Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2008, 12:12 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
"Ujęcie 2 - ptaszek siedzący na gałęzi po chwili odlatujący - bardzo ładne ujęcie, ale pod względem technicznym fatalne, szkoda. "
racja
Ptak na gałęzi w zimie. - jak wyżej
"Pomaluj mój świat - super, szkoda, że tam jest pijany zoom. "
spieszylem sie :)
Samolot - szybkie przenikania - zdecydowanie za długie ujęcie.
"Koza - fajnie, że się cofa, nie fajnie, że obraz się rusza. "
widze i przyznaje racje.
"Plaża i piłka - super bez zastrzeżeń (inspiracja czy samodzielny pomysł?) "
inspiracja
"Ujęcię następne po tańczących puszkach na ulicy - o czym ono mówi? Po co jest zoom? Na co skierowany? "
Ten cien chmur? To kolejna nawiazanie do lotu.
"Krowa - kawał baby trzęsącej się "
imho ładnie komponuje sie z muzyka
"Człowiek na wózku - okrutne. Wiem, że to rzeczywistość ... ale tak pokazane wprost aż boli - o to Ci chodziło? "
okrutne ale prawdzilwe

"Wszystkie pozostałe ujęcia są znośne, lekko są poruszone, ale można je wkomponowac w inne bez wielkiego uszczerbku na technice, prawie wszystkie natomiast są ciekawą obserwacją, a niektóre sklejki montażowe bardzo dobre."
Podsumowujac: juz zbieram na flycama :)
Kolego loopack: misz masz to ja zrobilem tutaj http://pl.youtube.com/watch?v=3s3Wwdxx7NA po pierwszym dniu obcowania z tą kamerą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2008, 13:46 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Podobasz mi się Człowieku-Kamero. Ach te Twoje zoomy i roztrzęsiona kamera!
Wierzę w Twoją inwestycję w statyw.
Masz wrażliwość, będzie z Ciebie operator.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2008, 18:42 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Dlaczego jednak takie ujęcia a nie inne?
Bo się ładnie komponowały z muzyką? Pani Ania martwi się o techniczną stronę.
Ty, jak powiadasz, zrobiłeś zdjęcia, a później dorobiłeś ideę- naciąganą moim zdaniem.
Na Boga, wytłumacz mi co robiłe te kartofelki poddawane obróbce termicznej i antena, szczyt tego "modern-artu"??

* Latać- ptak- kurczak- skrzydełko- KFC- Ludzie jedzący w tej restautacji.
Latać- niebo- chmury- deszcz- śnieg- bałwanek- Dzieci lepiące bałwanka.

* Propozycje ujęć do twojego teledysku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2008, 23:12 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Dla wyjaśnienia moja powyższa opinia zainspirowana została obejrzanym "Misz Maszem" dedykowanym loopackowi, w którym owszem - znów wszystko wygląda jak porozrzucane puzzle, ale już nie w takim stopniu jak w "Moim pierwszym teledysku" i ujęcia tu są statyczniejsze (mniej rączki drżały) i łagodniej połączone w montażu i muzyka ładna no i kadrami pokazałeś, że potrafisz aż z drżeniem dłoni poetycko obserwować nasz świat. :wink:

Gdybyś prowadził ujęcia według scenariusza nie musiałbyś trzymać swoich clipów tylko w domu czy na forum k! a - wymyśl historyjkę bądź narzuć temat i montuj według jednego założenia - bo oko już masz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Sty 2008, 23:24 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
Anna_K napisał(a):
Gdybyś prowadził ujęcia według scenariusza nie musiałbyś trzymać swoich clipów tylko w domu czy na forum k! a - wymyśl historyjkę bądź narzuć temat i montuj według jednego założenia - bo oko już masz.

Kłuci się to z moją koncepcją przypadkowości, jednak wszystkiego trzeba sprobować. Wiekszosc z was kopiuje Griffith'a ja chcialem isc troche inna drogą. Zobaczymy jak sie bedzie to wszystko rozwijac. Dzieki za te wszystkie dobre slowa i za te negatywne opinie tym bardziej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sty 2008, 00:43 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Kolejna nawiedzona pseudo-filozoficzna papka.

Po pierwsze "kłÓci".

czlowiek-kamera napisał(a):
Wiekszosc z was kopiuje Griffith'a ja chcialem isc troche inna drogą
Problem w tym, że Griffith nie wynalazł montażu sam z siebie tylko świadomie zaczął dopasowywać język filmu do fizjologii ludzkiego postrzegania. To nie jest tak, że sobie dziad usiadł i wymyślił regułki. Koncepcja przypadkowości ma jedną wadę - nie służy niczemu. Dadaizm się nie przyjął na dłuższą metę.

