Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: ehm.. o co tu chodzi?
PostWysłany: 29 Gru 2007, 20:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
Drogi moderatorze dlaczego usuwasz mojego posta z góry dziękuję za odp ...mam nadzieje ze tego nie usuniesz i odpowiesz na moje skromne pytanie
1. przeczytałem regulamin i myślę że nie naruszyłem żadnego punktu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 20:17 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Cytuj:
2. Filmy prezentowane w tym dziale muszą zostać zaakceptowane przez Moderatorów i Administratorów. Ich decyzja w tej kwestii jest ostateczna i nie podlega dyskusji.


Poziom filmu, jak i poziom dyskusji jakią film wywołał nie przypadł nam do gustu. Oto i odpowiedź na Twoje pytanie. Ten wątek też wkrótce zostanie usunięty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 21:25 
Offline
Kaskader w Bollywood
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2007, 20:52
Posty: 109
Miejscowość: Śląsk
A może osobny dział ,,śmietnik''? Ja nie wiem jaki to film, ale może mi by przypadł do gustu? Dlaczego gust moderatorów ma być jedyny? Może zróbcie osobną komnatę na filmy niskiej jakości wg moderatorów?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 22:32 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Forum jest po to by wymieniać się doświadczeniami, uczyć się, szukać inspiracji. Technicznie ani scenariuszowo film nie spełnił naszych oczekiwań, więc wyleciał.
Jeśli bardzo chcesz, mogę Ci streścić film na PW, bo tak - obejrzałem go nim usunąłem po raz pierwszy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:02 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
heheh to znaczy tak ja chce powiedzieć że ten filmik który chciałem pokazać na forum chyba moim zdaniem nie jest aż tak do bani... dobra nie jest to arcydzieło, ani nie jest to wyszukane ale chyba spełnia jakieś minimalne wymogi... na pewno jest lepsza niż "piwnica" a ten filmik nie miał żadnych problemów z przejściem przez cenzurę!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:09 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
Piwnica to wprawka pokazująca ciekawy montaż i udaną próbę stylizacji. Twoj film nie spełnia minimalnych wymogów, bo nie sądze, aby ktokolwiek mógł się z niego czegokolwiek nauczyć pozatym, że filmy o robieniu kupy by ratować świat do dobrych nie należą. Masz jakiekolwiek pojęcie o działaniu cenzury?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:16 
Offline
Klapser
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lis 2007, 21:57
Posty: 91
Miejscowość: Kraków
Poprawiłbyś początek ,sama końcówka jest dość ciekawa. Myślę ,że wtedy można by było zostawić .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:38 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 12:51
Posty: 66
Miejscowość: kraśnik
hmm.......... mi się wydaje że początek jest super :P a końcówka taka oklepana... a tak poza tym to on przecież nie ratuje świata no chyba że cię fast nie rozumiem czym ty do mnie rozmawiasz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:40 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2005, 10:07
Posty: 717
Miejscowość: Warszawa
To była taka przenośnia. Tak czy inaczej nie zamierzam tolerować filmu o takim poziomie na tym forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 29 Gru 2007, 23:52 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
Film nie spełnia minimalnych wymagań, my natomiast nie musimy się tłumaczyć czemu usuwamy niektóre "dzieła". Jeśli kogokolwiek film zostanie usunięty, znaczy to, że nie spełnił minimalnych wymagań.

My natomiast chcemy zachęcić profesjonalnych filmowców do udzielania się na forum. Jak będziemy tolerować filmy o "kupie" to najwyżej potencjalni ludzie z branży mogą nas.... wyśmiać. Filmy " o kupie" dobre są na strony typu "Maxior" albo inne Joemonstery. To jest forum filmowców. Koniec kropka dywagacji.

Skoro rzadko zostają filmy w dziale "czy nas kręci..." to znaczy, że poziom filmów nie jest najwyższy. Ludzie do roboty!!! :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 00:13 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Tak jest do roboty :D A tak poważnie to moja prośba utworzenia działu kosz została wyśmiana zaledwie dwa dni temu a teraz sami widzicie co się dzieje. Może jednak warto się zastanowić nad czymś takim.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 03:23 
Offline
Nie wie jaka kamerę do 1500zl

Rejestracja: 11 Gru 2006, 22:31
Posty: 2
Miejscowość: Olkusz
Cytuj:
My natomiast chcemy zachęcić profesjonalnych filmowców do udzielania się na forum. Jak będziemy tolerować filmy o "kupie" to najwyżej potencjalni ludzie z branży mogą nas.... wyśmiać.


Może mam zły dzień... może na prawdę nie podoba mi się podejście grzesiekintro do sprawy (zero osobistych urazów 'bo nie zamieniliśmy nawet słowa' - po prostu nie podoba mi się to co powiedziałeś). Może. Ale chyba... na pewno... NIE!
Faktem jest że nie widziałem tego filmu... a widziałem wiele innych zamieszczonych na forum. "Relatywizm sytuacji pozostawiam subiektywnym gustom" że tak powiem ;)

Gdyby któryś z profesjonalistów zobaczył to co tutaj się pokazuje... nie oszukujmy się... sami sobie odpowiedzcie. Dla czego nikt nie zwraca na nas większej uwagi?
Niestety oni nie napisali by takich tekstów jakie można przeczytać tutaj. Ot, ze zwykłej grzeczności po prostu. I tego mi tutaj brakuje. Czasami widzę masę mądrych twardzieli z miernym dorobkiem krytykujących podobnych sobie, raczkujących w biznesie... a czasami widzę miernoty z dobrym sprzętem opływających w glorii byle nakładki na obiektyw... przepraszam... ja tutaj jeszcze nie widziałem na prawdę dobrze zrealizowanego filmu.
Trochę dobrych rad, przykładów. Owszem.

