobra słowo o młodych aktorach - się ucieszą :D

Co myślicie o samym montażu i ujęciach?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 06 Lut 2008, 23:20 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
Jak dla mnie to pozytywnie. Zgadzam się z Cezarym. Przyjemne kino familijne. Fabuła niewymagająca (chociaż gdyby pogłębić wątek umierającej planety to możnaby zrobić z tego niezły dramat ;)) ale przyjemnie się ogląda. Przebitki do "eye of the tiger" przywodzą na myśl uwielbiany przeze mnie w dzieciństwie karate kid, także bardzo pozytywnie :) No i gratuluję oczywiście tak dużej (jak na moje warunki przynajmniej) ekipy.
P.S Jak dla mnie dźwięk był jak najbardziej w porządku. Ja się nie znam czy mój komputer sam wszystko poprawia bez zastanowienia? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 07 Lut 2008, 20:31 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
vimeo.com - sugeruje tu umieszczać filmiki, pojemność jednego klipu nawet do 500MB.

O połowę za długi, jest wiele ujęć, które nic nie wnoszą. Najbardziej zabolało mnie skopanie fabuły :P Popatrz jak film fajnie się zaczyna, efekty bajery, komnata, normalnie inny świat i nagle czar pryska i trzymasz mnie w lesie non stop. Tak się nie robi, bo to jak byś zabrał dziecku cukierek :P
Miałem wielką nadzieję że po akcji w lesie będzie powrót w kosmos i inny świat, a tu niestety.... lipa, las i las, a mogło być tak fajnieeee..... :D

Dźwięku nie będę komentował, bo to jakiś kosmos misz-maszowy :wink: To co Ci mogę poradzić: nakręć coś podobnego, ale więcej poświeć czasu w pomysł, więcej lokalizacji akcji, bardziej zróżnicowany wiek aktorów, dźwięk lepszy i szukaj ciekawych ujęć dla każdej sytuacji. Im więcej energii w to włożysz, tym lepszy wyciągniesz efekt. 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Lut 2008, 17:59 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2007, 20:16
Posty: 151
Miejscowość: Rzeszów
film bardzo fajny do momentu, gdy przenosi sie na ziemie. Od polany bylo strasznie...

+ efekty specjalne
+ sceny w kosmosie (tylko zamiast żaluzji, których użyłeś dałbym pionowe - wyglądają nowocześniej i ukryłyby klamki od okna)

- scenariusz
- dialogi dzieci

:wink:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group