Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 19 Kwi 2024, 08:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bez Sensu
PostWysłany: 10 Gru 2007, 22:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Lis 2007, 15:42
Posty: 9
Miejscowość: Olsztyn
Zapraszam do obejrzenia i ocenienia filmu pt. "Bez Sensu", który to nakręciłem z moim bratem w wakacje. Trwa ok. 38 minut, zajmuje 100MB. Opowiada o dwóch chłopakach, którzy pewnego dnia obudzili się w świecie, z którego zniknęli ludzie oraz o ich staraniach ku dojściu przyczyn tej dziwnej sytuacji i próbie przetrwania w nowej rzeczywistości.

http://rapidshare.com/files/75676101/Bez_Sensu_m..divx


Drugi link do filmu, z rozszerzeniem .avi

http://rapidshare.com/files/75906835/Bez_Sensu.avi.html


I jeszcze linki do filmu na Youtube (w czterech częsciach)

http://www.youtube.com/watch?v=RDZsfdI99Wg
http://www.youtube.com/watch?v=ILq_9xZfVBA
http://www.youtube.com/watch?v=5Li8kHF2V8s
http://www.youtube.com/watch?v=X6P48D5fBG4


Ostatnio edytowany przez jmstudios 13 Gru 2007, 21:17, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 02:29 
Offline
Może kiedyś zrobi swój pierwszy film
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2007, 02:34
Posty: 183
Miejscowość: Plainfield, NJ, USA
Pokuszę się o zupełnie poważną recenzję, bo zasłużyliście na nią w pełni.
Jak to już chyba stało się niepisanym prawem, najpierw minusy ( w kolejności zauważania ich w filmie)

- Dźwięk kuleje od samego początku. Nagrywaliście po pierwsze samą kamera bez zewnętrznego mikrofonu, przez co słychać co chwilę odgłosy kamery, przycisków i pracy optyki. Również z tego wynika kulawy dźwięk przy silnym wietrze, bo niema możliwości zastosowania nawet zwykłej skarpety, jako tłumika wiatru :lol: .Różne ustawienia kamery nagrały dźwięk z innym natężeniem i echem, a to wyraźnie słychać przy cięciach.
- Niedopracowane ujęcia. ( 0:04:34 ) obok budynku i zaraz potem przez jego okno widać przejeżdżające auto. Można było powtórzyć to ujęcie. Przed blokiem wyraźnie ktoś w tle rozmawia. Przy wchodzeniu do domu "tego trzeciego" ktoś w tle stuka młotkiem. Kilka innych sytuacji mniej znaczących, ale jednak... :|
- Sądzę, że mieliście scenariusz, ale z trzymaniem się jego treści bywało różnie. Odniosłem wrażenie, że część scen jest zagrana bez przygotowania, na żywioł, spontanicznie. Pomyłka imienia ( 0:25:37 ) Michał/Maciek to już błąd karygodny. Przecież tak łatwo było nagrać to ponownie. Szkoda, bo to razi na tle innych, dobrze przygotowanych scen. :(
- Oświetlenia nie mieliście żadnego, poza naturalnym słońcem w dzień i regularnymi lampami domowymi we wnętrzach. Efekt; przepalenia, niedoświetlenia, szumy kamery starającej się podbić słabe światło, przekłamane kolory i nierówne doświetlenie Was samych w ramach jednej sceny.
- Nagminnie łamiecie oś. Kilkanaście razy zauważyłem, że kamerę ustawiacie tam, gdzie się Wam zdaje, że będzie fajnie wyglądało, ale łamiąc oś rozwalacie całą scenę na łopatki :evil:
- (0:12:07 ) "Idź w pizdę" ?? :evil: A co to ma być? Jeśli spontan, to cała koncepcja filmu właśnie się tu rozpada, bo Wasz wiek stanowi granicę. Jeżeli to był planowany zwrot, to powinniście sami wpaść na to, że nie powinno go tam być.
- Kilka razy spoglądacie prosto w obiektyw. Ja rozumiem, że jak jeden z Was trzyma kamerę i filmuje drugiego, w tym samym czasie prowadzicie dialog, to trudno się oprzeć pokusie mówienia do realnego człowieka a nie "w powietrze", ale przecież wiele razy Wam się to udało, więc i te ujęcia powinniście powtórzyć.
- Statyw zrywa Wam panoramy. Wiele ujęć jest tak poszarpanych, że już chyba lepiej było je zgrać z ręki. Dodatkowo odgłos statywu psuje całość. :?
- Kilkukrotnie wypowiadacie kwestię tytułowego "bez sensu". To podkreśla związek tytułu i treści, ale jednak do wad muszę zaliczyć zakończenie. Metareferencja, że "ten film też jest bez sensu" nijak mi nie pasuje do reszty filmu. Proponuję go zmienić a na pewno usunąć metareferencję. Jeżeli np zostawicie niedopowiedzenie, to zostawiacie sobie otwartą furtkę na ciąg dalszy przygód, jeśli przyjdzie Wam na to kiedyś ochota. Obecne zakończenie śmierdzi mi brakiem pomysłu na zakończenie. :evil:
- Nazwa pliku !!!!!! ma rozszerzenie ..divx :evil: :evil: :evil:
Przecież jak ktoś się nie zna na plikach, to tego nawet nie otworzy, nie mówiąc już o wkur.. zdenerwowaniu po ściąganiu 100 MB na darmo. Koniecznie zmieńcie nazwę pliku na serwerze na taką, która się kończy na .avi a najlepiej wywalcie z nazwy kropki i divx. To zupełnie niepotrzebne. Przy okazji powiem, że plik spokojnie zmieści się na Youtube, dzięki czemu zdobędziecie większą widownię. Pamiętajcie, że niektórzy liczą każdy megabajt downloadu a innym się po prostu nie chce ściągać, jeśli mogą oglądać prosto z netu.