Nadmieniam że:

1. Nie znam "wlodka" i nie widziałem jego filmu. Po prostu nie podoba mi się podejście do sprawy.
2. Nie udzielam się na forum - jestem... jak to się nazywa "kretem" na forum (czytam ale, nie udzielam się dopóty - dopóki nie zdobędę jakiegoś doświadczenia... wiem, wiem ktoś powie że siedzę w cieniu i sączę wiedzę innych... i to niestety prawda)
3. Uuuuu... zabłądziłem... to forum dla profesjonalistów. To co ja tutaj robie? (ironia)
4. Cytat "Poziom filmu, jak i poziom dyskusji jakią film wywołał nie przypadł nam do gustu. Oto i odpowiedź na Twoje pytanie. Ten wątek też wkrótce zostanie usunięty." - nooo to się nazywa cenzura. Ruskie byli bardziej wyrozumiałe
5. Nie wiem czy moja troszkę długo przygotowywana produkcja wam przypadnie do gustu. Myślałem że to niezależne forum ale, jeżeli ludzie z branży mają nas wyśmiać.... to chyba się zniechęcę... oj, już zaczynam się bać co sobie o nas pomyślą! Już trzęsę portkami!
6. Nie chce mi się dalej pisać, ale jeszcze dwa punkty wyskrobię
7. To forum ma zniechęcać czy zachęcać?
8. "Do roboty!" zacytuję. Filmy w dziale "Hall of Fame" nie zachwycają bardziej niż serial z niskiej półki panowie profesjonaliści (też ironia).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 10:07 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Jako jeden z nielicznych, którzy zdążyli obejrzeć "Magiczne ciasteczko" chcę nadmienić, że film mimo sporych braków warsztatowych ma fabułę bardziej rozwinietą niż "walka na miecze (świetlne) w lesie". Niemniej jednak pamiętajmy: nawet w instytucjach publicznych obowiązują pewne zasady - to forum też ma swoje i szanujmy je. Może jako przykład podam zwykły klub-dyskotekę. Jeśli "ochroniarz" klubu podjął decyzję "tego pana dziś nie wpuszczamy" to czy jest sens szarpania się z nim? Nie - bo można tylko zyskać wilczy bilet. Należy spojrzeć wtedy jaki poziom przedstawiają pozostali uczestnicy i starać się jemu dorównać. A jeśli ktoś nie chce dorównać - jest sporo innych fajnych miejsc (w których można film pokazać). Ja sam popełniłem ostatnio kilka klipów, których tu nie zaprezentowałem - z resztą były one robione z zupełnie innym przeznaczeniem.
Nie ma sensu szarpać się z chwytami z "wolnością słowa" - bo to forum jest czyjąś własnością i właściciel ustala reguły gry - może równie dobrze ograniczyć dostęp do "wtajemniczonych" i co wtedy? Będą zarzuty, że "ktoś ogranicza dostępność informacji"?
Owszem jest jedna rzecz, która nie podoba mi się na tym forum (dział "hall of..." w którym widnieją pozycje stworzone przez adminów, i wrzucone przez nich samych bez jakiegokolwiek merytorycznego uzasadnienia), ale jak już napisałem - to jest Ich kawałek podłogi i po prostu unikam tego miejsca zamiast "walczyć o niewiadomo co i nie wiadomo po co".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 30 Gru 2007, 11:28 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
@Elethorn

Kamera!Akcja nie jest forum profesjonalistów, nie pojawiają się na nim zawodowcy od lat pracujący w branży filmowej, nie ma tu gwiazd, znanych nazwisk, etc. Tak było od początku istnienia serwisu i tak pewnie będzie to wyglądało w przyszłości.

To forum ma jednak za zadanie ukierunkować ludzi, wpoić im pewną mentalność, która być może przyda im się w przyszłym zawodzie PROFESJONALNEGO filmowca. My nie czekamy tu na profesjonalistów, tylko na ludzi z profesjonalnym podejściem do tego co robią, czy też do tego co chcą robić w przyszłości.

Czy forum ma zniechęcać czy zachęcać? Szczerze mówiąc mam to w głębokim poważaniu. Od zawsze mówiłem, że nie jestesmy tu po to aby całować każdego po rączkach i witać go chlebem i solą. Jeśli ktoś ma zdrowe podejście do tego co robi i ma determinację do tego, żeby stać się lepszym, wówczas wierz mi - poczuje się tu jak w domu. Jeżeli ktoś nie potrafi sobie z tym poradzić, w sieci jest mnóstwo miejsc do prezentacji swojej twórczości. Droga wolna.

Ocena filmów zawsze będzie oceną subiektywną. W tym wypadku - niestety - ocena ta należy do nas. I zdecydowaliśmy, że "Magiczne ciasteczko" - jako film, którego intrygę rozpoczyna walka głównego bohatera z rozwolnieniem - nie jest czymś, co pozwoli adeptom rzemiosła filmowego rozszerzyć horyzonty :evil:


@VM-Rexor

Pracujemy nad zmianą formuły działu "Hall of Fame". Bo teraz jest to nic innego jak tylko odwrócona wersja "Przedszkola filmowego...".


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group