Obejrzałem tylko kawałek niestety ale tradycyjnie znudziło mnie to i podpisuję się pod głosami kolegów, że jest to przypadkowy zlepek ujęć z dopisaną ideologią. Jest to dzieło po trzykroć wtórne (nie urodziłem się wczoraj i trochę już takich wypocin widziałem).

Albo masz coś do powiedzenia za pośrednictwem filmu i to przekazujesz albo nie. Albo robisz film dla widza albo do szuflady. Jeśli przyświecała ci jakaś myśl podczas kręcenia tego to zgubiłeś ją w montażu i dobiłeś okropną muzyką.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sty 2008, 11:24 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
"Po pierwsze "kłÓci"."
Jesli piszesz "po pierwsze" wypadaloby napisac tez "po drugie". Przepraszam, po prostu czepiam sie tak jak Ty mnie.

"Problem w tym, że Griffith nie wynalazł montażu sam z siebie tylko świadomie zaczął dopasowywać język filmu do fizjologii ludzkiego postrzegania."
Widocznie ja inaczej postrzegam swiat niz Griffith :)
"Koncepcja przypadkowości ma jedną wadę - nie służy niczemu."
Wg mnie jest odwrotnie...
"Dadaizm się nie przyjął na dłuższą metę."
Czyli jesli moj film nie bedzie mial zaciecia dadaistycznego to bedzie dobry? Achaaaaa! Nigdy nie lubilem szufladek :)


"Obejrzałem tylko kawałek niestety ale tradycyjnie znudziło mnie to"
Nie ma co... profesjonalna krytyka pełną gębą.

"Albo masz coś do powiedzenia za pośrednictwem filmu i to przekazujesz albo nie. Albo robisz film dla widza albo do szuflady."
Ja sztuki filmowej nie traktuje w kategoriach "albo". Jesli cos stworze to znaczy, ze to jest i kazdy ma prawo to zobaczyc, nie wazne czy jestem z tego zadowolony czy nie. Nie wszystko dzieje sie w zyciu liniowo i na plaszczyznie swiadomosci.
Wole stworzyc swoj wlasny oryginalny styl niz kopiowac to co juz zostalo pokazane niezliczona ilosc razy. Dla wiekszosci z Was kamera jest tylko narzedziem do pokazania pewnej historii dla mnie takie dzialanie to (czesciowo dopuszczalne) pogwalcenie "ruchomych obrazów". To dla Was wielka filozofia? Zaprawdę jestesie dwuwymiarowi...
Przepraszam za offtop, temat mozna zamknac ja juz wyciagnalem swoje wnioski.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sty 2008, 12:17 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 24 Maj 2007, 06:27
Posty: 53
Miejscowość: Poznań
Cytuj:
Dla wiekszosci z Was kamera jest tylko narzedziem do pokazania pewnej historii dla mnie takie dzialanie to (czesciowo dopuszczalne) pogwalcenie "ruchomych obrazów". To dla Was wielka filozofia? Zaprawdę jestesie dwuwymiarowi...


Nie chciałem się wtrącać. W takim razie, do czego Ty używasz kamery? Czy wg Ciebie połączenie filmów z chrzcin, I komunii św. ślubu, i ujęć kopulujących jeżozwierzy, mrówek, szympansów i innych takich nada tym filmom nowego wyrazu, głębi?

Nie traktuj tego jako ataku na siebie, tylko ja tak z ciekawości pytam. Bo czasem mam wrażenie że Bracia Lumiere się w grobie przewracają...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 26 Sty 2008, 14:07 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
czlowiek-kamera napisał(a):
Wole stworzyc swoj wlasny oryginalny styl niz kopiowac to co juz zostalo pokazane niezliczona ilosc razy

O to właśnie chodzi - nie jesteś za grosz oryginalny. Dziesiątki takich filmów już widziałem na forum, w szkołach itp. Toczka w toczkę. I te same tłumaczenia i zarzuty słyszałem, że jestem konserwa, kino papy itp. Naprawdę... jesteś tak oryginalny jak oryginalny jest hipis w wojskowej kurtce z kostką pełną naszywek zespołów heavy metalowych. Niby się wyróżnia ale kopiuje tysiące jemu podobnych.