Pewnie jeszcze wiele błędów czy wad nie wyłapałem, ale jestem pewien, że są.

Teraz pozytywy. Muszą być, bo inaczej nie zawracałbym sobie nawet głowy pisaniem komentarza. :twisted:

- Pomysł! :mrgreen: Świetny, może nie oryginalny, ale ładnie przystosowany do Waszych możliwości realizatorskich.
- Gra aktorska na niezłym poziomie poza ewidentnymi wpadkami wymienionymi wyżej. Jak popracujecie nad grą, to macie obaj szanse na zaistnienie w świecie filmu.
- Ładne kompozycje kadrów i urozmaicone ujęcia. Muszę przyznać, że mało kto z Waszych rówieśników zadaje sobie trud pokazania jednej sceny z różnych ujęć. Poza łamaniem osi wymienionym wyżej tu macie wielki plus realizatorski.
- Do powyższego dodaję niezły montaż. Pomijając wpadki wymienione wyżej widać, że staracie się zaciekawić widza. Godne pochwały są wmontowane ujęcia słuchającej osoby podczas, gdy drugi z Was mówi. ( 0:35:52)Nie przerywacie w tych momentach dźwięku, co jest jak najbardziej profesjonalnym posunięciem. Szkoda, że zauważyłem to tylko raz.
- Udało się Wam uniknąć prawie zupełnie dłużyzn, co w przypadku tak długiego filmu jest jego zaletą.
- Samo już ukończenie tak długiego projektu zasługuje na pochwałę, jeżeli nie działa wymiotnie po kilku pierwszych minutach oglądania. Wasz film ogląda się gładko.

Podsumowując przyznam, że można by uznać go za bardzo dobry, gdyby nie ewidentne błędy. Teraz plasuje się na pozycji tylko nieco wyższej, niż filmy Waszych rówieśników.
Dla otuchy powiem, że macie potencjał i odrobiną wysiłku możecie daleko zajść w świecie filmu. Szkoda byłoby teraz się zatrzymać.
Powodzenia :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 15:53 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lip 2006, 20:58
Posty: 1317
Powiem tak nie kreci mnie to co kręcicie ,ale probujcie dalej. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 19:40 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 23 Lis 2006, 19:13
Posty: 654
Miejscowość: Sosnowiec
cezary188 napisał(a):
Powiem tak nie kreci mnie to co kręcicie ,ale probujcie dalej. :D


Cezary - z całym szacunkiem - uzasadniaj swoje posty jakoś, to nie przedszkole :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 11 Gru 2007, 21:55 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 26 Lis 2007, 15:42
Posty: 9
Miejscowość: Olsztyn
COPY dzięki za tak długą i szczegółową recenzję. Zgadzam się z większością zawartch w niej opinii (szczególnie z plusami :mrgreen: ) - format pliku już poprawiłem. Muszę jednak pewną rzecz sprostować.


COPY napisał

Cytuj:
- (0:12:07 ) "Idź w pizdę" ?? A co to ma być? Jeśli spontan, to cała koncepcja filmu właśnie się tu rozpada, bo Wasz wiek stanowi granicę. Jeżeli to był planowany zwrot, to powinniście sami wpaść na to, że nie powinno go tam być.


