Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2008, 17:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2006, 19:07
Posty: 169
Miejscowość: Warszawa
No widze ,że zapoczątkowałem ciekawą dyskusje :D
Wreszcie na tym forum coś się więcej zaczeło dziac apropo animacji , mam nadzieje,że bedzie się działo jeszcze więcej :D

Ja jestem otwarty na wszystko , nawet na technike 3D . Ale jeżeli będe używać techniki 3D to zawsze w mniejszym stopniu niż klasycznych technik .
Tak jak pisał loopack jest troche rzeczy , których się nie da albo poprostu byłoby to strasznie pracochłonne z użyciem technik klasycznych np. deszcz , śnieg .
Użycie blue screenu ,aby wprowadzić tło z zewnątrz też nie jest złym pomysłem ,ale wszystko musi być przemyślane i musi zachowywać konwencje filmu tzn. nie może odbiegać od plastyki pozostałych elementów .

W najnowszym filmie będe w małym stopniu korzystać z 3D właśnie do zrobienia deszczu , nie zaburzy to mojej konwencji , a zdecydowanie ułatwi prace .

Jednak bardzo cenie sobie właśnie to "coś" jak to ładnie nazwała Ania , czyli bezpośredni kontakt z małymi przedmiotami i postaciami ,a nie z komputerową myszką .

Akurat ten filmik Sultal robiłem na warsztatach w Legnicy , gdzie wszystkie animacje robiono na jednej sali i górne światła były zapalone (jakaś paranoja) . Światło na mnie padało po prsotu z żyrandola na górze :D

Film robie w domu ,więc jak będe coś kręcił to się skontaktuje . Kupiłem już lustrzanke i nakręciłem kilka ujęć

Bardzo dziękuje za wszystkie negatywne i pozytywne wypowiedzi :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 21 Sty 2008, 21:49 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
mrozmi: ktoś kiedyś powiedział, że najważniejsze pytanie jakie można zadać widzowi filmu to "czy poleciłbyś ten film znajomemu?", bo skoro poleca, to znaczy że i film dobry :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2008, 21:37 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
loopack napisał(a):
Teraz ja obronię mrozmiego przed Tobą - dlaczego uważasz że użycie 3D ma go skazać na niełaskę

Nadinterpretacja. Nigdy nic takiego nie powiedziałam i nigdy nikogo od techniki 3D nie odwodziłam.

loopack napisał(a):
Anna_K wypowiada się o 3D jak o czymś złym, negatywnym, to dyskryminacja technologii.

Haha. Akysz technologio! Akysz 3D! :)
I znów nadinterpretacja. Proszę nie przypisywać mi tego, o czym nie mówiłam. A szczególnie dyskryminacji technologii. Jestem tradycjonalistką w wielu kwestiach, o jednej z nich wypowiedziałam się w odniesieniu do aniimacji poklatkowej, co nie oznacza, że całkowicie tę technologię przekreślam. Zgadzam się, że może pomóc, jeśli zostanie umiejętnie zastosowana, ale chciałabym, żeby w ogóle animacja poklatkowa tradycyjna została zachowana w swojej pełnej nazwie i krasie a nie stała się zakrzyczana w zupełności efektami komputerowymi, co przekszrtałciłoby ją w końcu w całkiem komputerową.
Wszystko powinno mieć swoje miejsce i tak tworzą się 3 klasy animacji, o której w ten sposób powinniśmy rozmawiać:
- animacja poklatkowa tradycyjna,
- animacja poklatkowa półtradycyjna z użyciem elementów komputerowych
- animacja komputerowa 3D
Nie chciałabym, aby ta pierwsza w ogóle przestała istnieć - ("nie rzucim ziemi ...") :D

loopack napisał(a):
ale z góry skazujecie chłopaka, nie umie to nie będzie umiał.

Nie wiem skąd Ci się biorą nie wypowiedziane przez nas kwestie. Ani razu nie padło zdanie, w kórym powątpiewamy w umiejętności nauczenia sie przez Mrozmiego 3D. Jest to trudne i czasochłonne, ale nie niemozliwe.

loopack napisał(a):
dziewczyny często boją się technicznego punktu widzenia i kończy się tym:
- Słonko, która część pod tą maską to silnik?
- Eeeee....???
:mrgreen:

Współczuję Ci tak zawężonego i dziecinnego wyobrażenia na temat umiejętności technicznych płci przeciwnej i braku klasy. Być może zdarzyło Ci się być wśród swoich koleżanek technicznym guru i stąd taki osąd. Ale cóż, spokojnie - wszystko przychodzi z czasem :wink:
Dziękuję Santiemu za obronę, nie mam tu bowiem kompanki, z którą mogłabym wyzwać Cię na pojedynek :wink:
Koniec OT-u.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2008, 22:14 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2007, 12:10
Posty: 610
Miejscowość: Kielce
Zaraz zaraz, Ja sobie tego nie wymyśliłem, widać to po prostu w Twoim stosunku do technologii - to są wnioski, a nie nadintepretacje.

Dziecinne wyobrażenie? To jest kontr-argument na fakt że kobiety unikają technologii? Widzę że przykład się nie spodobał, a jest jak najbardziej z życia wzięty i to jest problem społeczny, bo jak widzisz, jesteś tu sama (na razie). :?
To tylko potwierdza to co napisałem, taki stan mnie nie cieszy. Do tej pory zaraziłem filmowaniem kilka dziewczyn, nawet same coś próbowały, moją kamerkę dawałem w ich dłonie (serce mnei wtedy kłuło), nagrywać, celować - dają radę, ale wykładają się szybko i równie szybko poddają w wyniku nierozumienia technologii, bo film trzeba zgrać, wiedzieć czym, jak, po co, co dalej... wielka szkoda. :(

a 3D... cóż, gdybyś tą technologie znała od tej strony i w takim stopniu co Ja, to byś ją broniła. :wink: Co za pojedynek? :P np Tradycjonalizm vs Innowacyjność?
Jedyne co robiłem to bronie w to co z mojej praktyki działa - kombinacja technologii. Nie widzę w Tobie przeciwnika, aby się pojedynkować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2008, 22:30 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lis 2007, 09:32
Posty: 14
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
loopack napisał(a):
Co za pojedynek? :P np Tradycjonalizm vs Innowacyjność?


Jak dla mnie wojna płci i ambicji. :D

Moim zdaniem, tak nowe technologie jak i metody tradycyjne są w kinie potrzebne. Żadnej z nich nie da sie wykluczyc, zadnej z nich pominąć i calkowicie odsunąć na bok. A kwestie wyboru zostawmy autorom - doskonały film mozna zrobic zarówno poklatkowo, jak i w 3D.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 22 Sty 2008, 22:35 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
loopack, stąpasz po cienkim lodzie. Jeszcze trochę a zarobisz ostrzeżenie za te swoje seksistowskie odzywki, drugie za dalsze brnięcie w OT, a trzecie jako bonus za uzyskanie dwóch ostrzeżeń pod rząd :evil:
Cytuj:
Jedyne co robiłem to bronie w to co z mojej praktyki działa - kombinacja technologii.

Zmień taktykę, bo takiej nie będę tu tolerował.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group