Jak powiedział nasz wielki poeta, Julian Tuwim: "Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 12:34 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
Prosze o czytanie ze zrozumieniem. Jesli pisze, ze "wole stworzyc swoj wlasny styl" to znaczy, ze jestem w trakcie jego tworzenia. Ja tez widzialem juz wiele i wiem, ze na mimetycznosc sie nic nie poradzi. Nikomu nie uda się stworzyć w pelni odrebnego dziela bez korzystania z dorobku poprzednikow. Chce jak najdalej odejsc od tego co do tej pory robi sie z kamerą, chce przede wszystkim uratowac godność tego urzadzenia.
Cytujesz poete? Przeciez my rozmawiamy o sztuce filmowej :shock:
O tworczości Stefana Themresona, naszego wielkiego filmowca:
"Stefan Themerson głosił pochwałę niechlujstwa. Niechlujstwa z premedytacją, niechlujstwa kontrolowanego, wyszukiwanego świadomie. Więcej! niechlujstwa konstruowanego."
Poza tym
santi napisał(a):
te same tłumaczenia i zarzuty słyszałem
kilka postow wczesniej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 17:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
czlowiek-kamera napisał(a):
Dla wiekszosci z Was kamera jest tylko narzedziem do pokazania pewnej historii dla mnie takie dzialanie to (czesciowo dopuszczalne) pogwalcenie "ruchomych obrazów"

Opowiadanie historii za pomocą kamery jest pogwałceniem ruchomych obrazów?

czlowiek-kamera napisał(a):
chce przede wszystkim uratowac godność tego urzadzenia.

Chcesz uratować godność narzędzia jakim jest kamera?

Człowieku-Kamero, zejdź na ziemię i powiedz raz jeszcze o czym Ty mówisz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 18:05 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
np. o tym:
http://pl.youtube.com/watch?v=K8L0ufaN8Wc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 18:17 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film

Rejestracja: 12 Mar 2007, 23:12
Posty: 138
Film wywołał u mnie pewne emocje, mimo kiepskich dialogów.
Czy chcesz ratować świat przed zagładą narzędzia - kamery, która dostaje się w niepowołane ręce?
Myślę, że w Twoich stwierdzeniach jest przerost, w tym przypadku treści nad formą.


Ostatnio edytowany przez Anna_K, 27 Sty 2008, 18:21, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 18:18 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Odpowiedź jest tendencyjna. Wziąłeś specjalnie ten przykład na poparcie swych poglądów.
Gdybym miał wskazać film quasiartystyczny to wskazałbym twój.
W pewnym sensie te filmy są na tym samym poziomie, choć inny gatunek.
Sorry.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 27 Sty 2008, 22:49 
Offline
Kamerzysta na Weselach

Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:11
Posty: 33
Miejscowość: Rozprza
Film z linku, ktory podalem jest autorstwa tego samego pana, ktory wystawil mi opinie najbardziej adekwatna do waszego filmopogladu:
PropagandaST napisał(a):
Dla mnie ten "teledysk" to taki zlepek wielu scen. Niektóre wyglądały przyzwoicie ale razem nie tworzą niczego spójnego.

Dlatego dałem ten przykład.
Nie rozumiem tylko czemu zadajecie ciagle te same pytania skoro w swoich pierwszych postach opisalem koncepcje tworzenia, ktora sie kieruje.
Temat do zamkniecia.
Miłego dnia i do pogadania przy moim kolejnym "quasiartystycznym misz maszu"!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2008, 08:39 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 24 Maj 2007, 06:27
Posty: 53
Miejscowość: Poznań
PropagandaST napisał(a):
Dla mnie ten "teledysk" to taki zlepek wielu scen. Niektóre wyglądały przyzwoicie ale razem nie tworzą niczego spójnego.


Człowieku-kamero, a wg Ciebie czym jest ten teledysk?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 28 Sty 2008, 08:45 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
A czy ten użytkownik wystawił te filmy tutaj (ten dział)? Każdy z nas ma bardziej lub mniej udane dzieła, nawet ja - ale chyba każdy opinie wyrazić może - przecież po to tu wszyscy filmy wystawiamy. Trzeba przyjąć na klatę wszystkie uwagi i albo starać się nie popełniać wytkniętych błędów w przyszłych produkcjach albo uprawiać awangardę i liczyć, że z czasem wyklaruje się wierne, malutkie grono fanów takich produkcji. Ponieważ moje uwagi co do filmu zawierałyby się "pomiędzy" wszystkimi tu już napisanymi przez przedmówców - pominę je, ale zachęcam do dalszego eksperymentowania i wypracowywania swojego stylu. A ten klip odłóż na 2-3 tygodnie (zajmij się czymś innym, np. scenariuszem do nowego filmu) potem go obejrzyj i zadaj sobie pytanie "czy ten film 'daje radę'?"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group