Faktycznie można tam to usłyszeć przy odrobinie woli. Jednak Fabian mówi tam "Idź Ty, idę", przy czym "Idź Ty" odnosi się do jego niezadowlolenia, a "idę" wyraża jego zamiar pójścia do łazienki :D. Rzeczywiście jednak, aktor mówi tam niewyraźnie i można się było pomylić. Zapewniam Cię, że unikaliśmy przeklinania (chcieliśmy puścić film rodzicom :D), choć było by to myślę uzasadnione, a nawet bardziej realistyczne, w końcu bohaterami są młode chłopaki. Przy okazji dobrze zauważyłeś; scena była wymyślona na gorąco i nie pasuje za bardzo do reszty filmu. Po prostu taka bezsensowna wstawka.

COPY napisał

Cytuj:
Sądzę, że mieliście scenariusz, ale z trzymaniem się jego treści bywało różnie. Odniosłem wrażenie, że część scen jest zagrana bez przygotowania, na żywioł, spontanicznie. Pomyłka imienia ( 0:25:37 ) Michał/Maciek to już błąd karygodny. Przecież tak łatwo było nagrać to ponownie. Szkoda, bo to razi na tle innych, dobrze przygotowanych scen.


Tu zarówno się mylisz jak i masz rację :D. Po pierwsze wszystkie sceny były nagrane na spontanie, to znaczy ustalaliśmy mniej więcej jaką treść chcemy przekazać w dialogu w konkretnym ujęciu i improwizowaliśmy. Myślę, że dzięki temu nasza gra aktorska była bardziej naturalna niż gdybyśmy uczyli się tekstów na pamięć, a potem je recytowali.
Po drugie akurat pomyłki imienia Maćka były zamierzone. Miały pokazać pewien lekceważący stosunek Fabiana do niego. W końcu w prawdziwym życiu ludzie też sie przejęzyczają, a film ma pokazywać jak najwierniej ludzkie zachowania, no nie? Na marginesie, zawsze mnie drażni w profesjonalnych filmach, że ich bohaterowie mówią tak gładko jakby wszyscy rodzili się wybitnymi mówcami :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 12 Gru 2007, 18:57 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2007, 18:35
Posty: 860
No panowie, gratulacje. Obejrzałem cały bez przewijania z niekłamaną przyjemnością. Całkiem dobra gra aktorska, fajne dialogi (nawet jeśli w scenariuszu są bardzo dobre kwestie, spontan często rodzi jeszcze lepsze :P) i fabuła. Pomysł może rzeczywiście trochę oklepany, szczególnie w niezależnym filmowym półświatku, ale bardzo fajnie zrealizowany. Postacie szczerze polubiłem, co rzadko mi się zdarza, przy tego typu produkcjach. Co do zakończenia to całkiem sympatyczne, chociaż trochę się zawiodłem, że nic nie wyjaśniliście :P Rozumiem, że chodziło o pokazanie, że dorabianie na siłę ideologii do zdarzeń to głupota, ale mogliście jeszcze trochę to pociągnąć. W każdym razie w moim odczuciu.

To na plus, natomiast zdecydowanie na minus trzeba zaliczyć dźwięk. Nie chodzi mi nawet o szumy, bo sam się z nimi borykam przy swoich projektach, ale o różnicę w głośności w zależności od kolejnych ujęć w scenie. Nad tym musicie popracować i z nicierpliwością czekam na "Bez Sensu special edition 20 years later" ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lut 2008, 16:57 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2007, 17:26
Posty: 14
Miejscowość: Gdańsk/Warszawa
A mnie zdecydowanie kreci, to co nakreciliscie!
Bardzo fajnie napisane dialogi, wszystko niezle zagrane.

Nic sie niepotrzebnie nie dluzy. Brawo!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lut 2008, 22:48 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki

Rejestracja: 21 Lis 2006, 14:01
Posty: 713
Miejscowość: Katowice
Tematyka tego filmu to samograj. Zawsze ciekawi widzów. Sam obejrzalem ten film do końca.
Film fatalny. Masa błędów logicznych. Dialogi improwizowane (czyt. słabiutkie). Lektor jest całkowicie zbędny. Mówił to co widziałem na ekranie.
Z technicznej strony: oprócz oczywistości min. montaż(jedno przejście w stylu weselno-studniówkowym powtarzanym do upadłego), kadrowanie to jeszcze można dodać zbyt liczne transfokacje.
Co do zakończenia. Nie wierzyłem od samego początku, że finał będzie ciekawy. Byłem za to ciekawy jak bardzo zostanie on skopany. Został i to bardzo.
Jedyny sukces to wybór tematu, reszta jest milczeniem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group